Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dzien ziemi 22 IV 2007
Autor Wiadomość
Pełek 
Jakub Pełka


Posty: 421
Skąd: Kraków
Wysłany: 2006-11-18, 09:25   Dzien ziemi 22 IV 2007

Cytat:
Cytat:
POPATRZ! PRZYRODA W OCZACH DZIECI
projekt ekologiczny dla szkół podstawowych

KRÓTKI OPIS PROJEKTU
Dzieci ze szkół podstawowych wezmą udział w konkursie plastycznym na temat związany z problemami ekologicznymi naszego regionu. Zebrane prace zostaną wywieszone w szkołach i ocenione przez nauczycieli. Dla autorów najlepszych 15 prac przewidziane są drobne upominki. Konkurs będzie się odbywał w dwóch różnych miejscach równocześnie: w Krakowie i w Taszkiencie (Uzbekistan). Stąd też owe 15 najlepszych prac zostanie wysłane na wystawę do Taszkientu (najlepsze 15 prac z Uzbekistanu analogicznie zostanie przesłane do Polski).
Następnie, w obu miastach organizowany jest festiwal ekologiczny z okazji Dnia Ziemi. Podczas imprezy wywieszone będą prace konkursowe. Poza wystawą na uczestników czekają także inne atrakcje, takie jak: quiz ekologiczny, który trzeba będzie rozwiązać przy pomocy prac z Uzbekistanu, malowanie twarzy, czy rysowanie kredą na asfalcie. Podczas festiwalu będą mogły promować się także wszelkie organizacje ekologiczne.
O całym projekcie poinformowana będzie prasa lokalna i studencka.

CELE PROJEKTU
- Uwrażliwienie dzieci na problemy ekologiczne
- Zaangażowanie dzieci w ochronę przyrody
- Poszerzenie wiedzy o innych krajach (Uzbekistan)
- Budowanie współpracy między polskimi i uzbeckimi szkołami
- Rozwijanie i wykorzystywanie umiejętności plastycznych dzieci

PRZEBIEG PROJEKTU- TERMINY/ 2007 r.
początek stycznia: ogłoszenie konkursu
początek lutego: zebranie prac konkursowych, wywieszenie prac w szkołach
druga połowa lutego: przesłanie najlepszych 15 prac do Uzbekistanu
22 kwietnia (niedziela): festiwal ekologiczny z okazji Dnia Ziemi

Projekt organizowany jest przy współpracy Theodor Heuss Kolleg Fundacji im. Roberta Boscha



THEODOR HEUSS KOLLEG FUNDACJI IM. ROBERTA BOSCHA
Jest to program stypendialny dla zaangażowanych społecznie młodych ludzi z Europy Środkowej, Południowej i Wschodniej. Program daje szansę na urzeczywistnienie własnych pomysłów wspierając uczestników fachowym doradztwem, finansując projekty i organizując seminaria kształcące. Stypendyści Theodor Heuss Kolleg przeprowadzają własne akcje w dziedzinach polityki, historii, kultury i ekologii, na szczeblach zarówno lokalnych, jak i międzynarodowych. Celem fundacji jest wykształcenie aktywnych w społeczeństwie demokratycznym ludzi oraz budowanie organizmu międzynarodowego i międzykulturowego.



Orgaznizuje to moja znajoma i poprosiła o pomoc. Mysle ze TP"B" moglo by sie aktywnie w to włączyć. Wszyscy chętni z pomyslami na dzien ziemii (impreza plenerowa dla dzieci i młodziezy) prosze sie wlaczac z info. Mam nadzieje ze sztab nie zaopiniuje tego negatywnie. Zaistnial w mej glowie pomysl namiotu Bocianowego, z propaganda poztytywnych zachowan wobec natury (nawet to co na ulotkach - trawy, nietopki), a takze przekazanie dzieciom podst. info. z zakresu rozpoznawania ptakow i takie inne bajery by im cos w glowach z tego zostalo.

Czekam na pomoc i wskazówki :) Rozmawialem z kolezanka ja, wiec czuje sie osobiscie zaangażowany.
_________________
"Those were the days of good hunting and good sleeping" R.Kipling
Zdjęcia lotnicze małych obszarów - www.gisproject.pl
 
 
     
Mirek 


Posty: 5940
Wysłany: 2006-11-18, 09:38   

Czyli festyn ma być jak gdyby podsumowaniem konkursu i imprezą towarzyszącą. Więc zrobic można wiele róznych rzeczy. Namiot jak najbardziej, materiały bocianowe i nie tylko, skrzynki lęgowe dla ptaków. Można jakieś konkursiki na miejscu wymyśleć (rysowanie, malowanie, rozpoznawanie) dla dzieciaków. Napewno inni też sie odezwą - jest sporo czasu, więc napewno coś konstruktywnego da się wymysleć.
Czy przewidziani są jacyś sponsorzy festynu?! Np., aby sfinansować zakup drobnych gadżetów dla dzieciaków uczestniczących w konkursach. Jak nie, to trzeba bedzie dumać inaczej...
_________________
TP Bocian
 
     
Pełek 
Jakub Pełka


Posty: 421
Skąd: Kraków
Wysłany: 2006-11-18, 09:42   

Mirek, na razie ponoc budżet jest dość ograniczony, ale nie wiadomo jak to będzie. ma zamiar jeszcze rozmawiac by pozyskac jakies fundusze. Jak cos bedzie wiecej wiadomo - dopisze.
_________________
"Those were the days of good hunting and good sleeping" R.Kipling
Zdjęcia lotnicze małych obszarów - www.gisproject.pl
 
 
     
ZaP 
Harris user


Posty: 745
Skąd: z nienacka
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2006-11-18, 13:20   

jak chcecie to ja moge ze swoimi ptakami sie pojawić :) tzn z Harrisem napewno a nie wiem czy golebiarz nie bedzie tatusiem... jak by sie pannie nie spodobał to moge wziac oba
ZaP
_________________
--
http://drapole.pl
 
 
     
Pełek 
Jakub Pełka


Posty: 421
Skąd: Kraków
Wysłany: 2006-11-18, 19:22   

zap, było by świetnie!! Sprawa jeszcze daleka, ale ja jestem jak najbardziej za :)
_________________
"Those were the days of good hunting and good sleeping" R.Kipling
Zdjęcia lotnicze małych obszarów - www.gisproject.pl
 
 
     
magnes 

Posty: 4
Skąd: Kraków
Wysłany: 2006-11-18, 23:09   

Cześć wszystkim, tu Agnieszka- organizuję projekt w ramach Theodor Heuss Kolleg. Bardzo się cieszę, że tyle osób jest pozytywnie nastawionych!
Co do sponsorów, będę oczywiście szukać, mniej więcej nawet wiem gdzie. Budżet całego projektu wynosi ok 100 euro, więc starczy na najpotrzebniejsze rzeczy.
Aha, mam prośbę- nie piszcie do mnie skrótami myślowymi, bo nie wiem o co chodzi :)
Pozdrawiam :)
_________________
Popatrz! Przyroda w oczach dzieci
projekt ekologiczny dla szkół podstawowych
 
 
     
Marfu 


Posty: 3016
Skąd: Jabłonna
Wysłany: 2006-11-19, 14:16   

1. Czy jest to jedyny festyn z okazji Dnia Ziemi w Krakowie? Czy sa inne... I czy w latach ubieglych takie festyny byly? W Warszawie, jak wiadomo, tez taki jest. Szkoda, ze pewnie tego samego dnia - mozna by wykorzystac te same materialy, a tych juz troche mamy (kilka lat bierzemy udzial w warszawskim festynie, zdaje sie nawet, ze mamy jedno z wiekszych stoisk).

2. Hmm.. 100 euro to chyba nie za wiele, ale... Moze na poludniu ludzie oszczedniejsi :-) Mysle jednak, że koniecznie trzeba sie wlaczyc. Pomyslcie w Krakowie nad tym, co warto pokazac!
_________________
Warszawski Oddział TP "Bocian"
 
 
     
Pełek 
Jakub Pełka


Posty: 421
Skąd: Kraków
Wysłany: 2006-11-19, 14:27   

Marfu, najpewniej nie jedyny, ale ten jest przy tym projekcie miedzynarodowym i w sumie powinien byc niezalezny. Fundusze jak na razie skromne, ale moze sie jeszcze cos uda :) Jesli chodzi o taki festyn to w tym miejscu nie przypominam sobie by ktos cos takiego organizowal, co oczywiscie nie moze oznaczac ze nie bylo w innych lokalizacjach krakowa. A co do materiałów - wszelkie wsparcie techniczno-doświadczeniowo-materiałowe z waszej strony bedzie wskazane :) A pomyslec - pomyslimy :D i w sumie to myslimy :)
_________________
"Those were the days of good hunting and good sleeping" R.Kipling
Zdjęcia lotnicze małych obszarów - www.gisproject.pl
 
 
     
magnes 

Posty: 4
Skąd: Kraków
Wysłany: 2006-11-20, 00:14   

Generalnie nie mam nic wspólnego z earthday network, projekt jest zupełnie niezależny, wykorzystujemy po prostu okazję. Wszystkie tego typu akcje na wiosnę nazywa się dniem ziemi, wiem, że często przy szkołach jak się odrabia soboty to coś takiego się organizuje. :)
Budżet pochodzi ze środków niemieckiej fundacji im. Roberta Boscha i został obliczony pod minimum wydatków. Z założenia mam znaleźć sponsorów. Przewiduję też zaangażowanie szkoły w sam festiwal, skoro biorą udział w konkursie to mogą czuć się specjalnie zaproszone.
Obmyślamy właśnie z Kubą listę pomysłów na festiwal :)
_________________
Popatrz! Przyroda w oczach dzieci
projekt ekologiczny dla szkół podstawowych
 
 
     
magnes 

Posty: 4
Skąd: Kraków
Wysłany: 2006-12-03, 23:28   

Podaję bardzo ogólny plan Dnia Ziemi. Jeśli komuś coś rzuciłoby się w oczy lub miał parę pomysłów, serdecznie zapraszam do komentowania.
Proszę mieć jednak na uwadze fakt, iż bardzo zależy mi, aby Festiwal nie był zakwalifikowany jako impreza masowa, gdyż przeprowadzenie takiej imprezy wiąże się niestety z dużymi kosztami.

POMYSŁY NA FESTIWAL
1) PUNKT WYJŚCIOWY: interaktywna wystawa prac dzieci z Uzbekistanu + quiz na temat związany z ochroną przyrody i problemami ekologicznymi w Uzbekistanie i na świecie
2) stoiska promocyjne organizacji ekologicznych
3) budowanie wieży z puszek/butelek/kartonów
4) SCENA- prelekcje na tematy ekologiczne, muzyka

Pozdrawiam wszystkich :)
_________________
Popatrz! Przyroda w oczach dzieci
projekt ekologiczny dla szkół podstawowych
 
 
     
BasiaGP 
noo:)


Posty: 8
Skąd: Kraśnik/Kraków
Wysłany: 2006-12-06, 23:27   

Hmm można teżby przeprowadzić konkurs na najlepsza hasła o ochronie ziemi itp.
Masówka nie wyjdzie na pewno, z przyczyn jasnych - piwa nie będzie ;) Na szczęście jest jeszcze troche czasu, więc mam nadzieje,ze i pomysly też sie nasuną. Nasunął mi sie pomysł, czy nie daloby sie np zrobić czegoś takiego,ze jako nagrody w którymś z konkursów byłby darmowy wstęp do Ogrodu Botanicznego? Np. zrobić ze 3-4 takie nagrody. Najfaniej byloby zorganizować dzien otwarty w Ogrodzie dla dzieci do określonego wieku,ale chyba to tylko marzenia? Możnaby też kupić kilkanaście wielkoformatowych arkuszy papieru i zrobić jeden wielki plakat (wykonany przez dzieci), który potem jeszcze przez jakiś czas wisiałby na pamiątke w parku, choćby z tytułem "Alert ekologiczny"czy " Moja planeta Ziemia" lub coś podobnego. Dzieciaki mialby świadomość, że tworzą coś, co jest w jakiś sposób nauką i jednym wielkiem wspólnym obrazkiem ;) , bo przecież ile głów tyle pomysłów!!! :)
mam nadzieje,ze tekst jest niezbyt haotyczny ale zrozumcie mnie ze względu na pore.. :D :D
ps dziekujemy koledze,który poświęcil swój czas na dzisiejsze spotkanie u GP :cool:
_________________
gdybym była dobrą wróżką, zmieniałabym złych ludzi w... motyle!
 
 
     
green power 
ponad podziałami x 2


Posty: 819
Skąd: Radom/Kraków
Wysłany: 2007-02-04, 17:21   

BasiaGP napisał/a:
na dzisiejsze spotkanie u GP
teraz zauważyłem posta (sorry za OT), ale jakie spotkanie u mnie, ja o niczym nie wiedziałem :razz: :wink:
_________________
Tomasz Figarski

"Poza gospodarczym wyrachowaniem leśnik musi mieć także i szerszy, przyrodniczy punkt widzenia; powinien mieć również na względzie wartość materialnie niewymierną, jaką jest piękno i urok lasu[...]" W. Koehler, 1961.
 
     
Pełek 
Jakub Pełka


Posty: 421
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-02-22, 13:03   

Troche odświeżam temat....

Zakończyła się cześć konkursowa w szkołach.
Do obchodów Dnia Ziemii zostały 2 miesiące, a tak na prawde nie wiele mamy :/
Dziękujemy serdecznie ZJPK :res: za wsparcie nagrodami.

Sprawa do bocianowców:

Co możecie "zaoferować" ??
Czy jakies nowe pomysły ??
czy zarząd wesprze nas ? Np. pożyczniem namiotu, materiałów promocyjnych typu budki, ulotki itd. ??

czy ktoś z szanownego zarządu zechciałby się zjawić i sam troche podziałać na południu ??

czekam na odpowiedzi :)
_________________
"Those were the days of good hunting and good sleeping" R.Kipling
Zdjęcia lotnicze małych obszarów - www.gisproject.pl
 
 
     
forestman 
Zgórmysyn


Posty: 781
Skąd: UralLand
Wysłany: 2007-02-22, 13:10   

Pełek napisał/a:
czy zarząd wesprze nas ? Np. pożyczniem namiotu, materiałów promocyjnych typu budki, ulotki itd. ??

jakieś pomysły szanowny zarządzie??
_________________

 
 
     
Mirek 


Posty: 5940
Wysłany: 2007-02-22, 17:42   

forestman napisał/a:
jakieś pomysły szanowny zarządzie??

Co będzie można, to przekażemy!
_________________
TP Bocian
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo