Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Bociani kalendarz
Autor Wiadomość
Bocian 


Posty: 225
Wysłany: 2006-12-27, 15:33   Bociani kalendarz

W załączeniu

11524-Kozak-Kulik.jpg
Plik ściągnięto 14428 raz(y) 70,42 KB

 
     
Dominik 


Posty: 451
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2006-12-27, 18:26   

Szkoda, ze na kalendarzu nie ma zdjecia gatunku lub siedliska, ktorym sie zajmujemy. Kulik wielki jak na razie ma niewiele wspolnego z działalnoscia TPBocian . Mozna oczywiscie podciagnac pod to nasze szkolenia, ktore robilismy dla rolnikow na temat programow rolnosrodowiskowych, ale wtedy dobrze byloby dać jakies haslo, nawet bardzo proste i krotkie. Cos typu. "Program rolnośrodowiskowy szansą zachowania ptaków siedlisk łąkowych" lub "Zachowajmy ekstensywnie (tradycyjnie) użytkowane łąki!". Samo zdjecie na kalendarzu nie wiele mowi! No, poza tym ze jest ładne. Dobrze byłoby nadac temu w przyszłosci głebszy sens.
_________________
Dominik Krupiński
TP "Bocian"
 
 
     
mender 


Posty: 1231
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2006-12-27, 19:22   

Piękna fotka Irku! A co do napisu to pomysł Dominika uważam za słuszny.
_________________
Ratuj Kwiecewo!
 
 
     
Mirek 


Posty: 5940
Wysłany: 2006-12-27, 19:50   

Może rzeczywiście warto było chwilkę pomysleć, ale czasu było mało!
_________________
TP Bocian
 
     
nemrod 

Posty: 16
Wysłany: 2006-12-27, 20:31   

Dla mnie kalendarz jest OK. Sprzedawanie przy okazji zbyt nachalnej propagandy mierzi. Kalendarz Pirelli nie ma zdjęć opon, ani haseł promujących zmianę letnich na zimowe, a jest słynny na cały świat, czego oczywiście TP"Bocian" życzę ;)
 
     
Dominik 


Posty: 451
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2006-12-27, 20:41   

nemrod napisał/a:
Dla mnie kalendarz jest OK. Sprzedawanie przy okazji zbyt nachalnej propagandy mierzi. Kalendarz Pirelli nie ma zdjęć opon, ani haseł promujących zmianę letnich na zimowe, a jest słynny na cały świat, czego oczywiście TP"Bocian" życzę


Tylko, ze Pirelli jest firma, a my jestesmy organizacja pozarzadowa, ktora powinna docierac do ludzi z jakims przeslaniem :wink: Kalendarz z ładnymi fotkami ptakow mozna sobie kupic co roku w Empiku :)

Wasz minister propagandy ;)
_________________
Dominik Krupiński
TP "Bocian"
 
 
     
nemrod 

Posty: 16
Wysłany: 2006-12-27, 21:20   

Zapowiada się ciekawa dyskusja :wink:

Otóż kalenarze z ładnymi fotkami kobiet też
Cytat:
można sobie kupic co roku w Empiku
ale kalendarza Pirelli nie można kupić, można go tylko dostać.
I jak mniemam podobnie jest z kalendarzem "Bociana".

Już za samo porównanie mam nadzieję być umieszczonym na poczesnym miejscu w rozdzielniku (sporządzonym przez Ministerstwo Propagandy TPB ;) ).

Jak przypuszczam, jest to pierwsza (w przyszłości najcenniejsza) edycja kalendarza.
 
     
Basior 

Posty: 2633
Wysłany: 2006-12-27, 22:32   

JA chciałem napisac wczesniej, ze jeszcze cos mozna dodrukowac na odwrocie, na egzemplarzach dla rolników, ale koncepcja firmy Pirelli mi odpowiada.

PS Jeżdze na Pirelli :wink:
_________________
www.ussuri.pl
 
     
Bocian 


Posty: 225
Wysłany: 2006-12-28, 10:10   

Nie Wiecie Szanowni Koledzy o jednej najbardziej istotnej kwestii. Kalendarz w nakładzie niemalże 800 sztuk jest drukowany bez ponoszenia jakichkolwiek nakładów finansowych z naszej strony. Jego skład i druk wykonuje mój przyjaciel, który jest właścicielem drukarni. Ten mały drobiazg powoduje, że drukowanie kalendarza wygląda tak: Ja przedstawiam koledze zbiór fotografii z których on wybiera najbardziej wg niego efektowną, obrabia ją i drukuje kalendarz. Ponieważ my nie dajemy pieniędzy, a mamy swój kalendarz i logo z adresem zwyczajnie jest nie na miejscu grymaszenie, a może taka fota, a może owaka, a może jeszcze cztery inne co przewija się w Waszych uwagach. Tym bardziej też nie mogę grymasić bo wszystko się dzieje w najbardziej gorącym okresie roku dla drukarni. Podobnie jest z kalendarzykami listkowymi, których właśnie 5 różnych wzorów (1000 każdego) odebrałem z drukarni. Mam nadzieję że to Rozumiecie :grin: Gdyby jednak znalazł się ktoś chętny do wzięcia (za darmo) kalendarza to prosimy o kontakt.
 
     
Bocian 


Posty: 225
Wysłany: 2006-12-28, 10:12   

Kalendarz jest nasz i drukarni i takie hasła pewnie by nie przeszły o jakich tu czytam - trzeba też to brać pod uwagę- rozdaje go także drukarnia do swoich ludzi, którzy zasiadają w różnych miejscach ważnych wogle nie mających nic wspólnego z rolnictwem.
 
     
Pełek 
Jakub Pełka


Posty: 421
Skąd: Kraków
Wysłany: 2006-12-28, 16:22   

Bocian, ja chce :D :D śliczniusi jest :D
_________________
"Those were the days of good hunting and good sleeping" R.Kipling
Zdjęcia lotnicze małych obszarów - www.gisproject.pl
 
 
     
Lulek 


Posty: 560
Skąd: Działdowo
Wysłany: 2006-12-28, 20:09   

Mi też się podoba :grin:
_________________
Działdowskie Koło TP Bocian
AVELELEK
 
 
     
Krzyżak Marcin 

Posty: 76
Skąd: Kraków
Wysłany: 2006-12-29, 07:54   

Dobre i edukacyjne. Świetnie widać, że młode bociany maja jeszcze nie wybarwione nogi i dzioby.
 
     
mender 


Posty: 1231
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2006-12-29, 12:34   

Krzyżak Marcin napisał/a:
Dobre i edukacyjne. Świetnie widać, że młode bociany maja jeszcze nie wybarwione nogi i dzioby


Ale to kulik wielki a nie bocian.... :roll:
_________________
Ratuj Kwiecewo!
 
 
     
Basior 

Posty: 2633
Wysłany: 2006-12-29, 16:27   

mender napisał/a:
Krzyżak Marcin napisał/a:
Dobre i edukacyjne. Świetnie widać, że młode bociany maja jeszcze nie wybarwione nogi i dzioby


Ale to kulik wielki a nie bocian.... :roll:

A ja myślałem że ibis... :green:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo