Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Spotkania z przyrodą Klubu Horyzonty
Autor Wiadomość
Basior 

Posty: 2633
Wysłany: 2006-02-21, 15:30   Spotkania z przyrodą Klubu Horyzonty

W imieniu TP Bocian zapraszam na cykl wycieczek współorganizowanych przez zaprzyjaźnioną firmę Horyzonty :

SPOTKANIA Z PRZYRODĄ
(marzec-czerwiec 2006)

KURS ROZPOZNAWANIA PTAKÓW
wycieczka wzdłuż Wisły w okolicy Łomnej (25 marca)
rozlewiska Wkry i Narwi pod Modlinem (1 kwietnia)
okolice rez. "Krzywa Góra" w Kampinoskim Parku Narodowym (8 kwietnia)
rez. Las Kabacki, Skarpa Ursynowska (13 maja)
wycieczka wokół Kampinoskiego PN "Szlakiem gniazd bocianich" (27 maja)
rez. Stawy Raszyńskie (17 czerwca)

BOTANIKA DLA KAŻDEGO
Las Bielański i Puszcza Kampinoska (22 kwietnia)
rezerwat "Jata" w Lasach Łukowskich (20 maja)
Bagno Całowanie i torfowiska Mazowieckiego Parku Krajobrazowego (10 czerwca)

POZNAJEMY OWADY
okolice rez. "Zaborów Leśny" w Puszczy Kampinoskiej (6 maja)

Dochód z wycieczek przeznaczony jest na działalność statutową organizacji przyrodniczych działajacych na Mazowszu.
Szczegóły:
TUTAJ
PS. szczególnie polecam wycieczke 27 maja, bo chyba będe przewodnikiem :grin:
_________________
www.ussuri.pl
 
     
Cephalanthera 
rubra....


Posty: 252
Skąd: Siedlce/Kraków
Wysłany: 2006-03-13, 22:15   

Basior napisał/a:
rezerwat "Jata" w Lasach Łukowskich (20 maja)

a kto to poprowadzi i na jakich zasadach można się dołączyć (botanika w Jacie hmm, :twisted: )
Jest tam scieżka przyrodnicza (którą miałem niestety nieprzyjemność robić :neutral: ) Ciekawe czy bedzie też mowa o gospodarce leśnej...
_________________
To jest mój świat....
 
 
     
barbarossa 


Posty: 8
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-03-17, 00:20   

Witam serdecznie jako nowy na forum, a jednocześnie pomysłodawca "Spotkań z przyrodą".

Może najpierw odpowiem na post Cephalanthery, a potem trochę więcej informacji o całym projekcie.

No więc wycieczkę do "Jaty", podobnie jak zresztą wszystkie pozostałe "Spotkania" poprowadzi ... doświadczony przyrodnik, umiejący swoja wiedzę przekazywać Uczestnikom :cool:

To akurat jest wycieczka z serii "Botanika dla każdego", więc będzie to osoba znająca dobrze rośliny, najprawdopodobniej Kamila Brzezińska lub Paulina Dzierża z CMok-a. Nie oznacza to, że nie będzie zwracana uwaga na ptaki, owady i in. - to raczej nie są wycieczki przeznaczone dla specjalistów i raczej nie zamierzamy koncentrować się na szczegółach, długotrwałym wyszukiwaniu rzadkich gatunków, itp., a raczej na ukazywaniu tego co piękne, ciekawe i w miarę łatwe do pokazania, tak, aby maksymalnie zaciekawić Uczestników.

W rezerwacie leśnym o gospodarce i jej często złym wpływie na lasy naturalne na pewno będzie mowa.
_________________
www.horyzonty.pl - dla ciekawych świata!
 
 
     
barbarossa 


Posty: 8
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-03-17, 00:37   

No a teraz więcej informacji o całym pomyśle:

Jak można przeczytać m.in. na stronie 'Bociana', moja firma - Klub Podróży Horyzonty organizuje cykl przyrodniczych wycieczek pod Warszawą pt. "Spotkania z przyrodą" (www.horyzonty.pl/szp.php)
Robimy to już trzeci rok, ale tym razem zmieniliśmy filozofię - zrezygnowaliśmy z dochodu z tych wycieczek (są one płatne, zapewniony jest transport i fachowe przewodnictwo) na rzecz Partnerów akcji - czterech organizacji pozarządowych (obok Bociana są to: OTOP , CMok oraz Fundacja "Ja Wisła"), zajmujących się ochroną przyrody na Mazowszu. Nasz zysk z całego przedsięwzięcia ogranicza się do budowania wizerunku firmy oraz możliwości pokazania się potencjalnym uczestnikom dalszych wycieczek zagranicznych (w dzisiejszych czasach ludzie obawiają się od razu jechać z nieznanym biurem na Islandię, czy do Afryki, a tak - mogą zobaczyć co robimy). Możemy też przetestować nowych przewodników ;-) (jeżeli ktoś z Was chciałby spróbować swoich sił - zachęcamy do kontaktu, zaproponowania nowych wycieczek itp.)

Najważniejsze jednak jest to, że w takim trójstronnym układzie widzimy możliwość korzyści dla wszystkich:
- Partnerzy mają szansę na pozyskanie środków bez realizowania trudnych projektów, mogą zaprezentować Uczestnikom swoją działalność (i może pozyskać nowych członków?);
- Uczestnicy mogą przyjemnie spędzić czas (dotychczasowi uczestnicy byli z tych wycieczek bardzo zadowoleni) i poszerzyć swoja wiedzę o przyrodzie;
- nasze korzyści wymieniłem wyżej.

Co bardzo ważne, zyskuje też Przyroda, na której wszystkim nam zależy, bo oprócz ochrony gatunków czy siedlisk, warunkiem koniecznym jej zachowania (o którym wielu przyrodników niestety wciąż zapomina) jest przecież podnoszenie wiedzy i "świadomości ekologicznej" społeczeństwa. A do tego właśnie mamy szansę wspólnie dołożyć cegiełkę w opętanej pogonią za "dobrami konsumpcyjnymi" naszej kochanej Warszawce.

Przy okazji - zwracam się do członków i sympatyków TP 'Bocian', a także wszystkich, którym wyżej opisna idea przypada do gustu o pomoc w rozpropagowaniu tej akcji ku obopólnej korzyści!

Chętnie przyjmiemy wszelkie rady i pomysły oraz udzielimy odpowiedzi na pytania - można pisać na adres michal.przybysz@horyzonty.pl, zachęcam też do dyskusji na Forum!

No i informacja dla chętnych do uczestnictwa w wycieczkach: wszystkie startują o 9.00 sprzed Sali Kongresowej PKiN, a kończą ok. 16.00 (te dalsze raczej później). Można po prostu przyjść na zbiórkę i opłacić wycieczkę na miejscu, można też dokonać przedpłaty na konto naszej firmy z góry - jeśli chce się mieć zagwarantowane miejsce w autokarze. Zapraszam na wycieczki, więcej informacji na w/w stronie internetowej oraz pod tel. 022 659-93-42.
_________________
www.horyzonty.pl - dla ciekawych świata!
 
 
     
Cephalanthera 
rubra....


Posty: 252
Skąd: Siedlce/Kraków
Wysłany: 2006-03-17, 07:15   

barbarossa napisał/a:
W rezerwacie leśnym o gospodarce i jej często złym wpływie na lasy naturalne

no to chciałbym tego posłuchac... zwłaszcza w jacie gdzie raczej ciężko bedzie tą tezę udowowdnić...
_________________
To jest mój świat....
 
 
     
Marfu 


Posty: 3016
Skąd: Jabłonna
Wysłany: 2006-03-17, 07:38   

Barbarossa - Cephalantera jest wspanialym botanikiem, ma blisko - moze on poprowadzi??
_________________
Warszawski Oddział TP "Bocian"
 
 
     
barbarossa 


Posty: 8
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-03-17, 11:00   

Świetny pomysł, im ciekawszy przekaz tym lepiej!
Tyle, że musielibyśmy się wcześniej poznać w realu, no i oczywiście pod warunkiem, że Cephalanthera jest zainteresowany :?:

Dla pełnego obrazu dodam, że za prowadzenie tych wycieczek przewodnik otrzymuje wynagrodzenie - 120 zł netto. Dlatego zachęcam też innych fachowców przede wszystkim do zaproponowania nowych tras (tak jak Adam Tarłowski zaproponował "Szlak gniazd bocianich" wokół Kampinoskiego PN, który jest w programie).

Pamiętajmy jednak, że kluczowym elementem, od którego zależy powodzenie projektu są Uczestnicy! I dlatego jeszcze raz zwracam się o pomoc w pomysłach na jak najszersze jego rozpropagowanie ku wielostronnej korzyści. Przypomnę - cały zysk z tych wycieczek (wpływy minus koszty wynajęcia autokaru i wynagrodzenie przewodnika) jest dzielony między czterech Partnerów akcji: TP "Bocian", OTOP, CMok i Fundację "Ja Wisła". My jako biuro zadowalamy się reklamą i wizerunkiem firmy pomagającej chronić przyrodę. Warto się zatem przyłączyć!

Przy okazji: Cephalanthera, dlaczego napisałeś, że robienie ścieżki w "Jacie" było nieprzyjemnością?
_________________
www.horyzonty.pl - dla ciekawych świata!
 
 
     
Marfu 


Posty: 3016
Skąd: Jabłonna
Wysłany: 2006-03-17, 11:23   

No to tak:

1. Czy wycieczki na wakacje ustaja?

2. Czy planowane tez beda na jesien, zime, wiosne 2007?

To bedziemy powoli myslec...
_________________
Warszawski Oddział TP "Bocian"
 
 
     
Cephalanthera 
rubra....


Posty: 252
Skąd: Siedlce/Kraków
Wysłany: 2006-03-17, 11:59   

barbarossa napisał/a:
Przy okazji: Cephalanthera, dlaczego napisałeś, że robienie ścieżki w "Jacie" było nieprzyjemnością?

krótkie wyjasnienie
1. pracowałem przez rok w leśnictwie Jata..
2. otrzymałem gotowe tablice edukacyjne (o róznej treści... :evil: ) które miałem porozstawiać w róznych "ciekawych" lub "odpowiednich" miejscach na z góry określonej trasie. Czyli innymi słowy dopasować teren do tablic... :lol:

A jak wyszło to ocenicie sami w jacie. :cry:
_________________
To jest mój świat....
 
 
     
barbarossa 


Posty: 8
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-03-17, 12:02   

Marfu napisał/a:
1. Czy wycieczki na wakacje ustaja?

2. Czy planowane tez beda na jesien, zime, wiosne 2007?

To wszystko zależy, jak dużym będą się cieszyły zainteresowaniem :wink:

Myślę, że jeżeli pomysł "chwyci", to potencjalnie może się to naprawdę nieźle rozwinąć. W zeszłych latach, przy dość skromnym nagłośnieniu jeździło średnio po 10 osób i przy tej liczbie i cenie wycieczki wychodziło to mniej więcej "na zero". Dlatego mam nadzieję, że w obecnym kształcie, kiedy jest to akcja "pro publico bono" uda się przyciągnąć więcej chętnych. No i nie ukrywam, że liczymy tu na Partnerów, którzy bądź co bądź mają w tym konkretny interes :wink:

Staramy się też o patronat medialny. Na razie wiem, że artykuł będzie w przyszłym tygodniu w warszawskiej "Rzeczpospolitej", wykorzystuję też wszelkie sposoby, żeby poszło coś więcej niż mała zapowiedź w "Stołecznej". Może ktoś mógłby pomóc w dotarciu do mediów?
_________________
www.horyzonty.pl - dla ciekawych świata!
 
 
     
Marfu 


Posty: 3016
Skąd: Jabłonna
Wysłany: 2006-03-17, 12:14   

Hmm.. Mamy jakies dojscia do prasy? Ja mysle, ze nawet male notatki, informujace, ze cztery otrganizacje zapraszaja na wycieczki, to juz cos...
_________________
Warszawski Oddział TP "Bocian"
 
 
     
barbarossa 


Posty: 8
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-03-17, 14:49   

Marfu napisał/a:
(..) Ja mysle, ze nawet male notatki, informujace, ze cztery otrganizacje zapraszaja na wycieczki, to juz cos...

Jasne - właśnie o to chodzi!
Żeby zachęcić do działań powiem tylko, że Bocian jak na razie wykazuje największe zainteresowanie (najszybciej informacja pojawiła się na stronie i forum), Adam Tarłowski zaproponował ciekawą trasę. Tak trzymać! :smile:
_________________
www.horyzonty.pl - dla ciekawych świata!
 
 
     
Szybszy 


Posty: 424
Wysłany: 2006-03-17, 18:39   

Wpisałem sobie wszystkie wycieczki do kalendarza i w miarę możliwości będę się starał uczestniczyć. Na coś zagranicznego też mam nadzieję się kiedyś wybrać :)
 
     
Cephalanthera 
rubra....


Posty: 252
Skąd: Siedlce/Kraków
Wysłany: 2006-03-17, 19:45   

Mam pytanie.. Czy "Horyzonty" organizują też takie typowe trampingi - czyli wyprawy z plecorem, po bezdrożach, górach itp?
_________________
To jest mój świat....
 
 
     
barbarossa 


Posty: 8
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-03-17, 22:49   

Cephalanthera napisał/a:
Mam pytanie.. Czy "Horyzonty" organizują też takie typowe trampingi - czyli wyprawy z plecorem, po bezdrożach, górach itp?

Tak jest, takie wyjazdy są naszej ofercie w kategorii "góry" - od Słowackiego Raju i Gór Apuseni w Rumunii po Góry Kałarskie na Syberii i Himalaje ;-)
_________________
www.horyzonty.pl - dla ciekawych świata!
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo