Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Uszkodzone gniazdo!
Autor Wiadomość
katarzyna05 

Posty: 3
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-02-15, 22:53   

lord haos napisał/a:
PS a co to była za akcja przenoszenia słupa z gniazdem bez platformy? średnio to sobie wyobrażam




Ten słup był przesuwany ze 2 mietry dalej, dlatego iż budowali dokładnie pod nim stacje gazową :???: a dlaczego nie umieścili tam platformy, to nie wiem, ale mysle że poprostu mieli polecenie przesunięcia słupa a platformy żadnej nie dostali żeby zamontować a gniazdo jednak bardzo długo sie tam solidnie trzymało więc woleli przy tym nie grzebać.
Widze że wiele osób sie interesuje i zna własnie te boćki, ja od wielu lat je obserwuje i jest to chyba ta sama para no ale nigdy nic nie wiadomo. No ale dalej nie zostało wyjaśnione do kogo najlepiej sie zgłoscić, ja niestety nie mieszkam w tamtych okolicach, mam kawałek dalej działke a tamtędy tylko przejeżdżam, więc numerów do energetyków czy innych słóżb państwowych :wink: nie mam. No ale myśle że nie w tym problem.
Zastanawiałam sie czy OSP na Szadkach nie pomogłoby w tej sytuacji, może do nich powinno sie zgłosić??
_________________
Kiedy człowiek raz wzniesie się w powietrze już zawsze będzie patrzec w niebo.
 
 
     
Basior 

Posty: 2633
Wysłany: 2007-02-15, 23:14   

lord haos napisał/a:
Dlatego jutro będę dzwonił do UG Serock - skoro zostali przeszkoleni...
I jak pertraktacje w spr. gniazda?
katarzyna05 napisał/a:
Ten słup był przesuwany ze 2 mietry dalej

To ciekawe, przestawiali słup z gniazdem? Jeszcze nie słyszałem o takim numerze... A znam wiele ciekawych historii, między innymi znam energetyka który przenosił gniazda juz z jajami... Na czas montażu platformy jajka dawał najblizszej gospodyni do przechowania w ciepłym miejscu... :green:
_________________
www.ussuri.pl
 
     
lord haos 
Zbychu


Posty: 662
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-02-17, 11:01   

Cytat:
I jak pertraktacje w spr. gniazda?
Dzwoniłem i bardzo miła pani poinformowała mnie o kilku sprawach. Po pierwsze to, na terenie gminy Serock znajduje się 16 gniazd bocianich :smile: Po drugie już wiedzą o tym, że nie tylko to z tematu zostało przez wichury uszkodzone, ale również 3 inne. Po trzecie, pan który się zajmuje w gminie gniazdami bocianimi już dostał zlecenie i będzie interweniował, a może nawet już zaczął. Tak więc mam nadzieję, że następnym razem tam przejeżdżając zobaczę pięknie odrestaurowane bocianie m4. :green:
_________________
Nic nie przeraża weterynarza!
 
     
lord haos 
Zbychu


Posty: 662
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-03-11, 22:21   

Moja nadzieja nie okazała się płonna i przejeżdżając dziś widziałem piękną platformę na nowym słupie, przeznaczonym tylko dla boćków, stojącym kilka metrów od tego z którego gniazdo się zsunęło. Ceny materiałów budowlanych idą w górę, ale mam nadzieję, że rodzinka sobie poradzi. :smile: Postaram się później wkleić fotki, których to nie omieszkałem wykonać.
_________________
Nic nie przeraża weterynarza!
 
     
Artur 

Posty: 2
Wysłany: 2007-12-14, 17:26   

Witam wszystkich! Na podwórku moich rodziców stoi słup energetyczny, na którym od wielu lat boćki miały swoje gniazdo. Nietety ok. 2 lat temu gniazdo pod wpływem własnego cieżeru spadło na ziemię, zrywając przewody energetyczne. Po tym wypadku, służby energetyczne załozyły specjalną, metalowa platforme na słupie. Od tego momentu bociany nie chcą już budować tam gniazda. Macie pomysł co zrobic aby te piekne ptaki znowu zadomowiły sie w tym miejscu???
 
     
Basior 

Posty: 2633
Wysłany: 2007-12-14, 17:57   

Artur napisał/a:
Po tym wypadku, służby energetyczne założyły specjalną, metalową platforme na słupie. Od tego momentu bociany nie chcą już budować tam gniazda. Macie pomysł co zrobic aby te piekne ptaki znowu zadomowiły sie w tym miejscu???
Czasami energetycy popełniają pewien błąd polegający na braku wyściółki w nowym gnieździe, my zawsze montując platformę porządnie ją wyścielamy materiałem ze starego gniazda lub słomą/sianem, gałęziami i darnią, tak aby stworzyła sie dość gruba warstwa i nie było prześwitów. Jeśli tego nie zrobili to błąd, jednak czasami z niezależnych przyczyn bociany mogły porzucić gniazdo, a takie porzucone gniazdo po trochu się rozsypuje, dlatego trzeba przed przylotem bocianów je poprawiać i uzupełniać wyściółkę. Czasami wypłoszone "gołą" platformą zakładają gniazdo gdzie indziej, wtedy ich powrót może być problematyczny, sprawdź czy tak się nie stało.
_________________
www.ussuri.pl
 
     
Artur 

Posty: 2
Wysłany: 2007-12-14, 18:25   

myślisz, że wyscielenie teraz tej platformy pomoże??
 
     
Artur AWF 

Posty: 6
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2007-12-14, 18:52   

Witam wszystkich! Na podwórku moich rodziców stoi słup energetyczny, na którym od wielu lat boćki miały swoje gniazdo. Nietety ok. 2 lat temu gniazdo pod wpływem własnego cieżeru spadło na ziemię, zrywając przewody energetyczne. Po tym wypadku, służby energetyczne załozyły specjalną, metalowa platforme na słupie. Od tego momentu bociany nie chcą już budować tam gniazda. Macie pomysł co zrobic aby te piekne ptaki znowu zadomowiły sie w tym miejscu???

Edit Basior: Prosze nie dublować postów na ten sam temat w róznych miejscach, ten post jest tez powtórzony! Na dodatek wygląda na to ze przez uzytkownika piszącego pod dwoma różnymi nickami, posty zdublowane są usuwane! A na pytanie juz odpowiedziałem wczesniej!
 
     
CoTo 

Posty: 28
Skąd: Hrubieszów
Wysłany: 2007-12-14, 19:55   

Artur AWF napisał/a:
Macie pomysł co zrobic aby te piekne ptaki znowu zadomowiły sie w tym miejscu???

Mam pytanie czy platforma jest pusta, czy są w niej jakieś patyki ?
 
 
     
Artur AWF 

Posty: 6
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2007-12-14, 20:34   

platforma jest pusta
 
     
Władek 

Posty: 4
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 2007-12-14, 20:46   

siema tu władek,w ubigłym roku miałem podobny problem z tym że gniazdo zostło zrzucone podczas burzy.A zaraz po tym fakcie przylecieliała para która tam mieszkała.Jak myślicie dlaczego one chciały mieszkać na ziemi?
 
     
Władek 

Posty: 4
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 2007-12-14, 20:49   

wydaje mi sie ze to niemozliwe poniewaz bociany zakladaja gnaizda na pewnej wyskosci i gdyby gnaizdo spadło zapewne zbudowałyby nowe.

Edit Basior: prosze sie zdecydowac na jeden nick, pisanie pod róznymi nickami jest łamaniem netykiety.
 
     
Artur AWF 

Posty: 6
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2007-12-14, 20:52   

wydaje mi sie ze to niemozliwe poniewaz bociany zakladaja gnaizda na pewnej wyskosci i gdyby gnaizdo spadło zapewne zbudowałyby nowe.
 
     
Władek 

Posty: 4
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 2007-12-14, 20:57   

mysle ze to mozliwe poniewaz ptaki podczas wieloletniego gniazdowania przyzwyczajają się do miejsca pobytu- silnym bodzcem bylo moze to ze byly dokarmiane przez czlowieka
 
     
Artur AWF 

Posty: 6
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2007-12-14, 21:01   

a w jaki sposob one bylo dokarmiane przez czlowieka? Przeciez to nie łabedzie, mieszkaja na wysokosciach
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo