Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ślady zwierząt.
Autor Wiadomość
pieczara 
Adam, bądź Wirus :]


Posty: 453
Skąd: Radom
Wysłany: 2006-02-25, 13:49   Ślady zwierząt.

Dziś na działce widziałem dużo sladów zwierząt. jedne były malutkie, jak u myszy i kończyły się na brzegu wody, a ponownie rozpoczynały na drugim brzegu, myślę, ze to slady rzęsorka rzeczka. drugie ślady, to spore łapy drapieznika, pomiędzy którymi jest ogon. Myślę, że to wydra, po sassiedzi je tam widują. Super, nie sadziłem, że tam mam tyle zwierząt. Są jeszcze (na pewno) sarny, bażanty, jaszczurki zyworodne, bociany białe, myszy, zające i mnóstwo żab i ropuch
 
 
     
Accipiter 
Dreptak bagienny


Posty: 2405
Skąd: Gierałcice(Opolskie)
Wysłany: 2006-02-25, 20:44   

Niedaleko domu mam pełno śladów saren, lisów, łasicowatych (w tym borsuków) no i dzików. Ślady ptactwa łownego też się znajdą.
 
 
     
pieczara 
Adam, bądź Wirus :]


Posty: 453
Skąd: Radom
Wysłany: 2006-02-26, 15:29   

Nigdy nie widziałem borsuka na wolnośći, są fajne. Dziwne, że mimo iz należą do łasicowatych, to są takie bardziej do psów podobne, niż np. do wydry, czy gronostaja.
 
 
     
Accipiter 
Dreptak bagienny


Posty: 2405
Skąd: Gierałcice(Opolskie)
Wysłany: 2006-02-27, 09:18   

Widziałem niedawno ślady jenota. Widywałem je może 2-3 razy do tej pory. Fajne zwierzaki, widziałem kiedyś ich nory, nie wiem w jakiej ilości występują w obwodzie, ale cieszę się z tego że wogóle są.
 
 
     
forestman 
Zgórmysyn


Posty: 781
Skąd: UralLand
Wysłany: 2006-02-27, 10:43   

wczoraj...tropy wilka i rysia w GPN - rejon Gorca i Doliny Kamienicy (obs. z Loganem, Cephalanthera i Piosu).
_________________

 
 
     
mixer 
Mateusz


Posty: 635
Wysłany: 2006-02-27, 19:01   

W moich okolicach można znaleźć tropy głównie lisów, saren i zajęcy czasem jeszce borsukow dzików i jeszcze jakieś małe( pewnie myszy albo coś w tymm stylu).
A tak na marginesie tropy to odciski łap a ślady to kau, pozostałości po żerowaniu i takie tam inne :smile:
 
 
     
Accipiter 
Dreptak bagienny


Posty: 2405
Skąd: Gierałcice(Opolskie)
Wysłany: 2006-02-28, 13:04   

Byłem w niedzielę w lesie i zobaczyłem swieże legowisko dzika i tropy. W lesie było trochę śniegu w dodatku mroziło także dzik musiał usłyszeć trzeszczący śnieg i zdołał uciec. Pobiegłem za nim ale po dziku ani śladu.
 
 
     
Mirek 


Posty: 5940
Wysłany: 2006-02-28, 15:15   

Accipiter napisał/a:
Pobiegłem za nim ale po dziku ani śladu.

Chyba teraz to na dziki trzeba już uważać, bo zdaje się przychodzą na świat pierwsze młode warchlaczki. A locha jak się zdenerwuje to... trzeba ogladać się za wysokim porządnym drzewkiem... :lol:
_________________
TP Bocian
 
     
Accipiter 
Dreptak bagienny


Posty: 2405
Skąd: Gierałcice(Opolskie)
Wysłany: 2006-02-28, 15:45   

Na młode musimy jescze poczekać. Huczka była w grudniu i w styczniu, a pierwsze młode pojawią się gdzieś tak pod koniec, albo w połowie marca. Miałem już do czynienia z dzikami, było kilka takich sytuacji,że jak dziś o nich wspomne to mi zimny pot na czoło wychodzi. W okolicy gdzie mieszkam jest pełno dzików, jak tylko wejdzie sie gdzieś w las lub jakieś łąki itp. pełno jest śladów żerownia tych kolosów. Buchtowiska, tropy...., niektóre tropy są wielkości dłoni dorosłego człowieka.
 
 
     
mixer 
Mateusz


Posty: 635
Wysłany: 2006-02-28, 16:11   

Ja dziś jakieś 100 metrów od mojego domu znalazłem tropy kuny domowej.
Jej terytorium obejmuje teren kościoła który widze z okna. Mam zamiar trochę jej poszukać :smile:
_________________
Najtrudniej jest na końcu miesiąca, zwłaszcza przez ostatnie 30 dni :green:
"Wszystko, co dobre, jest drogie, nielegalne, niemoralne albo powoduje tycie" :P :!:
 
 
     
Accipiter 
Dreptak bagienny


Posty: 2405
Skąd: Gierałcice(Opolskie)
Wysłany: 2006-02-28, 18:45   

Ja za to zobaczyłem dziś tropy kamionki koło klapy od gołębnika. Skubana, wie że znajduje się tam coś na ząb.Kiedyś zadusiła mi ponad 10 sztuk.
 
 
     
Mirek 


Posty: 5940
Wysłany: 2006-02-28, 18:45   

mixer napisał/a:
Jej terytorium obejmuje teren kościoła który widze z okna. Mam zamiar trochę jej poszukać

Zorientuj się może, czy przypadkiem na tym kościele jest płomykówka, lub czy były w przeszłości!
_________________
TP Bocian
 
     
pieczara 
Adam, bądź Wirus :]


Posty: 453
Skąd: Radom
Wysłany: 2006-02-28, 21:03   

Czytałem, że gdzieś w lasach spalskich już przyszły na świat pierwsze wrchlaczki i pszczoły się obudziły.
 
 
     
Marfu 


Posty: 3016
Skąd: Jabłonna
Wysłany: 2006-02-28, 21:13   

No wlasnie - mi teraz doniesiono o samicy dzika z mlodym...
_________________
Warszawski Oddział TP "Bocian"
 
 
     
pieczara 
Adam, bądź Wirus :]


Posty: 453
Skąd: Radom
Wysłany: 2006-02-28, 21:25   

Mam nadzieję, że teraz zima będzie łagodna, a śniegi zaczną topnieć, juz się niektóre zwierzaki zaczynają budzić, a niektóre rodzić. :smile:
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo