Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Marfu
2007-07-15, 14:05
Ochrona pójdźki
Autor Wiadomość
Batman 


Posty: 1735
Skąd: z dzikiej natury
Wysłany: 2007-09-04, 02:44   

Basior napisał/a:
Ale ty pesymista jestes Batman, przeciez pójdźka 111 przekazał, inni napewno pójdą jego śladem :green:

Ja pesymista?? raczej realista. Co z tego ze przekazal, co poniektorzy tez mu przekaza,a le ci co zbieraja takie dane i maja ich sporo raczej mu udostepnia artykul po napisaniu a nie nieobrobione dane, no chyba ze trafi na kogos kto nie ma ludzkiego podejscia.
_________________
"Kiedy wytniemy ostatnie drzewo i kiedy zabijemy ostatnie zwierzę, to wtedy stwierdzimy, że nie możemy jeść pieniędzy".
 
     
ZaP 
Harris user


Posty: 745
Skąd: z nienacka
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2007-09-04, 05:55   

a moja pojdzka wczoraj zaczela do mnie "gadac". poza zwykłym chrypaniem i prychaniem zaczela na mnie szczekac i to bardzo glosno :) . Wogole przesmieszne zachowanie wczoraj pokazywala usiadlem u niej w wolierze a ona latała z siedziska na siedzisko ale tylko na takie ktore byly powyzej mojej głowy, jak ja wstawalem to ona wtedy na najniższe zlatywala. No i chyba zaczela mnie maxymalnie akceptować bo już jak wchodze do niej to nie robi przysiadów :)
ZaP
_________________
--
http://drapole.pl
 
 
     
Dominik 


Posty: 451
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2007-09-04, 14:58   

Apel do grupy pójdzkowej. Panowie jezdzicie sporo w teren za pojdzka, wykrywacie stanowiska, wieszacie budki, robicie folderek, moze czas na stworzenie jakiejs stronki o ochronie pojdzki? Stronke mozna byloby umiescic na stronie glownej (projekty) lub stronie Oddzialu Warszawskiego. Ja z checia dowiedzialbym sie ile w koncu macie stanowisk, gdzie, w jakich obiekatch, ile zostalo powieszonych skrzynek, jakies konstrukcji. Po prostu warto byloby podsumowac dane. Akcje "pojdzka" mozna byloby polaczyc z dniem glowiastych wierzb. I od razu z gory pisze, apel nie jest skierowany tylko do Basiora :)
_________________
Dominik Krupiński
TP "Bocian"
 
 
     
amikosik 

Posty: 602
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-09-04, 16:18   

A już wysłałem swój tekst Adamowi. Miał być zalążkiem strony, żeby nie zaczynać od zera.
Ciekawe też, co się dzieje z grupą która miała działać po lewej stronie Wisły? Jakie mają rezultaty?
 
 
     
Basior 

Posty: 2633
Wysłany: 2007-09-04, 17:50   

Dominik napisał/a:
Apel do grupy pójdzkowej. Panowie jezdzicie sporo w teren za pojdzka, wykrywacie stanowiska, wieszacie budki, robicie folderek, moze czas na stworzenie jakiejs stronki o ochronie pojdzki? Stronke mozna byloby umiescic na stronie glownej (projekty) lub stronie Oddzialu Warszawskiego. Ja z checia dowiedzialbym sie ile w koncu macie stanowisk, gdzie, w jakich obiekatch, ile zostalo powieszonych skrzynek, jakies konstrukcji. Po prostu warto byloby podsumowac dane. Akcje "pojdzka" mozna byloby polaczyc z dniem glowiastych wierzb.

Sie robi miszczuniu, wierzby cielismy tam gdzie jeszcze niedawno siedzialy w nich pójdzki... A stronka to kwestia czasu i chętnych do pomocy, bo jeszcze kampinoskie bociany w kolejce czekają :green:
_________________
www.ussuri.pl
 
     
amikosik 

Posty: 602
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-06-17, 22:44   

To kto zrobi stronkę o pójdźce? Czyżby to co wysłałem poszło do szuflady?
 
 
     
Sturnus vulgaris 

Posty: 554
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-06-18, 07:52   

dzisiaj jade ustalic nowe stanowisko pójdzki widziałem ją dwa razy jak polowała musi mieć gdzieś tam młode. Mam nadzieje że się w końcu z a. Olszewskim weżmiemy za nie w otulinie KPN i policzymy ile tak naprawde ich jest.
 
     
amikosik 

Posty: 602
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-06-18, 17:55   

Teraz powinno być łatwo bo pójdzki karmią młode i łapią owady. Sa łatwo zauważalne i łatwo znaleźć gniazdo.

pójdzka2.jpg
Plik ściągnięto 318 raz(y) 18,98 KB

 
 
     
Basior 

Posty: 2633
Wysłany: 2008-06-22, 09:28   

amikosik napisał/a:
To kto zrobi stronkę o pójdźce?
No kurcze ochotnik poszukiwany, bo jak nie to ja bede musial, a zaleglosci sa ogromne :wink:
_________________
www.ussuri.pl
 
     
Marfu 


Posty: 3016
Skąd: Jabłonna
Wysłany: 2008-06-23, 17:39   

Hmm... Ania?
_________________
Warszawski Oddział TP "Bocian"
 
 
     
amikosik 

Posty: 602
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-06-26, 09:10   

A kiedy będzie akcja wieszania skrzynek dla pójdzki? Na Białołęce będzie wyburzany budynek w którym pójdzki gniazdują.

pójdźka1.jpg
Plik ściągnięto 296 raz(y) 17,58 KB

 
 
     
Sturnus vulgaris 

Posty: 554
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-07-01, 08:41   

wczoraj wraz z Adamem Olszewskim ustaliliśmy dokładne miejsce lęgowe nowej pary Pójdźki. Najceniniejsze jest to że lęgną się one w wierzbie. Sówki mają minimum 4 młode trzy już dobrze latające podloty i 1 młody w gnieździe. Jestem Szczęśliwy :razz:
 
     
amikosik 

Posty: 602
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-07-02, 22:57   

Ja dziś też sprawdziłem jedno stanowisko i z gniazda wychylało się jedno młode.
 
 
     
Owl 

Posty: 15
Wysłany: 2008-07-09, 07:04   

przed paroma dniami zaobraczkowalem ostatnia w tym roku rodzinke lubuskich mlodych pojdziek. w stosunku do zeszlego roku praktycznie wszystkie parki zmienily drzewa gniazdowe.znow sporo czasu musialem stracic na wyszukanie nowych dziupli. nietsety czesc z ptakow zmienila dziuple z latwych do zajrzenia na niedostepne. w sumie w tym roku zaobraczkowalem 11 mlodych i 1 dorosla. no i mam pierwszy leg w budynku:) tzn w transformatorze:)
w tym roku doszlo kolejne stanowisko tak wiec mam tu 20 stanowisk.
pozdro

t_sowki_1_187.jpg
Plik ściągnięto 291 raz(y) 33,94 KB

t_sowka_2_126.jpg
Plik ściągnięto 291 raz(y) 39,55 KB

 
     
Jerzyk 
ornitolog


Posty: 332
Skąd: Środa Wlkp.
Wysłany: 2008-07-09, 16:17   

Owl napisał/a:
w tym roku doszlo kolejne stanowisko tak wiec mam tu 20 stanowisk.


a na jak dużej powierzchni?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo