Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Marfu
2007-02-23, 11:42
PROTESTY W OBRONIE DOLINY ROSPUDY
Autor Wiadomość
Basior 

Posty: 2633
Wysłany: 2007-02-12, 00:09   

Niestety ni mogłem być na pikiecie, działalismy bezpośrednio w ochronie ptaków w innym rejonie kraju :wink:
ale co do rozstrząsania czy dobry to był termin czy nie, zacytuje Greenpeace:
Cytat:
Dolina cały czas jest jeszcze nienaruszona. W sytuacji zagrożenia nie powinniśmy rozpraszać naszej energii na myślenie o szansach i nadziei. Powinniśmy skupić się na działaniu. Zrobimy wszystko, co możemy, aby dolina przetrwała. Mamy nadzieję, że Ty też!

podczym sie podpisuje wszystkimi czterema kończynami! Zakopmy toporki wojenne pomiedzy sobą i działajmy dla jednego celu.
_________________
www.ussuri.pl
 
     
myśliwy 

Posty: 12
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 2007-02-12, 01:00   

Ważą się losy Rospudy a mnie dziwi bardzo mała aktywność ekologów w jej obronie... Na podstawie wp.pl: „W sobotę (…) przed ministerstwem przez ponad godzinę pikietowało kilkadziesiąt osób”. Proszę Państwa kilkadziesiąt osób??? A gdzie się podziewa reszta?? Czy nie warto zorganizować jednej wspólnej manifestacji tak jak to sugeruje kolega Marfu?? A może kilkanaście wspólnych manifestacji w tym samym czasie, w każdym mieście wojewódzkim?? Nie każdy ma bowiem czas i środki aby wybrać się do stolicy. Sam chętnie wezmę udział w takiej akcji. Działajmy bardziej aktywnie pamiętając o niskiej świadomości ekologicznej/przyrodniczej naszego społeczeństwa.
_________________
Darz Bór
 
     
Sturnus vulgaris 

Posty: 554
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2007-02-12, 01:20   

Cyrus napisał/a:
Tak bardzo zależy im na tej trasie, ponieważ ludzie z Augustowa nie mogą już wytrzymać psychicznie, jeśli codziennie przez ich miasto przejeżdża kilkaset lub nawet kilka tysięcy Tirów.
A jeszcze jedno, naprawdę Unia Europejska jest ostatnim członem który może nas pouczać w dziedzinie ochrony przyrody.
Jakoś nie martwią się tym że Niemcy, Holandię, Belgię, Anglię przecina sieć dziesiątków tysięcy kilometrów autostrad i bynajmniej osobiście nie zauważyłem aby były jakieś tunele dla zwierzyny itp. I ich wspaniałe rzeki jak Ren, który przypomina bardzo duży kanał!
Pouczają nas jak mamy chronić przyrodę a sami są wobec niej obojętni, no prawie, bo może dopiero od jakiś 10-15 lat, a wcześniej nie patrzyli na nic tylko na szybki rozwój gospodarczy swoich państw.
Moim zdaniem decyzje w sprawie obwodnicy podjęto zbyt pochopnie i za szybko, ale było to spowodowane po części także naciskami Unii Europejskiej, która chce szybkiego połączenia z Moskalami poprzez min. Via Baltica
Uważam że jeśli decyzja została już podjęta to nic nie da protestowanie. Myślę, że trzeba teraz patrzeć na ręcę inwestorom i zabiegać jeśli jest to możliwe, aby ta trasa była jak najmniej szkodliwa dla przyrody( przez budowanie min.tuneli itp) :wink:

zgodze się z toba że czołowe kraje unii europejskiej w znacznym stopniu zniszczyły swoje srodowisko naturalne ale nie pisz mi że nie ma u nich przejśc dla zwirząt wierz mi na widok niektórych rozwiązań np w przypadku płazów oczy by ci zbladły są to wręcz urządzenia zaawansowane technicznie są tak skonstrułowane że płazy instynktownie wiedzą jak się nimi poruszać natomiast w polsce przejścia dla zwierząt służą ale rolnikom żeby se mogli na drugą strone drogi przejeżdżać polecam publikacje " Metody Ograniczania Negatywnego Wpływu Dróg na Populacje dzikich Zwierząt" W. Andrzejewski.A tak wogóle to to że inne kraje zniszczyły kiedyśą swą przyrodę nie daje nam prawa do niszczenia swojej to co mamy najcenniejszego to przyroda za to co pozostawimy kolejnym pokoleniom odpowiada cała ludzkość a nie poszczegulne kraje administracja to wymysł człowieka rospuda mogła by se leżec w mongolii jest bardzo cenna przyrodniczo i należy ją chronić to nasz oboiwązek i nie ma sensu wyciągać teraz kto co zniszczył kiedyś ważne jest to co teraz powinniśmy sie cieszyć że ktoś z zewnątrz docenia wyjatkowość naszej przyrody i chce nam pomagać w jej ochronie co jest konieczne przy obecnym ministrze środowiska ja nie wiem kto mu dał tytuł profesorski ale napewno był to błąd profesor to nie tylko ktoś kto ma dużą wiedzę na dany temat to również osoba świtła mądra a nie jakiś ........... d....... k....... który nic nie widzi poza czubkiem swojego nosa no i oczywiście grubym portfelikiem żenada wstyd jak profesor będąc wczśniej nad rospudą potem stwierdza że to wytwór człowieka, może i tak ale tego z epoki lodowcowej a pomagali mu maniek i sid razem z wiewiórką pokręcili koryto efekt jest piękny. Nasz minister jest głupi :lol: :lol: :lol: :lol:
 
     
Cyrus 
patriota

Posty: 15
Skąd: Puszcza Kampinoska
Wysłany: 2007-02-12, 15:07   

Nie no zgadzam się z tobą w sprawie ministra, bo jest to osoba którą trudno bronić. Ale jeżeli dobrze pamiętam(popraw jak się mylę) to prace nad via Baltica rozpoczęto już w 2001 roku i to bynajmniej nie za tego ministra. I już te plany były kontrowersyjne a organizacje ekologiczne też nie były za bardzo słuchane. Osobiście wątpię czy jakbyłby inny minister to sytuacja wyglądała by innaczej. On jest bardziej politykiem a nie przyrodnikiem, więc jest poddawany wpływom i naciskom politycznym, aby szybko podejmował decyzje, by ludzie byli zadowoleni. Bo to wyborcy są wtedy najważniejsi. Smutne to ale taka jest prawda.
Mieszkam na terenie puszczy kampinoskiej i sam widzę jak wielki jest nacisk społeczny na lokalne władze, jeśli np.chodzi o możliwość budowy na terenie KPNu czy odrolnienie i co najsmutniejsze władze dla przypodobania się lokalnej społeczności często łamią prawo o ochronie przyrody i ustawie o parkach narodowych!!! :sad:
_________________
"Kiedy skończy się całe to szaleństwo, zawsze pozostanie muzyka"
 
 
     
SMUGA 
arborysta


Posty: 249
Skąd: chłop z miasta
Wysłany: 2007-02-12, 15:09   

http://www.polskieradio.p...s.aspx?iID=7489
_________________
Pozdrawiam...

- Wojtek M.
 
 
     
Laura 


Posty: 61
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2007-02-13, 06:46   

Dzisiaj, w samo południe w radiowej trojce w programie "Za, a nawet przeciw" odbedzie sie dyskusja w sprawie obwodnicy z udzialem radiosłuchaczy. Mozna dzwonić, "meilowac", jednym slowem zabrac głos. Chyba warto. :)
 
     
Bocian 


Posty: 225
Wysłany: 2007-02-13, 09:34   

Dziś o 12 w południe na Radiowej Trójce "Za, a nawet przeciw" Obwodnica przez Rospudę - dzwonimy i mailujemy - taki apel
 
     
Bocian 


Posty: 225
Wysłany: 2007-02-13, 09:34   

Będzie tam Adam Wajrak dzwoniłem i prosi o telfony i maile
 
     
Bocian 


Posty: 225
Wysłany: 2007-02-13, 09:35   

O widzę że inni już czujni szacuneczek
 
     
Beata 
Gorzów n/Wartą


Posty: 1799
Skąd: Gorzów n/Wartą
Wysłany: 2007-02-13, 09:57   

tu trzeba głosować !!!
_________________
PTASIE POGOTOWIE POMOC
 
 
     
Laura 


Posty: 61
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2007-02-13, 10:11   

nr tel. 0-22 333 33 33
adres email. przeciw@polskieradio.pl
na stronie mozna tez glosować, niestety adresu podac nie moge, bo juz zaglosowalam, a strona po raz drugi nie chce mi sie otworzyc :roll: zatem "glosowanie" musicie znaleźć sami, najlepiej przez wyszukiwarkę.
 
     
Laura 


Posty: 61
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2007-02-13, 10:12   

O! Widze, ze strone z glosowaniem podała Beata :) To dobrze :D
_________________
Różnorodność form życia to nasza polisa ubezpieczeniowa. Zależą od niej warunki podtrzymujące byt i samo nasze istnienie
 
     
SMUGA 
arborysta


Posty: 249
Skąd: chłop z miasta
Wysłany: 2007-02-13, 14:20   

Jeszcze tu powtórzę: Dziś o godz. 21:05 Klub Trójki gości w Dolinie Rospudy... Ma byc mowa o ochronie przyrody w Polsce...
_________________
Pozdrawiam...

- Wojtek M.
 
 
     
Wujek Kryzys 
Dobry Wujek

Posty: 1437
Skąd: Tarchomin
Wysłany: 2007-02-13, 16:59   

Oj, nie było mnie w Wawie dni pare i do komputera dostępu też nie miałem a tu widzę dużo się działo. Na manifestacji nie byłem, ale była moja doktorantka - to prawie jak bym był osobiście :wink:
A na poważnie - chyba czas się zaczął przypinania do drzew? Kiedy zaczynają ciąć? Pewnie z wiosną - jak ptaki przyleca i żaby się obudzą. Qrczę - nie mogę się jakoś pogodzić z dyktaturą kretynów i dlatego czekam na kolejną akcję. Aha - wstążeczkę mam, tylko ciągle trzeba ją przeszywać bo się warunki pogodowe zmieniają.
_________________
Wiadomo, Sekcja Entomo... I nie tylko
 
     
Basior 

Posty: 2633
Wysłany: 2007-02-13, 19:47   

Od poniedziałku (12 II) pod Ministerstwem Niszczenia Środowiska (w skrócie Mniś) codziennie, aż do odwołania o godzinie 15 odbywają sie pikiety protestacyjne. Dziś nie byłem, ale jutro się z Waderą wybieramy. Zapraszamy. Hasło na jutro: "Szyszko spadaj do tunelu"

Akcja z wstążkami się rozwija, dziś na X Konferencji Teriologicznej było tak:

zielona-rewolta.jpg
Plik ściągnięto 9870 raz(y) 18,22 KB

_________________
www.ussuri.pl
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo