Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Marfu
2007-02-23, 11:42
PROTESTY W OBRONIE DOLINY ROSPUDY
Autor Wiadomość
Batman 


Posty: 1735
Skąd: z dzikiej natury
Wysłany: 2007-02-08, 14:47   PROTESTY W OBRONIE DOLINY ROSPUDY

Minister Środowiska Jan Szyszko podjął ostateczną decyzję o wybudowaniu obwodnicy przez Dolinę Rospudy. Prace mają ruszyć nawet pod koniec lutego - na początek planowana jest wycinka 20 tysięcy drzew.

Nie tędy droga! Obwodnicy przez Dolinę Rospudy dziękujemy!

Nie godzimy na wandalizm i niszczenie przyrody.
Nie godzimy się na łamanie prawa.
Nie godzimy się, by nasze podatki wydawano na kary Unii Europejskiej za bezmyslność urzędników - sa sensowniejsze wydatki.

Domagamy sie zmiany decyzji ministra albo zmiany ministra!

Nawołujemy do udziału w pikiecie w obronie Doliny Rospudy w sobotę, 10.02, o godz. 12, pod Ministerstwem Środowiska przy ul. Wawelskiej 52/54.
Przekaż tę informację dalej!

Zieloni 2004

--------------------------------------------------------------------------------
PIKIETA W OBRONIE DOLINY ROSPUDY
sobota, 10.02, godz.12
pod Ministerstwem Środowiska
ul. Wawelska 52/54

--------------------------------------------------------------------------------
Jak tam dojechać ?

adres: ul. Wawelska 52/54, Warszawa-Ochota
wejście do gmachu Ministerstwa znajduje się przy ulicy Reja
interaktywna mapka: http://www.mos.gov.pl/2ko...owy/index.shtml
_________________
"Kiedy wytniemy ostatnie drzewo i kiedy zabijemy ostatnie zwierzę, to wtedy stwierdzimy, że nie możemy jeść pieniędzy".
 
     
forestman 
Zgórmysyn


Posty: 781
Skąd: UralLand
Wysłany: 2007-02-08, 14:51   

fajnie BAT ze cos takiego sie organizuje...ale i tak to nic nie da :/
alce cieszy przynajmniej stare lesne przyslowie:
"mrówki zostaja a szyszki spadają" :twisted:
_________________

 
 
     
GrzegorzBP 

Posty: 1784
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2007-02-09, 08:58   

Batman napisał/a:
w sobotę, 10.02, o godz. 12,

szkoda ze nie w niedzielę - jesli ktoś urządza pikietę w dzień wolny od pracy gdy ministerstwo nie pracuje, gdy nie ma nikogo jaki to ma sens? Chyba po to żeby zaistnieć, pokazać się i wpisac sobie ze odfajkowano. Jakoś nie słychać żeby górnicy, rolnicy protestowali w dni wolne gdy ministerstwo nie pracuje. Wiec jaki ma to sens. Równie dobrze można się w sobote spotkać w i protestować w dowolnym parku, pubie - efekt taki sam....
 
     
SMUGA 
arborysta


Posty: 249
Skąd: chłop z miasta
Wysłany: 2007-02-09, 12:28   

GrzegorzBP napisał/a:
Batman napisał/a:
w sobotę, 10.02, o godz. 12,

szkoda ze nie w niedzielę - jesli ktoś urządza pikietę w dzień wolny od pracy gdy ministerstwo nie pracuje, gdy nie ma nikogo jaki to ma sens? Chyba po to żeby zaistnieć, pokazać się i wpisac sobie ze odfajkowano. Jakoś nie słychać żeby górnicy, rolnicy protestowali w dni wolne gdy ministerstwo nie pracuje. Wiec jaki ma to sens. Równie dobrze można się w sobote spotkać w i protestować w dowolnym parku, pubie - efekt taki sam....

Święta słowa... :neutral:
_________________
Pozdrawiam...

- Wojtek M.
 
 
     
Batman 


Posty: 1735
Skąd: z dzikiej natury
Wysłany: 2007-02-09, 16:48   

GrzegorzBP napisał/a:
szkoda ze nie w niedzielę - jesli ktoś urządza pikietę w dzień wolny od pracy gdy ministerstwo nie pracuje, gdy nie ma nikogo jaki to ma sens?

To co robi minister w dni wolne od pracy???

Cytat:
W niedzielę 4 lutego 2007 roku, tak zwany minister środowiska Jan Szyszko podjął sprzeczną z prawem polskim oraz europejskim decyzję o przeprowadzeniu obwodnicy Augustowa przez najwartościowszą przyrodniczo część Doliny Rospudy


GrzegorzBP napisał/a:
Chyba po to żeby zaistnieć, pokazać się i wpisac sobie ze odfajkowano.

Nie przesadzasz aby? Przeciez w ten sposob mozna liczyc ze przyjdzie wiecej osob, obywateli, a nie tylko jacyc pracownicy
GrzegorzBP napisał/a:
Jakoś nie słychać żeby górnicy, rolnicy protestowali w dni wolne gdy ministerstwo nie pracuje.
Bo jakos te protesty tycza sie konkretnej grupy zawodowej, jada delegacja zwiazkowa, a ta akca protestacyjna ma chyba inny charakter niz tylko krzyczec ze my chcemy tak. Przeciez ma zwrocic uwage jak najwiekszej liczby naszego spoleczenstwa, ktora wie tyle, ile je nakarmia nasze media, ktore widac jak podaja informacje w tym temacie...
_________________
"Kiedy wytniemy ostatnie drzewo i kiedy zabijemy ostatnie zwierzę, to wtedy stwierdzimy, że nie możemy jeść pieniędzy".
 
     
Marfu 


Posty: 3016
Skąd: Jabłonna
Wysłany: 2007-02-09, 20:21   

troche tez szkoda, ze kazdy bedzie organizowal swoja akcje :-( zamiast sie zgrac i dzialac razem.

Pozdrowienia z Gdanska :-)
_________________
Warszawski Oddział TP "Bocian"
 
 
     
SMUGA 
arborysta


Posty: 249
Skąd: chłop z miasta
Wysłany: 2007-02-10, 18:54   

Zweryfikowałem swoje poprzednie stanowisko...
Wolny dzień kiedy mało sie dzieje na arenie politycznej, to dobra chwila na pozyskanie rozgłosu medialnego...
Dziennikarze nie są zajęci innymi tematami...
A godzina tez dobra, bo jeszcze zdążą zredagować notatki prasowe do najbliższych wydań gazet...
_________________
Pozdrawiam...

- Wojtek M.
 
 
     
Namor 


Posty: 662
Skąd: Europa
Wysłany: 2007-02-10, 21:13   

SMUGA napisał/a:
Zweryfikowałem swoje poprzednie stanowisko...
może jakaś relacja ?/ bo ja marzłe,m w terenie.
 
     
lord haos 
Zbychu


Posty: 662
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-02-10, 22:17   

Namor napisał/a:
może jakaś relacja ?/ bo ja marzłe,m w terenie.
Też bym się czegoś dowiedział chętnie, bo byłem wyjechany.
_________________
Nic nie przeraża weterynarza!
 
     
amikosik 

Posty: 602
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-02-11, 00:29   

Pikieta obyła się bez jakiś eksesów. Media przybyły dosyć licznie i zrobiły wywiady z co bardziej charakterystycznymi osobami. Zdążył przyjechać też Adam Wajrak.
Do Warszawy przyjechał dziś Przewodniczący Komisji Europejskiej więc druga część pikiety przeniosła się na Krakowskie Przedmieście.
Cel medialny chyba przekroczył oczekiwania bo dziś nie było serwisu informacyjnego bez wiadomości o pikiecie. W kilku różnych programach radia i TV pojawiły się też komentarze problemu obwodnicy. W większości były przychylne ochronie środowiska choć pojawiły się i takie w których dziennikarze nie do końca wiedzieli o co chodzi ale temat dobrze się sprzedaje na antenie.

Co do słów Grzegorza to mogę jedynie zapytać -a co by dało pikietowanie w godzinach pracy ministerstwa? Sądzisz, że minister by wyszedł na spotkanie i powiedział -
Oh! Przepraszam, nie wiedziałem, zaraz wszystko naprawię!!!
To był demonstracja aby pokazać swój sprzeciw i poprzez media zainteresować tym innych ludzi. Trafiło to też do samego Barroso. Który oczywiście ma na głowie eurokonstytucje ale ja widać jest lepiej poinformowany o sprawie Rospudy niż niekórzy Polacy.

link

Odpowiedni PR w mediach to duży sukces takiej małej pikiety. Nie da się tego osiągnąć w knajpie.
 
 
     
motyl 

Posty: 41
Wysłany: 2007-02-11, 11:34   

Krew mnie zalewa, bezsilnośc przytłacza!
Męczy mnie okropnie, że nie mam na to wpywu! Co to za mninister środowiska, który mu szkodzi...
I co teraz będzie?? Zaczą budowę, wydadzą kupę kasy, bo dotacji z Unii nie będzie, potem będą płacić kary (to znaczy podatnicy będą a nie CI, co te decyzje podjęli!)
Rozwalą całą dolinę a na koniec i tak dostaną zakaz użytkowania.
A czy ktos może mi wytłumaczyc, bo juz sie pogubiłam, czemu im tak straszliwie zależy na tej trasie i czemu chcą to robić mimo wszelkich zakazów i wiedząc, że łamią prawo??
a może "jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę" ??
_________________
"chroń żaby i baobaby"
 
     
Cyrus 
patriota

Posty: 15
Skąd: Puszcza Kampinoska
Wysłany: 2007-02-11, 19:23   

Tak bardzo zależy im na tej trasie, ponieważ ludzie z Augustowa nie mogą już wytrzymać psychicznie, jeśli codziennie przez ich miasto przejeżdża kilkaset lub nawet kilka tysięcy Tirów.
A jeszcze jedno, naprawdę Unia Europejska jest ostatnim członem który może nas pouczać w dziedzinie ochrony przyrody.
Jakoś nie martwią się tym że Niemcy, Holandię, Belgię, Anglię przecina sieć dziesiątków tysięcy kilometrów autostrad i bynajmniej osobiście nie zauważyłem aby były jakieś tunele dla zwierzyny itp. I ich wspaniałe rzeki jak Ren, który przypomina bardzo duży kanał!
Pouczają nas jak mamy chronić przyrodę a sami są wobec niej obojętni, no prawie, bo może dopiero od jakiś 10-15 lat, a wcześniej nie patrzyli na nic tylko na szybki rozwój gospodarczy swoich państw.
Moim zdaniem decyzje w sprawie obwodnicy podjęto zbyt pochopnie i za szybko, ale było to spowodowane po części także naciskami Unii Europejskiej, która chce szybkiego połączenia z Moskalami poprzez min. Via Baltica
Uważam że jeśli decyzja została już podjęta to nic nie da protestowanie. Myślę, że trzeba teraz patrzeć na ręcę inwestorom i zabiegać jeśli jest to możliwe, aby ta trasa była jak najmniej szkodliwa dla przyrody( przez budowanie min.tuneli itp) :wink:
_________________
"Kiedy skończy się całe to szaleństwo, zawsze pozostanie muzyka"
 
 
     
blackaneta 


Posty: 49
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2007-02-11, 20:21   

Cyrus napisał/a:
Uważam że jeśli decyzja została już podjęta to nic nie da protestowanie. Myślę, że trzeba teraz patrzeć na ręcę inwestorom i zabiegać jeśli jest to możliwe, aby ta trasa była jak najmniej szkodliwa dla przyrody( przez budowanie min.tuneli itp) :wink:


Czyli co, mamy się poddać? "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

Cyrus napisał/a:
Tak bardzo zależy im na tej trasie, ponieważ ludzie z Augustowa nie mogą już wytrzymać psychicznie, jeśli codziennie przez ich miasto przejeżdża kilkaset lub nawet kilka tysięcy Tirów.


To dlaczego nie wezmą pod uwagę tego wariantu - proponowany przebieg obwodnicy
_________________
Nie dla drogi przez Rospudę!
 
 
     
gonia 


Posty: 73
Wysłany: 2007-02-11, 20:41   

Cytat:
Jakoś nie martwią się tym że Niemcy, Holandię, Belgię, Anglię przecina sieć dziesiątków tysięcy kilometrów autostrad i bynajmniej osobiście nie zauważyłem aby były jakieś tunele dla zwierzyny itp. I ich wspaniałe rzeki jak Ren, który przypomina bardzo duży kanał!
Pouczają nas jak mamy chronić przyrodę a sami są wobec niej obojętni, no prawie, bo może dopiero od jakiś 10-15 lat, a wcześniej nie patrzyli na nic tylko na szybki rozwój gospodarczy swoich państw.

i dzięki temu możemy sie uczyć na czyiś błędach
a oni nas nie pouczają, raczej dobrowolnie podpisywaliśmy dyrektywy i tym samym zobowiązaliśmy się chronić obszary cenne przyrodniczo.
_________________
www.fiatlux.eblog.pl
 
     
Cyrus 
patriota

Posty: 15
Skąd: Puszcza Kampinoska
Wysłany: 2007-02-11, 21:19   

Nie uważam że należy się poddawać, ale z doświadczenia wiem że jak urzędnik na coś się uprze to nie ma na niego mocnych. Czasami trzeba iść z nim na szeroki kompromis, żeby móc cokolwiek załatwić.
Jeżeli władze są przekonane do swojej decyzji to ich postanowienia nie jest w stanie nic zmienić. Jedynym ratunkiem wtedy jest opinia publiczna.
Jednak jak widać zainteresowanie dziennikarzy tym problemem nie jest zbyt duże a społeczeństwo, myślę że do końca nie wie o co chodzi.
Słyszy o jakiejś Rospudzie i obwodnicy Augustowa i odbiera to w ten sposób, że tylko ekologom jak zawsze zależy na tym aby to jedynie zwierzętom żyło się lepiej niż ludziom.

Nie wiem dlaczego podejmowano taki a nie inny wariant. Może to wynikać z niewiedzy albo pewnym interesom lokalnych władz.
Teraz najważniejsze jest aby przedostać się do świadomości społeczeństwa i włączyć ich w walkę zmiany decyzji, bo innaczej nie da rady.
Nie osiągnie się tego przez manifestację w dzień wolny od pracy. I jeżeli głównym medialnym członem staną się jedynie organizacje ekologiczne.
Kluczem do sukcesu myślę że byłoby przekonanie mieszkańców Augustowa do tego aby sami docenili piękno jakie ich otacza i że inny wariant nie opóżni budowy obwodnicy(bo właśnie o czas im pewnie chodzi i boją się,że zmiana doprowadzi do wstrzymania inwestycji i przez następne długie lata będą cierpieć potworne katusze, których żródłem są ciężarówki)

Osobiście także powiem, że minister Szyszko jest wyjątkowo trudną osobą do mediacji, nawet w najdrobniejszej sprawie. :sad:
_________________
"Kiedy skończy się całe to szaleństwo, zawsze pozostanie muzyka"
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo