Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
robaczki w domu
Autor Wiadomość
irbis 


Posty: 612
Wysłany: 2007-06-23, 11:33   

Bardzo pozytywnie wspominam Coopex z czasów mieszkania w akademiku. Naprawdę Coopex plus Ordnung = święty spokój z wszelkim ,,robactwem,,
 
     
gogi1 

Posty: 8
Wysłany: 2007-07-23, 12:00   

Pomóżcie mi proszę! Czegos takiego jeszcze nie widziałam! Zauważyłam, że pchają mi się do domu jakieś mikroskopijne robaczki. Chodzą po podłodze, pod doniczkami, na blacie w kuchni, w łazience, na oknach i parapetach. Nie otwieram już nawet okien, ale one ciągle znajdują wejście. Sa wielkości ok 1mm(max), jasnego koloru, przypominają troszeczkę pajączki. Nie wiecie co to może być i jak się tego pozbyć?? Myję podłodę domestosem, ale ciągle pojawiają sie nowe.
Przepraszam, że podpięłam się do tego posta ale nie wiem jak założyć nowy. Poza tym, problem jest podobny, choć robaczki na tych zdjęciach to nie te, które biegaja po moim domu. Pomóżcie mi proszę :cry:
 
     
variicornis 
Przyjaciel Żubra


Posty: 293
Skąd: Białowieża
Wysłany: 2007-07-23, 13:02   

Poszukaj coś o ptinidae- pustoszowate (np. fotki w google), trochę przypominają "pajączki" Częsty w domach jest Ptinus fur i np. Niptus hololeucus. Tylko wielkośc trochę nie pasuje
_________________
www.milosierdzie-boze.com
http://www.ooze.com/pweeta/
....::: Chroń drzewa- jedz bobry :::....
 
 
     
gogi1 

Posty: 8
Wysłany: 2007-07-23, 13:57   

rzeczywiście może to i trochę podobne, tylko te moje są chyba jaśniejsze, no i wielkościowo 1 mooże 1,5mm
 
     
gogi1 

Posty: 8
Wysłany: 2007-07-23, 13:58   

nie jest podobny do Ptinus fur
 
     
Nippy 

Posty: 1
Wysłany: 2010-10-28, 23:11   

gogi1 napisał/a:
Zauważyłam, że pchają mi się do domu jakieś mikroskopijne robaczki. Sa wielkości ok 1mm(max), jasnego koloru, przypominają troszeczkę pajączki. Nie wiecie co to może być i jak się tego pozbyć??


To małe robactwo, to rozkruszki. Są bardzo wytrzymałe na głód i niskie temperatury. W wysokich temperaturach giną szybko. Wilgoć, to ich sprzymierzeniec. Rozkruszek domowy atakuje głównie suszone owoce, mięso i zioła oraz ziarna i nasiona.

Metoda zwalczania:

1. Usunąć źródło rozkruszków (często okolice zawilgocone).
2. Usunąć naczynia z szafek, wcześniej je myjąc.
3. Odkurzyć pomieszczenie i w miarę możliwości osuszyć.
4. Spryskać miejsca występowania rozkruszków jakimś środkiem ochrony roślin z grupy pyretroidów. Jedne z bardziej skutecznych, to Actellic 500 EC, Alfasekt 050 SC, K-Othrine. Dość skuteczny jest również RAID zawierający cypermetrynę, czyli środek z grupy pyretroidów. RAID jednak zawiera małe stężenie cypermetryny. Taki np. Alfasekt 050 SC jest 50 razy silniejszy, a co za tym idzie skuteczniejszy. Wszystkie te preparaty są w cenie ok. 20 zł.
5. Spryskane miejsca pozostawić najlepiej na 1 dzień.
6. Porządnie wywietrzyć pomieszczenie
7. Cieszyć się brakiem rozkruszków

rozkruszki.jpg
Rozkruszki
Plik ściągnięto 904 raz(y) 44,79 KB

 
     
JacekG 

Posty: 1
Wysłany: 2012-07-10, 18:06   

Witam,

Korzystając z "okazji" że mam podobny problem co autor "szukampomocy" proszę o zidentyfikowanie tego robala:



Małe , przeźroczyste czasami z brązowymi paskami, kropkami, skaczące

Jak się tego pozbyć?

Dziękuję i pozdrawiam,
Jacek
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo