Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Marfu
2007-02-23, 11:43
Inwigilacja Ekologów !!!
Autor Wiadomość
rafklim 
Ostoja IBA nr 145


Posty: 630
Skąd: centum Polski
Wysłany: 2007-02-23, 07:29   Inwigilacja Ekologów !!!

Policja zbiera haki na ekologów


"Dziennik": do walki z obrońcami doliny Rospudy włączyła się policja. Komendant główny polecił policjantom rejestrować i rozpracowywać ekologów na terenie całego kraju.
Zgodnie z rozkazem pod lupą mają znaleźć się działacze i organizacje "zagrażające rządowemu programowi obwodnicy w dolinie Rospudy".

To przestępstwo - komentują prawnicy pytani przez "Dziennik". Nie chcemy pracować w Służbie Bezpieczeństwa - mówią sami policjanci. :neutral:

Gazeta ustaliła, że pismo z sygnaturą WK-II-146/2006 dotarło do 16 komend wojewódzkich i Komendy Stołecznej w ostatnią środę. Podpisał się pod nim szef policji Konrad Kornatowski.

Funkcjonariusze mają rejestrować ekologów w policyjnych bazach danych. Ich nazwiska znajdą się tam obok niebezpiecznych kibiców, złodziei, gwałcicieli i morderców - wytyka "Dziennik".

Sam komendant główny uważa, że nie złamał ani nie naciągnął prawa: - Tu nie chodzi o zbieranie informacji niejawnych, tylko o rozpoznanie, z kim mamy do czynienia, ile tysięcy ludzi przyjedzie do doliny oraz o badanie opinii na forach internetowych. :shock:
W tym piśmie nie ma nic poza dobrymi intencjami - tłumaczy "Dziennikowi".


UWAGA: wyglada na to , że forumowicze znajdą się w kartotekach policyjnych :?: :!: :twisted:
Ostatnio zmieniony przez rafklim 2007-02-23, 07:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Beata 
Gorzów n/Wartą


Posty: 1799
Skąd: Gorzów n/Wartą
Wysłany: 2007-02-23, 07:37   

poproszę o pierwszą teczkę :evil: stare czasy mi się przypominają

Cytat:
Obrońcy doliny Rospudy są rejestrowani
2007-02-22 21:48 Aktualizacja: 2007-02-22 23:58
Policjanci zbierają haki na ekologów

Do walki z obrońcami doliny Rospudy włączyła się policja. Komendant główny polecił policjantom rejestrować i rozpracowywać ekologów na terenie całego kraju – dowiedział się DZIENNIK. Pod lupą mają znaleźć się działacze i organizacje "zagrażające rządowemu programowi obwodnicy w dolinie Rospudy".

Ustaliliśmy, że pismo z sygnaturą WK-II-146/2006 dotarło do 16 komend wojewódzkich i Komendy Stołecznej w ostatnią środę. Podpisał się pod nim szef policji Konrad Kornatowski. Zgodnie z wolą komendanta głównego funkcjonariusze mają rejestrować ekologów w policyjnych bazach danych. Ich nazwiska znajdą się tam obok niebezpiecznych kibiców, złodziei, gwałcicicieli i morderców.

"My zbieramy informacje, inwigilując przestępców. Te same metody mamy teraz stosować wobec Bogu ducha winnych zielonych" - dziwi się wysoki rangą oficer policji. "Osłupiałem, jak się wczytałem w treść. Jednak jest to polecenie służbowe, więc przekazałem je niżej" - mówi jeden z komendantów. Niżej, czyli do wydziałów kryminalnych. To elitarne wydziały policji, których funkcjonariusze stosują w swojej pracy metody operacyjne: podsłuchy, podglądy, współpracują z agentami. "Poczułem się jak funkcjonariusz SB. Wstydziłem się przekazać to polecenie podwładnym" - mówi jeden z naczelników.

Sam komendant główny uważa, że nie złamał ani nie naciągnął prawa: "Tu nie chodzi o zbieranie informacji niejawnych, tylko o rozpoznanie, z kim mamy do czynienia, ile tysięcy ludzi przyjedzie do doliny, oraz o badanie opinii na forach internetowych. W tym piśmie nie ma nic poza dobrymi intencjami" - tłumaczy.

Jednak autorytety prawnicze krytykują Kornatowskiego. Profesor Marian Filar z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu mówi wprost: "To jest niezgodne z prawem. Protesty są czymś jak najbardziej normalnym w wolnym kraju. Dziwię się, że MSWiA nie ma innych zmartwień i zajmuje się kilkoma młodymi ludźmi którzy siedzą na drzewach w obronie jeleni – uważa.

Podobnego zdania jest profesor Bruno Hołyst: "Metody operacyjne stosuje się wobec groźnych bandytów, zorganizowanej przestępczości, a nie wobec organizacji ekologicznych".

Były szef MSW Marek Biernacki z Platformy Obywatelskiej bije na alarm: "Nie wolno inwigilować legalnych organizacji. Nie mam wątpliwości, że to decyzja polityczna i do tego niezgodna z prawem. Za chwilę rząd będzie śledził lekarzy, dziennikarzy czy adwokatów" - mówi DZIENNIKOWI Biernacki.

Decyzji szefa policji broni poseł Edward Siarka, wiceprzewodniczący sejmowej komisji administracji i spraw wewnętrznych z PiS, chociaż - jak przyznaje - o niej nie słyszał. "Od dłuższego czasu mówi się, że organizacje ekologiczne są niesamodzielne i są na czyichś usługach" - przekonuje.

"Ale słyszał pan, żeby ktoś sterował ekologami broniącymi Rospudy"? "Nie słyszałem, ale ja nie jestem z tamtego regionu" - mówi poseł Siarka.

Robert Zieliński, Jakub Stachowiak




źródło
_________________
PTASIE POGOTOWIE POMOC
 
 
     
litoria 


Posty: 539
Skąd: z Pomorza
Wysłany: 2007-02-23, 07:48   

Dziwny pomysl..dziwny - co to totalitaryzam czy demokracja panuje w RP?

znaczy sie, ze panowie policjanci w godzinach pracy beda po forum latac.. no ladnie..od razu mowie: ja ekologiem nie jestem - jestem co najwyzej nieudolna milosniczka przyrody i dzialan na rzecz rozsadnego traktowania srodowiska..

p.s. a wogole to pojecie ekolog mnie drazni...czemu nie przyrodnik?
p.s. 2 a ze policja myslaca to krzywdy nie bedziemy mieli mam nadzieje
 
 
     
SMUGA 
arborysta


Posty: 249
Skąd: chłop z miasta
Wysłany: 2007-02-23, 07:58   

Heh...
A moze te naloty spamów, które tu przezyliśmy ostatnio, to robota informatyków policyjnych...
??? :roll:
_________________
Pozdrawiam...

- Wojtek M.
 
 
     
Beata 
Gorzów n/Wartą


Posty: 1799
Skąd: Gorzów n/Wartą
Wysłany: 2007-02-23, 08:02   

SMUGA, Ty masz rację, może już się tutaj "bawili" :?:
demokracja IV RP... jak nie jesteś z nami, to jesteś przeciwko nam !!!

litoria, ja też zdecydowanie wolę nazwę "przyrodnicy", jest bardziej po polsku
_________________
PTASIE POGOTOWIE POMOC
 
 
     
Logan 


Posty: 825
Skąd: Raba i Mogielica
Wysłany: 2007-02-23, 08:28   

litoria napisał/a:
p.s. a wogole to pojecie ekolog mnie drazni...czemu nie przyrodnik?


wlasnie, niech sobie najpierw policjanty poczytaja co to jest ekologia, ekolog a potem ich szukaja... na uczelniach bo tam niektorzy dr i prof tym sie zajmuja :P ale nie maja (przewaznie) nic wspolnego z "ekologia" :wink:
_________________
Łukasz Kajtoch
PRZYRODA ZIEM WIELICKO-LIMANOWSKICH
 
 
     
Batman 


Posty: 1735
Skąd: z dzikiej natury
Wysłany: 2007-02-23, 10:05   

Logan napisał/a:
litoria napisał/a:
p.s. a wogole to pojecie ekolog mnie drazni...czemu nie przyrodnik?


wlasnie, niech sobie najpierw policjanty poczytaja co to jest ekologia, ekolog a potem ich szukaja... na uczelniach bo tam niektorzy dr i prof tym sie zajmuja :P ale nie maja (przewaznie) nic wspolnego z "ekologia" :wink:


A KIEDY JA O TYM MOWILEM?!
Bym byl ekologiem to bym drzew nie wycinal itd...
_________________
"Kiedy wytniemy ostatnie drzewo i kiedy zabijemy ostatnie zwierzę, to wtedy stwierdzimy, że nie możemy jeść pieniędzy".
 
     
Logan 


Posty: 825
Skąd: Raba i Mogielica
Wysłany: 2007-02-23, 10:07   

przeciez Szyszko nie tak dawno przyznal ze sam jest EKOLOGIEM wiec czy jego tez bedzie policja sprawdzac :?: :roll: :twisted:
_________________
Łukasz Kajtoch
PRZYRODA ZIEM WIELICKO-LIMANOWSKICH
 
 
     
rafklim 
Ostoja IBA nr 145


Posty: 630
Skąd: centum Polski
Wysłany: 2007-02-23, 10:09   

Może pomóc policji i wysłać maile z dobrowolnym przyznaniem się do bycia miłośnikiem przyrody :green:
Gdyby takich maili było kilka tysięcy to myślę, że serwer KG Policji by się zablokował :roll:
 
     
Marfu 


Posty: 3016
Skąd: Jabłonna
Wysłany: 2007-02-23, 10:13   

Tak, o tym samym myslalem, ale niestety - nie podali adresu :-) A to mysle ze mialo by wziecie - rzeczy smieszne zawsze mialy wziecie w narodzie polskim -)

Jakos bym im jednask dopomogl, ale jak...
_________________
Warszawski Oddział TP "Bocian"
 
 
     
Jarek P 

Posty: 1580
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2007-02-23, 10:28   

LUDZIE! DARUIJCIE POLCJI! Oni przecież muszą teraz czytać te wszystkie wypociny, a chłopy przecież mają zajęcia ważniejsze i/lub ciekawsze :lol:

A jak będą chcieli to nas znajdą :green:

A tak wogóle to tylko nieudolna próba zastraszenia i odwrócenia uwagi protestujących, którą nie warto się przejmować.

Mnie bardziej martwi ta ŚCIEMA z kontrola CBA w Białymstoku - ma dotyczyć przetargu na wykonanie robót, a nie całego procesu decyzyjnego.
_________________
Jarosław Paciorek
 
     
Marfu 


Posty: 3016
Skąd: Jabłonna
Wysłany: 2007-02-23, 10:50   

Alez Jarku, ja sie zastanawiam jak im pomoc... Moze by stworzyc temat, i kazdy napisalby pare slow o sobie - mieliby ulatwione zadanie :-)
_________________
Warszawski Oddział TP "Bocian"
 
 
     
Corvus 
Corvus corax


Posty: 1060
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2007-02-23, 11:31   

Marfu napisał/a:
ja sie zastanawiam jak im pomoc... Moze by stworzyc temat, i kazdy napisalby pare slow o sobie - mieliby ulatwione zadanie


rozmiar buta, preferencje sexualne i skład dzisiejszego porannego posiłku też wpisujemy.... ???
:roll:
_________________
waxwing fanatic

 
 
     
Jarek P 

Posty: 1580
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2007-02-23, 12:38   

Wyjaśnienia KGP

Edit Marfu: Bo zniknie... Daje calosc

Cytat:
Komenda Główna Policji zaprzecza, aby komendom wojewódzkim polecono zbierać informacje o organizacjach ekologicznych lub bezpośrednio o ekologach w związku z protestami dotyczącymi budowy obwodnicy Augustowa w dolinie Rospudy.
Zapewnia, że chodzi jedynie o sprawdzenie informacji o ewentualnych zagrożeniach.

Piątkowy "Dziennik" napisał, że do 16 komend wojewódzkich i komendy stołecznej policji trafiło polecenie szefa policji Konrada Kornatowskiego, aby rejestrować i rozpracowywać ekologów w całym kraju. Według gazety, "pod lupą" mają znaleźć się działacze i organizacje "zagrażające rządowemu programowi obwodnicy w dolinie Rospudy". - Pismo, wysłane do komend, nie dotyczy organizacji ekologicznych ani ekologów - powiedziała rzeczniczka komendanta głównego policji Danuta Wołk-Karaczewska.

- Zbieramy informacje o zagrożeniach, które mogą wystąpić w związku z protestem dwóch grup - przeciwników i zwolenników inwestycji w dolinie Rospudy. Mamy bowiem niepokojące sygnały m.in. z internetu - dodała.

Jak wyjaśniła, chodzi o to, że do protestujących mogą przyłączać się osoby, które mają "nie do końca szlachetne intencje", a to może prowadzić np. do zamieszek.

- Jako policja mamy obowiązek sprawdzać takie informacje i zapobiegać ewentualnym zagrożeniom - podkreśliła rzeczniczka. - Chodzi nam jedynie o bezpieczeństwo tych, którzy protestują w dolinie Rospudy - dodała.

Mimo protestów ekologów i zastrzeżeń Komisji Europejskiej, geodeci rozpoczęli w czwartek prace związane z budową obwodnicy Augustowa. Centralne Biuro Antykorupcyjne rozpoczęło natomiast na wniosek premiera, kontrolę przetargu na tę inwestycję.

Odwołania do Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego złożyli ekolodzy oraz Rzecznik Praw Obywatelskich. RPO swoją decyzję uzasadnił tym, że planowana inwestycja ma przecinać obszar specjalnej ochrony ptaków Natura 2000 "Puszcza Augustowska".

Polska może też w związku z tą sprawą zostać pozwana do Trybunału Sprawiedliwości - takie kroki zamierza podjąć w marcu Komisja Europejska. Na najbliższym posiedzeniu 28 lutego KE ma otworzyć drugi etap procedury przeciwko Polsce, ponownie żądając od Warszawy wstrzymania prac. Jeśli spór nie ustanie, po tygodniu sprawa trafi do Trybunału, który może natychmiast wydać nakaz wstrzymania prac.

W związku z powyższym Maciej Muskat, dyrektor Greenpeace Polska, powiedział:

- Greenpeace jest przyzwyczajony do takich metod poza Europą, ale nie przypuszczałem, że czasy rewizji i podsłuchów, które tak dobrze pamiętam z dzieciństwa, powrócą do Polski. Wydanie takiego rozkazu oznacza, że prawa obywatelskie, o który walczyło pokolenie moich rodziców, są zagrożone. W imię wartości demokratycznego państwa prawa, wzywam Pana Premiera do natychmiastowego wyciągnięcia konsekwencji wobec osób które wydały rozkaz, który w jawny sposób narusza owe wartości. Wierzę, że w interesie Polski leży pokazanie, że jest krajem, w którym niezależne i legalnie działające organizacje nie muszą obawiać się Orwellowskich metod.
_________________
Jarosław Paciorek
 
     
Batman 


Posty: 1735
Skąd: z dzikiej natury
Wysłany: 2007-02-23, 19:05   

To nie zniknie, ale zeby mozna bylo od razu przeczytac:
Cytat:
Będą teczki na ekologów?
Jak informuje dzisiejszy Dziennik (przeczytaj artykuł), Policja ma na polecenie Komendanta Głównego rejestrować i rozpracowywać ekologów na terenie całego kraju. Mają także śledzić dyskusje prowadzone przez środowiska ekologiczne na internetowych forach dyskusyjnych.
Ponieważ Rząd stara się realizować zasadę "taniego państwa", mam dla niego radę:
Podobnie jak wiele innych osób zaangażowanych obecnie w ochronę przyrody i środowiska, swoją wrażą działalność rozpoczynałem w podziemiu - reaktywując nielegalne wówczas Niezależne Zrzeszenie Studentów i m.in. zakładając w jego ramach Studencki Klub Ekologiczny... Ponieważ byłem w podziemnych władzach uczelnianych i krajowych tej organizacji, mam już na pewno swoją teczkę. Wystarczy więc zwrócić się do IPN o jej zwrot i po prostu dalej ją aktualizować. Tam już jest niewątpliwie sporo informacji - będzie znacząca oszczędność pracy i papieru.

Widok smutnych panów na moim ogonie czy dziwne szumy w słuchawce to dla mnie nic nowego. Nie są dla mnie też nowiną oskarżenia, ze działam na zamówienie i za pieniądze "określonych wrogich kół z Zachodu", na szkodę [ludowej] ojczyzny. Tak wiec wiem przynajmniej, że jestem dokładnie w tym samym miejscu, w którym byłem 18 lat temu…

Wyznaję zasadę, że we wszystkim należy dopatrywać się dobrych stron. Kiedyś, gdy w VII RP pójdę na emeryturę i będę miał dużo czasu, zwrócę się pewnie do ówczesnego IPN z prośbą o udostępnienie wszystkich nazbieranych na mnie teczek i będę miał nostalgiczną lekturę ;o)


Andrzej Kepel
andrzej@salamandra.org.pl




--------------------------------------------------------------------------------

ZOBACZ TAKŻE WIADOMOŚĆ SPRZED ROKU: Ekologiczne treści deprawują młodzież!

--------------------------------------------------------------------------------
P.S.
W odpowiedzi na informacje Dziennika rzeczniczka komendanta głównego policji Danuta Wołk-Karaczewska stwierdziła: "Zbieramy informacje o zagrożeniach, które mogą wystąpić w związku z protestem dwóch grup - przeciwników i zwolenników inwestycji w dolinie Rospudy. Mamy bowiem niepokojące sygnały m.in. z Internetu." Wyjaśniła, że chodzi o to, że do protestujących mogą przyłączać się osoby, które mają "nie do końca szlachetne intencje", a to może prowadzić np. do zamieszek. "Jako policja mamy obowiązek sprawdzać takie informacje i zapobiegać ewentualnym zagrożeniom. Chodzi nam jedynie o bezpieczeństwo tych, którzy protestują w dolinie Rospudy” - dodała.

zrodlo: http://www.salamandra.org.pl/news/index.php?id=124
_________________
"Kiedy wytniemy ostatnie drzewo i kiedy zabijemy ostatnie zwierzę, to wtedy stwierdzimy, że nie możemy jeść pieniędzy".
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo