Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Projekty i pomysły projektów - autor Pełq
Autor Wiadomość
forestman 
Zgórmysyn


Posty: 781
Skąd: UralLand
  Wysłany: 2007-03-05, 10:25   Projekty i pomysły projektów - autor Pełq

Pełek napisał/a:
Na początek coś ode mnie.

Ciepła woda za darmo

Projekt pod TPB

Jako że głośno jest ostatnio o globalnym ociepleniu warto zastanowić się nad alternatywnymi źródłami energii. Jak wszystkim wiadomo buduje się wszędzie nowe osiedla, a Elektrociepłownie rządają coraz wyższych opłat za energie cieplną. Przeciętny rachunek za ogrzewanie 4 osobowego mieszkania o pow. 80 m2 wynosi ok 400 zł. W bloku (nie gigantycznym, wielopiętrowym) np. 4 piętrowym jest ok 20 mieszkań. Powierzchnia dachu takiego bloku jest w zupełności wystarczająca do umieszczenia na nim kolektorów ciepła, które mogłyby zapewnić ciepłą wode w mieszkaniach, a także ogrzewanie w kaloryferach na przyzwoitym poziomie dla wszystkich mieszkańców. Koszty inwestycji dla 1 mieszkania wynoszą ok 4000 zł, ale przy większych zamówieniach i "masowości" na pewno byłyby niższe. W związku z tym koszty zwracałyby się po ok 5 latach użytkowania (zyski na gazie w piecykach gazowych / prądzie w elektrycznych -> woda ciepła w kranie "ze słońca"; zyski z ogrzewania). W nastepnych latach użytkowanie przynosiłoby czyste zyski.

Pomysłem jest rozpowszechnienie tego i "silne sugerowanie" firmom budowlanym wdrażania tej inwestycji, oraz silna propaganda pomysłu.
Czego by to wymagało od budowlańców ? poprowadzenia 1 rury więcej na przewody z ciepłą wodą, oraz udostępnienia 1 pomieszczenia w piwnicy na zbiornik ciepłej wody + pompy.

co wy na to ?
Jakie widzicie szanse realizacji czegoś takiego i forsowania podobnych pomysłów -> trzeba by się było przejść po firmach budowlanych i firmach zajmujących się energią ze słońca i przedstawiać pomysł. A przy okazji może by się udało mieć zysk od producentów kolektorów za promocje i nagonke klienta. 5% zysku z inwestycji -> to przy średniej wielkości bloku ok 5 000 złotych.
_________________

 
 
     
BasiaGP 
noo:)


Posty: 8
Skąd: Kraśnik/Kraków
Wysłany: 2007-03-09, 20:00   

Ja sobie teraz wziełam fakultet "przyszłość energetyczna świata-odnawialne źródła energii" jak mnie czegoś tam już nauczą, to sie wypowiem, a póki co, czemu nie! energia słoneczna jak najbardziej, przy takich temperaturach, tylko trzeba łapać słońce:D, tak samo nie rozumiem problemu z biopaliwami.. ale jak sie poucze, to coś napisze:) Hmm faktycznie przy promocji tego źródła, firmy może i by sie zaczęły zastanawiać nad tym , a póki co, nikt sie w to nie bedzie bawić, bo poprostu boją sie strat..ekonomia rządzi wszędzie :(
_________________
gdybym była dobrą wróżką, zmieniałabym złych ludzi w... motyle!
 
 
     
Pełek 
Jakub Pełka


Posty: 421
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-09-24, 22:37   Tracze i nie tylko....

W związku z dostaniem w łapy info o projekcie "Turystyczna Podkowa" Turystyczna Podkowa PDF
wystosowaliśmy takiego maila:

Cytat:
Witam.

W pierwszej kolejności mamy pytanie czy były już aktualizowane projekty
przewidziane w ramach Podkowy na najbliższe lata. (aktualizacja
przewidziana była na rok 2007).
Piszę w związku z faktem, iż, jako Towarzystwo Przyrodnicze "Bocian",
chcielibyśmy się aktywnie włączyć w realizacje projektów z zakresu
eko-turystyki i ochrony przyrody.
Jesteśmy już w kontakcie z Panem M.Baranem w sprawie realizacji projektu
dotyczącego poprawy sytuacji populacji Tracza Nurogęsia na zbiorniku,
poprzez wieszanie budek legowych w nadbrzeżnych lasach, a także
zaangażowanie młodzieży w sam fakt wieszania i najpewniej krótką
prelekcje z tego zakresu. W pierwszej kolejności planowane jest
wywieszenie ok 10 budek, a potem rozszerzenie projektu o kolejne.
Ponad to podczas spacerów ścieżką Niezapominajką zauważyłem rzucający
się w oczy brak tablic dydaktycznych. Stworzenie treści merytorycznej, a
potem instalacja, mogłaby być w naszym zakresie (jesteśmy studentami
leśnictwa, biologii,... wspierają nas pracownicy służb ochrony przyrody
i instytucji naukowych z Krakowa).
W przyszłości planowaliśmy także wzorem zbiorników z północy Polski
umiejscowienie na zbioniku tratw lęgowych dla np. Rybitw.
Te oraz inne propozycje projektów chcielibyśmy móc przekazać do
rozważenia oraz do merytorycznej dyskusji na ich temat.
Pytanie czy jest taka możliwość, kiedy, oraz jak.
Bardzo proszę o odpowiedź.

Pozdrawiam,
Jakub Pełka
Małopolskie Koło Towarzystwa Przyrodniczego "Bocian".


Istnieje szansa na realne działania, z realnym zapleczem finansowym. kto cierpliwy niech poczyta PDF'a
_________________
"Those were the days of good hunting and good sleeping" R.Kipling
Zdjęcia lotnicze małych obszarów - www.gisproject.pl
 
 
     
Pełek 
Jakub Pełka


Posty: 421
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-09-25, 18:41   

kontynuując dostaliśmy dziś odpowiedź z Turystycznej Podkowy:

Cytat:
Witam serdecznie.
Cieszę się, że Państwo zajmują się tak wspaniałą inicjatywą.
W chwili obecnej jesteśmy na etapie przygotowań do aktualizacji strategii Turystycznej Podkowy na kolejne lata. Myślę, że jest duża szansa aby Państwa pomysły umieścić w tej strategii.
Przesłałem Pana meila do kierownika Turystycznej Podkowy. W przyszłym tygodniu będziemy rozmawiać na temat tej Strategii i odezwiemy się do Państwa. Będziemy potrzebować szczegółowych projektów do zadań, które chcielibycie zrealizować.
Myślę, że najlepiej gdybyśmy się spotkali i porozmawiali. Łatwiej będzie ustalić szczegóły i zakresy zadań. Proszę o przesłanie telefonu kontaktowego.
Pozdrawiam sedecznie. (proszę pozdrowić pana Michała Barana)
Paweł Stożek


Na dzisiejszy wieczór planujemy "konferencje" gadu-gadową na ten temat. Zaskoczeni szybkim i pomyślnym obrotem spraw.
_________________
"Those were the days of good hunting and good sleeping" R.Kipling
Zdjęcia lotnicze małych obszarów - www.gisproject.pl
 
 
     
green power 
ponad podziałami x 2


Posty: 819
Skąd: Radom/Kraków
Wysłany: 2007-09-25, 18:54   

Pełek napisał/a:
Na dzisiejszy wieczór planujemy "konferencje" gadu-gadową na ten temat. Zaskoczeni szybkim i pomyślnym obrotem spraw.
koniecznie
Pełek napisał/a:
W przyszłym tygodniu
a więc po niedzieli - ja w Krakowie pojawiam się już na 100% w poniedziałek! (czyli zdążę!) - może uda sie stworzyć "potwora" (oby tylko nie przesadzić - trzeba ważyc siły na zamiary, chyba że ktoś jeszcze z koła - poza nami dwoma - się intensywnie włączy :roll: ) :D
_________________
Tomasz Figarski

"Poza gospodarczym wyrachowaniem leśnik musi mieć także i szerszy, przyrodniczy punkt widzenia; powinien mieć również na względzie wartość materialnie niewymierną, jaką jest piękno i urok lasu[...]" W. Koehler, 1961.
 
     
green power 
ponad podziałami x 2


Posty: 819
Skąd: Radom/Kraków
Wysłany: 2007-09-25, 23:00   

no i już po burzy mózgów...zapowiada się obiecująco :green: , ale na razie cicho sza....nie zapeszamy
_________________
Tomasz Figarski

"Poza gospodarczym wyrachowaniem leśnik musi mieć także i szerszy, przyrodniczy punkt widzenia; powinien mieć również na względzie wartość materialnie niewymierną, jaką jest piękno i urok lasu[...]" W. Koehler, 1961.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo