Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Obserwacje płazów 2007
Autor Wiadomość
kania ruda 


Posty: 329
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-05-18, 08:30   

P@tryk napisał/a:
Do tej pory myśłałem że to odmiana żab ale chyba zmienie od dziś zdanie


owszem Patryku, zmien zdanie, bo cos takiego jak rechotki nie jest plazem, nawet nie wiem z czym to skojarzyc - moze z rzekotkami.

Rzekotki to nie żaby, to oddzielny rodzaj.
 
     
P@tryk 

Posty: 266
Wysłany: 2007-05-18, 13:37   

BINGO!!
Rzekotki chciałem powiedzieć.Sorry przejęzyczenie :green:
 
     
Wujek Kryzys 
Dobry Wujek

Posty: 1437
Skąd: Tarchomin
Wysłany: 2007-05-31, 20:37   

W ramach "Natury 2000" zrobiłem już prawie wszystkie nadleśnictwa Warszawskiej RDLP. Został mi "Chojnów" i małe poprawki w jeszcze 3. Czyli takie b. małe podsumowanie - swą ulubioną traszkę (grzebieniatą) znalazłem w 52 zbiornikach, kumaka w 19. Znaczy się nie jest źle :smile:
Poza tym żaby zielone (wodna i jeziorkowa głównie) i brunatne, takoż ropucha szara praktycznie wszędzie! Grzebiuszka rzadziej ale też jest. rzekotka też w wielu miejscach. Takoż ropuchy zielone i paskówki w paru stanowiskach sie trafiły (obecnie to kjijanki już ). A najpospolitszym płazem okazuje się traszka zwyczajna - ponad 100 stanowisk!
_________________
Wiadomo, Sekcja Entomo... I nie tylko
 
     
Namor 


Posty: 662
Skąd: Europa
Wysłany: 2007-05-31, 23:45   

Wujek Kryzys napisał/a:
W ramach "Natury 2000" zrobiłem już prawie wszystkie nadleśnictwa Warszawskiej RDLP
czy badałeś tylko tereny LP, czy również grunty prywatne?
 
     
Wujek Kryzys 
Dobry Wujek

Posty: 1437
Skąd: Tarchomin
Wysłany: 2007-06-01, 19:31   

Namor napisał/a:
czy badałeś tylko tereny LP, czy również grunty prywatne?

zgodnie z zawartą umową i procedurami: "tereny Lasów Państwowych i w miarę możliwości przylegające". W praktyce to oznacza LP i te zbiorniki, które np. graniczą z lasem państwowym. Czyli tak naprawdę to rzekł bym - 3/4 potencjalnych stanowisk w ogóle nie było badanych. I nie będą bo LP mają czas do końca czerwca by wszystkie dane zebrać i do Generalnej przesłać. A poza tym od poniedziałku nie mam już urlopu i nic więcej nie zrobię - tylko poprawki (bo są podejrzenia o obecność żółwia, albo np. było za zimno i kumak siedział cicho, albo po prostu czasu zabrakło) w soboty i niedziele - wszystkie praktycznie do połowy czerwca. Pewnie jeszcze coś dojdzie - dziś doszły 3 miejsca z kumakiem i 2 z traszką w Chojnowskim Nadleśnictwie.
_________________
Wiadomo, Sekcja Entomo... I nie tylko
 
     
Namor 


Posty: 662
Skąd: Europa
Wysłany: 2007-06-01, 19:40   

Wujek Kryzys napisał/a:
Czyli tak naprawdę to rzekł bym - 3/4 potencjalnych stanowisk w ogóle nie było badanych. I nie będą
Chyba jednak będą ;)
 
     
andrzejekk1 
:)

Posty: 275
Skąd: STW
Wysłany: 2007-06-10, 11:07   

witam wszystkich czy to nie jest czasem zaba dalmatyńska o któej kiedyś wspominałem? Może zdjećie jest niewyrażnie ale znawcy powinni ocenic i wychwycić cechy świadczące o przynaleznosći do danego gatunku.Czekam na ocenę co to za gatunek? pozdrawiam :grin:

dalmatyńska.JPG
Dalmatynśka?
Plik ściągnięto 8940 raz(y) 42,99 KB

_________________

 
 
     
Wujek Kryzys 
Dobry Wujek

Posty: 1437
Skąd: Tarchomin
Wysłany: 2007-06-10, 21:39   

no sorki, ale się nie da. Na pierwszy rzut oka - żaba moczarowa. Poprosimy wyraźniejsze zdjęcia całej żabki.
_________________
Wiadomo, Sekcja Entomo... I nie tylko
 
     
Wujek Kryzys 
Dobry Wujek

Posty: 1437
Skąd: Tarchomin
Wysłany: 2007-06-10, 21:40   

A może masz zdjęcia kijanek? Byle takie z boku robione, w akwarium...
_________________
Wiadomo, Sekcja Entomo... I nie tylko
 
     
Mirek 


Posty: 5940
Wysłany: 2007-06-10, 22:09   

Na stawie, w środku m. Zakrze koło Łosic, dzisiaj kumaki nad wieczorkiem nadawały jak najęte :grin:
_________________
TP Bocian
 
     
Accipiter 
Dreptak bagienny


Posty: 2405
Skąd: Gierałcice(Opolskie)
Wysłany: 2007-07-06, 09:32   

05.06.2007 okolice Gierałcic

- 17 młodych ropuch szarych (wszystkie były widziane gdy przechodziły przez polną drogę)
- 3 żaby trawne
_________________
Paweł Wójcik

* http://pawelwojcik-fotoprzyroda.flog.pl/
 
 
     
camelmk 


Posty: 129
Wysłany: 2007-07-10, 08:24   

Wreszcie w weekend wybrałem sięz nowu do Krynicy i z przyjemnoscią stwierdzam, ze w małych stawkach na Górze Parkowej bardzo ładnie wykształcone pływają sobie kijanki traszek - najmniej widziałem ich w Stawie Szczytowym, który zarósł niemiłosiernie jakims dziwnym glonem, ale w dwóch małych na Polanie Michasiowej, odnowionych jakieś 2 lata temu i wzbogaconych w betonowe koryto :shock: ładnie sobie pływaja maluchy :) , oby następne pokolenie się ładnie rozwijało.
 
     
Wujek Kryzys 
Dobry Wujek

Posty: 1437
Skąd: Tarchomin
Wysłany: 2007-07-11, 23:14   

Fajnie na tej Górze Parkowej. Tez tam kiedys byłem i pamiętam, że i larwy salamander sie pławiły w takim przepływowym, opadłymi liścmi zasnutym zbiorniku. A na Mazowszu tylko traszka zwyczajna i grzebieniasta. Już przeobrazone znalazłem młodziaki obu gatunków, a wodzie larw tu i tam jeszcze sporo. W tym roku mokro i chyba niezły wynik rozrodczy się szykuje... :smile:
_________________
Wiadomo, Sekcja Entomo... I nie tylko
 
     
Accipiter 
Dreptak bagienny


Posty: 2405
Skąd: Gierałcice(Opolskie)
Wysłany: 2007-07-13, 18:39   

Dzisiaj naliczyłem łącznie 37 młodych ropuch szarych, jak przechodziły przez polną drogę.
Prócz tego kilka żab trawnych przy leśnych kałużach.
_________________
Paweł Wójcik

* http://pawelwojcik-fotoprzyroda.flog.pl/
 
 
     
Mirek 


Posty: 5940
Wysłany: 2007-07-13, 19:58   

Dzisiaj, tj. 13 lipca, 4 kumaki nadawały z rana na jednym ze stawów rezerwatu "Stawy Broszkowskie"
_________________
TP Bocian
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo