Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy LGD z programu LEADER mogą skupić pasjonatów ekorozwoju?
Autor Wiadomość
dissidens 
wodnik

Posty: 128
Skąd: Dolina Karpia
Wysłany: 2007-04-19, 12:32   Czy LGD z programu LEADER mogą skupić pasjonatów ekorozwoju?

Piszę w tym folderze bo też jestem z Małopolski. Na tym terenie działa teoretycznie 24 organizacji o statusie LGD, Lokalna Grupa Działania powstała w ramach programu LEADER+. Każda ma opracowaną strategię działania ZSROW czy w nowym PROW 2007-13 zwaną LSR, fajnie się skojarzy z klubem, planem Le-Se-Rów :razz: :green: którzy chcą sobie działać za pieniądze unijne.

Myślę że warto żeby ekolodzy zainteresowali się tymi organizacjami i je wzmacniali, gdyż ich rola jest potencjalnie olbrzymia na obszarach wiejskich, w tym cennych przyrodniczo. Osobiście zapraszam do LGD Stowarzyszenie Dolina Karpia w Zatorze, które jeżeli rozwinie się tak jak chcę, to obejmie okoliczne 4 obszary Natura 2000 (shadow list), przynajmiej fragmentami. Interesuje nas ekoturystyka, rozwój agroturystyki w gminach które nie mają takich tradycji jak w mojej choćby. W sumie każdy człowiek może się w LGD przydać, naprawdę nie ma komu działać, jakiś taki MARAZM, nie ma zrozumienia że LGD to nie jest zwykłe stowarzyszenie jakich jest 50 tys.

Rozumiecie zatem jego znaczenie? Choć jedna strefa Natura 2000 Dolina Dolnej Skawy może być jako tako modelowa w optymalnym kształcie dla gospodarki i przyrody, dla rolników i ornitologów, turystów. Myśliwi oczywiście WON ze stawów na pola, dosyć masowych mordów dzikiego ptactwa wodnego, tony ołowiu w mule, teraz trzeba z nimi walczyć za pomocą PRAWA, tylko że ponoć 90% sędziów, prokuratorów to... myśliwi, wędkarze :(

Można przecież pomagać LGD bez zapisywania się formalnego, nawet na członka wspierajacego. Będzie walne zebranie ponoć w okolicach 9 maja. Info będzie na www.zator.iap.pl i w forum które jest stopce mojej www. To tylko jedna z 24 LGD, ale cenna dla ornitologów zwłaszcza. Legendarne Stawy Zatorskie są równie cenne jak Stawy Milickie. Pomóżcie nam zbudować silną organizację, to na razie najważniejsze. Nie ma kasy, to czyste społecznictwo w tym roku.

Generalnie to wątek nie tylko o naszej LGD, czy 24 LGD w Małopolsce, ale ogólnie o programie LEADER też. Może ornitolodzy przeszkolą zarząd LGD w zakresie tematów Wam bliskich? Lepiej wszystkich członków LGD, jest nas jakoś max 40 osób na razie, a pewnie mniej w praktyce. Właśnie dzwonił do mnie sekretarz LGD będzie zmiana zarządu, może zatem jakiś ornitolog wejdzie znający teren? Jest paru takich, nie chcę sypać nazwiskami... znacie się dobrze przecież. Wiadomo kto w Dolinie Karpia, Dolinie Skawy, Dolinie Górnej Wisły operuje :green:

Uważam że jedna z tych medialnych osób z kręgów zielonych, ornitologicznych powinna dla dobra ptaków wejść do zarządu LGD Dolina Karpia. Przynajmniej na jakiś czas, zbudować organizację, oswoić ludzi, przekonac do ochrony ptaków, do ich pokochania :lol:
_________________
www.dk.eco.pl
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo