Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ptasie kolizje
Autor Wiadomość
Lulek 


Posty: 560
Skąd: Działdowo
Wysłany: 2007-04-24, 16:43   Ptasie kolizje

Wczoraj u mnie i Lulijki na podwórku samczyk pleszki zderzył się ze szklarnią. Przez pewien czas był nie dysponowany, dzięki temu zrobiłem mu parę fotek. Dobrze że przeżył. W tamtym roku młody dzięcioł duży zderzył się z płotem u sąsiadów i niestety nie miał tyle szczęścia. Jak ktoś z was miał podobne spotkania z ptakami to może się tu z nami podzielić nimi :smile:

pleszka.jpg
Plik ściągnięto 5052 raz(y) 17,6 KB

_________________
Działdowskie Koło TP Bocian
AVELELEK
 
 
     
bellegueule 


Posty: 160
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-04-24, 17:22   

naklej na szyby szklarni antyptaki :P moja znajoma tez miała ten problem, w zeszłym roku w wakacje znajdowała codziennie pod szklarnia jakiegoś matrwego ptaka ( głównie drobnica), ale jak nakleiła antyptaki problem sie skończył :)
 
     
krotom 
miłośnik PRZYRODY ;)


Posty: 305
Skąd: Brodnica
Wysłany: 2007-04-25, 07:44   

gdzieś na stronie głównej TP Bocian były wzory do wydrukowania ale coś nie mogę ich teraz znaleźć :???:
_________________
[...]Do kraju tego, gdzie winą jest dużą
Popsować gniazdo na gruszy bocianie,
Bo wszystkim służą...
Tęskno mi Panie[...]

C. K. Norwid
 
 
     
Lulek 


Posty: 560
Skąd: Działdowo
Wysłany: 2007-04-25, 15:43   

krotom napisał/a:
gdzieś na stronie głównej TP Bocian były wzory do wydrukowania ale coś nie mogę ich teraz znaleźć :???:


Spoko Krotku :smile: zrobię sobie sam takie wzory i dziękuję serdecznie wszystkim za rady. Na szczęście u mnie nie było wypadku śmiertelnego i taka kolizja jak ostatnio zdarza się sporadycznie.
_________________
Działdowskie Koło TP Bocian
AVELELEK
 
 
     
Maria02 

Posty: 232
Wysłany: 2007-05-10, 01:15   

A propo ptasich kolizji to najwiecej zauwazam w takim sezonie jak wiosna i lato .Po pierwsze sezon lęgowy i ptaki np bazanty slepna nie widza nie słysza w konkurowaniu o kobietki zapominaja o całym swiecie u mnie dwaj panowie tak sie zaperzyły ze podeszłli pod sam blok i stały na ulicy nieraz widze jak bija sie wrobelki o dame albo sierpowki Drugi taki okres to karmienie młodych wtedy to pospiech powoduje wiele zderzen ptakow :sad: Szpak nazbieral słonecznika i podrywa sie do lotu i prosto w sierpowke albo ile razy leja sie o cos dobrego Choc miałam przypadek kiedy sikorka bogatka zle wymierzyla i zabiła sie o płyte czyli sciane balkonu :sad:
_________________
I.Krasicki ; Gdy więc wszystkie sposoby ratunku upadły,
Wśród serdecznych przyjaciół psy zająca zjadły.;
 
     
yanne 

Posty: 1
Wysłany: 2007-08-20, 14:59   

Wzory antyptaków do wydrukowania:
http://www.stop.eko.org.p...ule=pages&id=13
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo