Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
O dzikich wysypiskach śmieci!
Autor Wiadomość
Władysław Kłak 

Posty: 135
Skąd: Bytom-Żelazo
Wysłany: 2007-01-17, 23:11   O dzikich wysypiskach śmieci!

Doradźcie jak z tym walczyć ?
By nie być pobitym , spalonym, czy w inny sposób dotkniętym jakimś złym czynem.

Na przykład : jest w lesie takie piękne oczko wodne, po wydobyciu torfu jakieś sto na sto metrów , już częściowo zarastające w tym liliami wodnymi.
Fakt są to tereny prywatne (kilku właścicieli) ale dobija wysypywanie tam śmieci: pojemników po olejach, środkach ochrony roślin , starych opon, ostatnio przyczepa odpadów z cmentarza.

Takich wysypisk jest wiele, mam kilka zdięć lecz nie wiem jak je załączyć do tematu.
_________________
władek
 
     
mender 


Posty: 1231
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2007-01-17, 23:28   

O załącznikach możesz przeczytać tu . Zdjęcia nie powinny być większe niż 600x450 pixeli i 150 kb. Piszę z pamięci, więc wybaczcie jak coś pomyliłem.
_________________
Ratuj Kwiecewo!
 
 
     
litoria 


Posty: 539
Skąd: z Pomorza
Wysłany: 2007-01-17, 23:29   

Najlepiej chyba zglosic do urzedu gminy. Na gospodarke odpadami ida kolosalne kwoty z UE: likwidowanie dzikich wysypisk, wysypisk nie spelnijacych norm, oraz rozbodowa istniejacych spelniajacych normy. To sen, ktory ma sie spelnic w najblizszych latach.
 
 
     
orlik06 


Posty: 274
Skąd: Daleszyce
Wysłany: 2007-01-18, 08:28   

litoria napisał/a:
Najlepiej chyba zglosic do urzedu gminy. Na gospodarke odpadami ida kolosalne kwoty z UE: likwidowanie dzikich wysypisk, wysypisk nie spelnijacych norm, oraz rozbodowa istniejacych spelniajacych normy. To sen, ktory ma sie spelnic w najblizszych latach.


Popieram w 100%
_________________
Towarzystwo Badań i Ochrony Przyrody
www.tbop.org.pl

świętokrzyska Grupa Ornitologiczna
www.tbop.org.pl/sgo/sgo.html
 
     
Logan 


Posty: 825
Skąd: Raba i Mogielica
Wysłany: 2007-01-18, 10:05   

litoria napisał/a:
Najlepiej chyba zglosic do urzedu gminy.


racja, ale wydaje mi sie ze w gminach dobrze wiedza gdzie na ich terenie sa takie wysypiska i maja to .... gdzies
i tak likwidacja wysypiska (usuniecie smieci) nic nie da bo mentalnosc ludzi na wsi (i w miastach tez) jest taka ze lepiej wywiezc raz na miesiac wszystkie smieci do lasu, do rowu, nad rzeke niz placici za wywoz smieci lub chodzic codzinnie do kontenera na krzyzowce, poza tym czesto wyrzucaja NA SWOIM terenie wiec im wolno i juz
_________________
Łukasz Kajtoch
PRZYRODA ZIEM WIELICKO-LIMANOWSKICH
 
 
     
Jarek P 

Posty: 1580
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2007-01-18, 12:12   

Logan napisał/a:
NA SWOIM terenie wiec im wolno i juz


Nie, nie wolno. W obecnym stanie prawnym nawet samodzielnie na wysypisko nie mozna zawieść swoich śmieci - trzeba mieć pozwolenie na trtansprt.
_________________
Jarosław Paciorek
 
     
Logan 


Posty: 825
Skąd: Raba i Mogielica
Wysłany: 2007-01-18, 12:21   

Jarek P napisał/a:
Nie, nie wolno. W obecnym stanie prawnym nawet samodzielnie na wysypisko nie mozna zawieść swoich śmieci - trzeba mieć pozwolenie na trtansprt.


ja to wiem ale idz do chlopa ciagnacego traktorem woz pelen smieci i rupieci do lasu i powiedz mu ze mu tego NIE WOLNO robic - powodzenia
_________________
Łukasz Kajtoch
PRZYRODA ZIEM WIELICKO-LIMANOWSKICH
 
 
     
gonia 


Posty: 73
Wysłany: 2007-01-18, 12:43   

Własne doświadczenia każą mi wątpić w to że gmina się tym zajmie.
Może podrzucić ten temat lokalnej prasie. Wytłumaczyć - jeśli jeszcze wszyscy o tym nie wiedzą - że oprócz brzydkiego krajobrazu, chemikalia szybko przedostają się do wód gruntowych (skoro jest tam oczko wodne), a tym samym prawdopodobnie też do źródła wody pitnej.
Jakiś czas temu ukazał się u nas taki artykuł o dzikich wysypiskach na terenie, który jest w posiadaniu też kilku właścicieli. Chociaż to trochę inna sytuacja bo to miejsce jest historyczne więc może dlatego się tym tak przejęli i straż miejska się tym zajęła - właściciele sprzątnęli.
 
     
Władysław Kłak 

Posty: 135
Skąd: Bytom-Żelazo
Wysłany: 2007-01-19, 23:35   

mender napisał/a:
O załącznikach możesz przeczytać tu . Zdjęcia nie powinny być większe niż 600x450 pixeli i 150 kb. Piszę z pamięci, więc wybaczcie jak coś pomyliłem.


Dzięki wszystko chyba się zgadza.
Czekam na moich informatyków , nie mogę sobie poradzić ze zmniejszeniem do 600x400 pikseli. Mam je w jakichś wiekszych formatach i jak chcę wysłać to mam komunikat za wielki format.

Słabo mam opanowany komputer, muszę się na starośc poduczyć.))))))
_________________
władek
 
     
Władysław Kłak 

Posty: 135
Skąd: Bytom-Żelazo
Wysłany: 2007-01-19, 23:49   

litoria napisał/a:
Najlepiej chyba zglosic do urzedu gminy. Na gospodarke odpadami ida kolosalne kwoty z UE:



Były wybory wiec wiele się zmieniło w obsadzie, może tym razem się uda coś zrobić.

O doprowadzenie wody staramy się pięć lat z sąsiadami i echo.
Coś mnie się wydaje, że gminy nie potrafią z tych unijnych pieniędzy korzystać.
Łódzkie o którym piszę jest na ostatnim miejscu w kraju.

Zobaczymy jak będzie w tym roku.

Dzięki za zainteresowanie.
_________________
władek
 
     
Władysław Kłak 

Posty: 135
Skąd: Bytom-Żelazo
Wysłany: 2007-02-02, 21:25   

jest w lesie takie piękne oczko wodne ...

oczko wodne za śmieciami2.JPG
oczko
Plik ściągnięto 10925 raz(y) 33,33 KB

_________________
władek
 
     
Starkey 

Posty: 13
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2007-02-13, 22:19   

Nie chcę zakładać nowego tematu, dlatego zapytam tutaj.
Co zrobić, gdy prywatna szkoła artystyczna w moim sąsiedztwie odprowadza ścieki z pracowni bezpośrednio do gleby :evil: ( rura odpływowa kranu jest wyprowadzona poza ścianę, woda z farbami, gipsem itp. wylewa się koło ujścia rynny)? Gdzie należy zgłosić taki przypadek?
 
     
Beata 
Gorzów n/Wartą


Posty: 1799
Skąd: Gorzów n/Wartą
Wysłany: 2007-02-13, 22:38   

Starkey, możesz zgłosić do straży miejskiej, wydziału ochrony środowiska, sanepidu- dział komunalny,
jest wiele możliwości - zależy to m.in. od tego kto jest właścicielem miejsca-działki, budynku itp.
podejrzewam, że razem z farbami wylewają rozpuszczalniki?
_________________
PTASIE POGOTOWIE POMOC
 
 
     
Logan 


Posty: 825
Skąd: Raba i Mogielica
Wysłany: 2007-02-14, 09:14   

przebije Was
powiat wielicki, gmina Biskupice, przy kosciele w Biskupicach sa 2 cmentarze, przy tym ktory widac z daleka stoja kontenery, drugi jest ukryty w lesie i proboszcz zezwala a nawet nakazuje (stoja specjalne tabliczki) wyrzucac smieci z cmentarza do LASU (juz leza tam calem haldy zniczy, swiec, ozdob, sztucznych kfiatkow itp.)
_________________
Łukasz Kajtoch
PRZYRODA ZIEM WIELICKO-LIMANOWSKICH
 
 
     
lerka24 
MSOŚ UW

Posty: 7
  Wysłany: 2007-05-09, 11:40   

dołączam kolejne pytanie:

Czy straż miejska ma obowiązek reagowania na zgłoszenia o wywożeniu śmieci do lasu (znajdującego się w granicy miasta).
Oczywiści naiwnością byłoby przypuszczać,że będzie przyjeżdżać do każdego zgłoszonego dzikiego wysypiska. Ale gdyby zgłosić proceder wywozu śmieci w trakcie jego trwania?
Mieszkańcy nowo powstałego osiedla masowo wywożą obok śmieci gospodarczych także gruz na taczkach i nie trudno ich przyłapać.

Pytam bo zgłosiłam przypadek ale straż się nie pojawiła.
Niestety takie "donosy" to jedyny sposób bo uwagi i tłumaczenie nie skutkują.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo