Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Bociany nie boją się ptasiej grypy!
Autor Wiadomość
Basior 

Posty: 2633
Wysłany: 2006-03-16, 08:57   Bociany nie boją się ptasiej grypy!

Bociany nie boją się ptasiej grypy!

A Warszawa czeka na przylot bocianów.
Zapraszamy na akcję montowania platformy lęgowej dla bocianów białych w Warszawie, w dzielnicy Wawer przy ulicy Wał Miedzeszyński, dokładnie ul. Panoramy nr 50.
Termin: 19 marca (niedziela), godzina 12.
Potrzeba duzo rąk do pomocy, bo nie bedzie podnośnika (dzwigu) i platformę trzeba bedzie wciągnąć ręcznie na czubek drzewa.
Stanowisko lęgowe w tym miejscu istnieje od kilkudziesieciu lat, gniazdo znajdowało się najpierw na topoli, która w końcu uschła i runęła kilkanaście lat temu. Założylismy wtedy platformę z desek na czubku olchy. Boćki szczęsliwie przetrwały remont trasy, lecz w sierpniu 2005 podczas pamietnej wichury gniazdo spadło. Najwyższy czas na remont.

Zapraszamy też media, będą mogły się dowiedzieć co myslimy o zakazie dokarmiania dzikich ptaków :twisted:
Ostatnio zmieniony przez Basior 2006-11-27, 11:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wadera 
życie jest piękne


Posty: 507
Wysłany: 2006-03-16, 09:48   

Basior napisał/a:
Potrzeba duzo rąk do pomocy


Ja daje swoje (rece), zreszta napewno ktoś z gapiów bedzie miał ochotę :wink:
_________________

 
 
     
PePe 


Posty: 234
Skąd: W-wa i okolice
Wysłany: 2006-03-16, 10:07   

Ja już obiecałem, że zajmę się tym "czubkiem" :green:
Czyli wszystko w normie czubek od czubków;)

Nie wiem tylko jak Wam się uda to wciągnąć, a i Adaś zabierz swoją linę statyczną.
Może Marfu, Szybszy i Namor też podjadą - to taki mały apelik...
ale w sumie na Wał jest wszystkim blisko...
 
     
Batman 


Posty: 1735
Skąd: z dzikiej natury
Wysłany: 2006-03-16, 15:45   

Basior napisał/a:
Zapraszamy też media, będą mogły się dowiedzieć co myslimy o zakazie dokarmiania dzikich ptaków

Brawo, popieram
_________________
"Kiedy wytniemy ostatnie drzewo i kiedy zabijemy ostatnie zwierzę, to wtedy stwierdzimy, że nie możemy jeść pieniędzy".
 
     
Basior 

Posty: 2633
Wysłany: 2006-03-17, 16:44   

Wczoraj odwiedziłem miejsce akcji. Fotki poniżej.
Potwierdziła sie niestety informacja, ze w 2005 roku bociany nie wyprowadziły lęgu w tym gnieździe. Przyczyną mógł byc ogólny niski sukces gniazdowy w tym roku, ale nie wykluczone że wpłynęła tez na to budowa trasy. Tak więc wobec ogólnych zmian w krajobrazie okolicznym - coraz mniej łąk i pól, szanse na zajecie gniazda oceniłbym na 50-60%. Tak więc wyjaśni się to już niedługo... Bociany są bardzo konserwatywne a załozenie gniazda na tym samym miejscu, z którego spadło zwieksza szanse.

drzewo gniazdowe.jpg
Plik ściągnięto 394 raz(y) 42,74 KB

resztki gniazda.jpg
Plik ściągnięto 397 raz(y) 51,69 KB

_________________
www.ussuri.pl
 
     
Mirek 


Posty: 5940
Wysłany: 2006-03-17, 20:36   

Przygotowania do akcji trwają :lol:

IMG_8758.JPG
Plik ściągnięto 404 raz(y) 53,23 KB

_________________
TP Bocian
 
     
PePe 


Posty: 234
Skąd: W-wa i okolice
Wysłany: 2006-03-18, 16:45   

Ja też już z ZaPem zakończyłem działania - małpa zlazła i leczy się na jutrzejszy show :green:
Mam pytanie techniczne Basior związane z tym kikutem, bo rozumiem, że platforma ma być ładnie wypoziomowana na szczycie...??
 
     
Basior 

Posty: 2633
Wysłany: 2006-03-18, 21:07   

PePe napisał/a:
Mam pytanie techniczne Basior związane z tym kikutem, bo rozumiem, że platforma ma być ładnie wypoziomowana na szczycie...??

Pożyjesz to zobaczysz :green:
_________________
www.ussuri.pl
 
     
kubelec 

Posty: 124
Skąd: Wawa
Wysłany: 2006-03-19, 14:53   

Gniazdo juz wisi, zdjecia niebawem, gdy fotografi (fowie?) dotra do domow i polacza sie do matrixa, tj do netu. Moje beda pozniej, bo musze wywolac. Gdy chlopaki siedzieli na gorze, przyszedl do mnie tubylec z rowerem i opowiedzial, ze bociany w zeszlym roku na gniezdzie byly, ale uciekly w maju, gdy obok zakladano sygnalizacje swietlna. To by potwierdzalo teze Basiora. Potem jednak tubylec zeznal, ze juz 4 dni temu widzial bociana krazacego nad tym terenem, wiec jego poziom wiarygodnosci spadl (przynajmniej w moich oczach)
_________________
Paweł T
=========
 
     
Mirek 


Posty: 5940
Wysłany: 2006-03-19, 15:25   

kubelec napisał/a:
tubylec zeznal, ze juz 4 dni temu widzial bociana krazacego nad tym terenem

A może pomylił bociana z żurawiem - te pojawiają się wcześniej. Ludziska często mylą te ptaki!
_________________
TP Bocian
 
     
Basior 

Posty: 2633
Wysłany: 2006-03-19, 15:36   

Akcja przebiegła sprawnie, w sumie wzieło w niej udział 18 osób, w tym 5 z mediów, miedzy innymi ekipa z Telewizyjnego Kuriera Warszawskego i Gazety Stołecznej, wirtualnie obecna była też Rzeczpospolita. Tak wiec moze dzis w Kurierze bedzie jakas migawka.
Fotki beda wieczorkiem, zapewne tez wiecej szczegółów.
Podziekowania dla wszystkich, szczególnie za wsparcie dla prof. Luniaka i Łukasza Supergana z Warszawskiej Grupy Otopu, Pepe jak zwykle dyndał na czubku a pozostali solidarnie linę ciagneli.
PS. jedno z haseł na transparentach brzmieło: "Pozdrawiamy Toruń - Karmnikowa Liga" :green:
_________________
www.ussuri.pl
 
     
Mirek 


Posty: 5940
Wysłany: 2006-03-19, 15:40   

Basior napisał/a:
w tym 5 z mediów, miedzy innymi ekipa z Telewizyjnego Kuriera Warszawskego i Gazety Stołecznej, wirtualnie obecna była też Rzeczpospolita. Tak wiec moze dzis w Kurierze bedzie jakas migawka.

No to gratulacje - oby boćki tylko wróciły na stare miejsce. Postaram się obejrzeć TV, jak coś będzie...
_________________
TP Bocian
 
     
Sołtys 

Posty: 2
Skąd: Ze wsi
Wysłany: 2006-03-19, 16:25   

Adam, zdjęcia dla Ciebie już poleciały. Dla pozostałych dołączam kilka zdjęć ze spotkania:


W trakcie montażu



Grupa wspomagająca



Końcowy kształt przedsięwzięcia



Sołtys
 
     
Basior 

Posty: 2633
Wysłany: 2006-03-20, 11:18   

Zapraszam do aktualności na strone głowną. :grin:
_________________
www.ussuri.pl
Ostatnio zmieniony przez Basior 2007-07-16, 10:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
norbert 


Posty: 213
Skąd: Radom / Mysiadło
Wysłany: 2006-03-20, 14:23   

Widziałem w niedzielę póżnym popołudmiem Adama i całą akcję na TVP3
Adam dobrze gadał
wreszcie coś normalnego w tv
szacunek
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo