Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Marfu
2007-02-23, 11:42
Via Baltica przez Rospudę
Autor Wiadomość
Ingene 

Posty: 19
Wysłany: 2009-06-06, 21:34   

robert_c napisał/a:
Piszesz teraz o wariantach drogi, które zaproponowała GDDKiA Białystok. Wiemy wszyscy dobrze, że te ich propozycje wariantów są zawsze do poprawki. Jesli zajdzie potrzeba, to organizacje pozarządowe zaprezentuja swój własny wariant, który będzie omijał wszystki obszary chronione i zapewniał drożnośc wszystkich korytarzy ekologicznych.

nie ma takiej opcji, przynajmniej na odcinku Korycin - Sokółka, droga będzie musiała przeciąć siedliskowy obszar Natura 2000 - obecnie jest tam droga 671, podobnie na odcniku Dobrzyniewo - Knyszyn, tu co prawda jest możliwe odsunięcie od puszczy, ale to już wogole kawałkuje ten teren i miedzy kompleksem puszczy knyszynskiej a dolina narwi mielibysmy obecna droge 65 i nowa ekspresowke. przy czym budowa nowej drogi odciela by niewielkie fragmenty kompleksu i skazalaby je na izolacje.

robert_c napisał/a:
Obecnie GDDKiA Białystok jest w trakcie realizacji DK8 jako 2 x 2 na odcinku od Białego do Ktrynki. Planuja dalszą rozbudowe DK8 od Katrynki do Przewalanki. Jednak na dalszą rozbudowę drogi NGO już nie pozwolą, a po ostatnim Letter of Formal Notice z KE w sprawie inwestycji drogowych na DK8 wiemy, iż mamy poparcie z tej strony.


skad jestes taki pewny poparcia KE. znam doskonale list KE i bynajmniej nie wynika z niego ze KE jest przeciwna rozbudowie DK8. KE ma po prostu watpliwości co do procedury autoryzacji dla tej inwestycji, zreszta calkiem slusznie. bo zarowno raport ooś, a przede wszystkim wnioski z niego wyciagniete sa mocno nieuprawnione. KE ma zastrzezenia przede wszystkim do udowodnienia braku alternatyw i nadrzednego interesu publicznego oraz skutkow skumulowane. tylko ze ocena wplywu zostala mocno przeszacowana, podobnie jak dla wasilkowa i sztabina, i wykazano znaczacy negatywny wplyw choc nie bylo do tego podstaw. nie mowie tu oczywiscie o kwestii wezła Sochonie i skutkow skumulowanych, tyle ze te 1 - wynikaja raczej z budowy obwodnicy wasilkowa i budowy wezla laczącego obie drogi w okolicach Sochonia, a wiec w środku lasu, a 2 - nie bylu brane przez uwage w oos. gdyby poprowadzono obwodnice wasilkowa bardziej na płd czego w raporcie oos dla Katrynki jest slad, wowczas wezel znajdowalby sie poza granicami obszarow N2.

wiec to nie dokonca tak, ze KE nie zgadza sie na rozbudowe obecnej dk8. przy poprowadzeniu Via Baltici przez łomże i innym przebiegu obwodnicy wasilkowa i obwodnicy bialegostoku, co nadal jest mozliwe, wystarczy zrezygnowac z wezla sochonie, mozna by udowodnic, ze zarowno Białysotok-Katrynka, jak i Katrynka-Przewalnka nie oddzialuja znacząco negatywnie na obszary N2 i mozna by je spokojnie zrealizowac za zgoda KE. ale GDDKiA nie lubi za bardzo mysleć, a juz tym bardziej zmieniac. wiec nadal robi po swojemu.

16.06 przedstawiciele KE przyjezdzaja do warszawy, a w agendzie sa sprawy glownie N2/inwestycje, zobaczymy co powiedza bo z pewnoscia ten temat tez bedzie poruszony.
 
     
robert_c 

Posty: 284
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-06-07, 01:09   

Uwagi KE co do braku analiz wariantu alternatywnego dla modernizacji DK8 są moim zdaniem kluczowe.
Co do Twoich uwag w kwestii ewentualnego przebiegu trasy omijającej Puszczę Knyszyńską od zachodu, całkowita racja. Tylko, że nie ulega wątpliwości, że potrzebna jest lepsza droga pomiędzy Białymstokiem a Augustowem.
Można teraz rozważać warianty:
1. Rozbudowujemy starą DK8
2. Budujemy drogę od zachodu puszczy

Innych wariantów nie ma (wariant zero długo się nie utrzyma)
GDDKiA chce zrealizowac oba.

Środowisko NGO powinno w tym przypadku wybrać ten lepszy wariant.
Moim zdaniem wariantem lepszym jest 2, niż 1. A na pewno lepszy jest wariant 2, niż 1+2.
Ale to tylko moje zdanie, z którym nie wiem, czy się nawet zgadzam.

Jest jeszcze możliwość poprowadzenia Via Carpatii od Ełku do Białegostoku. Tylko, że taki przebieg nie odciazy DK8 pomiędzy Białymstokiem a Augustowem. Po prostu nie będzie się opłacało jechać z Białego do Augustowa przez Ełk. Stąd będzie zawsze wisiało niebezpieczeństwo rozbudowy DK8 na terenie Puszczy Knyszyńskiej.
 
     
mysz leśna 2 


Posty: 62
Wysłany: 2009-08-13, 10:21   Uczciwość i szlaban kumoterstwu to skandal

I nie przez Warmię i Mazury, ale z zachodnie Podlasie ...

www.poranny.pl/apps/pbcs....YSTOK/630461549

Via Carpatia w krótszej wersji, a Via Baltica przez Warmię i Mazury. "To byłby skandal!" - komentuje Putra
online (x) poranny.pl (www.poranny.pl)|www.poranny.pl | informacje z Podlasia

Gdyby to się sprawdziło, to byłby skandal komentuje wicemarszałek Sejmu Krzysztof Putra
 
     
robert_c 

Posty: 284
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-11-12, 17:01   Re: Uczciwość i szlaban kumoterstwu to skandal

Naszykujcie się na dostanie prawdą po oczach.
http://www.tv-trwam.pl/index.php?section=psp9

Po stronie prawdy :green:
 
     
Mirek 


Posty: 5940
Wysłany: 2009-11-13, 11:51   

robert_c napisał/a:
Naszykujcie się na dostanie prawdą po oczach.

Szkoda tego komentować, znowu PIS gra na nastrojach ludzi :evil:
_________________
TP Bocian
 
     
Weles 


Posty: 647
Skąd: Podlasie
Wysłany: 2009-11-13, 12:40   Re: Uczciwość i szlaban kumoterstwu to skandal

robert_c napisał/a:
Po stronie prawdy


Szyszko tylko się kompromituje, dał by sobie spokój chłop...
 
     
Sturnus vulgaris 

Posty: 554
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2009-11-13, 14:38   

ty szyszka lepiej se zbadaj wątrobe, bo chyba za dużo się pije. Co za buractwo masakra jakaś. Polska stan swojego śrdowiska zawdzięcza przedewszystkim brakowi kasy i kształtowi polskiego rolnictwa a nie świadomości. U mnie pod warszawą, rolnicy są tacy świadomi że bagna najchętniuej zasypali by ziemią z metra, a potem podzielili na działki budowlane. Ludzie tam żyjący nie mają innego wyjścia muszą żyć z rolnictwa. Gdyby wiedzieli że na zniszczeniu doliny zarobią dobre pieniądze to już dawno by jej tam niebyło, taka jest prawda o polakach. Poszanowanie dla przyrody to my może mieliśmy ale w wierszach wybitnych polskich poetów.
 
     
robert_c 

Posty: 284
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-11-13, 19:00   Re: Uczciwość i szlaban kumoterstwu to skandal

Telewizja Trwam: Kłamstwo w imię prawdy: :green:

http://bialystok.gazeta.p...mie_prawdy.html
 
     
GrzegorzBP 

Posty: 1784
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2009-11-13, 22:23   

robert_c napisał/a:
Naszykujcie się na dostanie prawdą po oczach.

i tak oto mamy możliwość przekonania się że istnieje świat równoległy....
 
     
Basior 

Posty: 2633
Wysłany: 2009-11-13, 22:39   

A mi się świat równoległy nie chce odtwarzać, dzieki czemu uniknąłem wymiotów. :twisted:
_________________
www.ussuri.pl
 
     
xhardcorex 

Posty: 359
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2009-11-14, 00:34   

Basior, u Ciebie to tylko TVN i "żydo-komuno-masonońska GW" się pewnie otwiera ;)

ps. po tak zachęcających komentarzach nawet nie próbuję klikać w link
 
     
robert_c 

Posty: 284
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-11-14, 03:13   

GrzegorzBP napisał/a:

i tak oto mamy możliwość przekonania się że istnieje świat równoległy....


Świat wg Szyszki zawsze wyglądał inaczej.
- Polska wygrała przed ETS
- PO odstępując od realizacji inwestycji złamała prawo polskie i UE
- Pola ziemniaków są cenniejsze od bagien
- A najcenniejsze przyrodniczo są okolice jego domu w Wesołej

Chroń nas Panie przed powrotem PiS do władzy, bo stworzą nam alternatywną rzeczywistość.
 
     
GrzegorzBP 

Posty: 1784
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2009-11-15, 22:00   

robert_c napisał/a:
Świat wg Szyszki zawsze wyglądał inaczej.

wiesz pamiętam go z czasów uczelni kiedy jeszcze był docentem a potem profesorem - zawsze serdeczny, otwarty, podszedł, porozmawiał, rzucił dowcip. tym bardziej jak się do słyszy człowiek głupieje :neutral:
 
     
Weles 


Posty: 647
Skąd: Podlasie
Wysłany: 2009-11-16, 08:59   

GrzegorzBP napisał/a:
zawsze serdeczny, otwarty, podszedł, porozmawiał, rzucił dowcip


Swego czasu bezpośrednio na jednej imprezie spotkałem Żelichowskiego i Szyszkę (a występowałem w roli gospodarza). Ten pierwszy przywitał się, rękę podał (plus dla dziada, choć za dokonania go nie cierpię), Szyszko natomiast zdystansowany książę, ani w głowie mu było podawanie prawicy.
 
     
robert_c 

Posty: 284
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-11-16, 13:12   

GrzegorzBP napisał/a:
wiesz pamiętam go z czasów uczelni kiedy jeszcze był docentem


Szyszko stał się w pierwszej kolejności politytkiem. A polityka to polityka - niewiele ma wspólnego z nauką, czy choćby ze zdrowym rozsądkiem.
Czy Szyszko jest na tyle głupi, by nie wiedzieć, że by zbudować coś na obszarach N200 nie wystarczą tylko same "kompensaty"? A powtarza to jak mantrę od kilku lat (odkąd został politykiem).
Czy jest na tyle głupi, by nie zdawać sobie sprawy z tego, że to sądy unieważniły wszystkie decyzje wydawane dla obw. Augustowa przez niego i jego kolegów, a nie PO?
Minister Nowicki oficjalnie powołał okrągły stół dopiero gdy WSA unieważnił decyzję środowiskową. Nawet się zastanawiałem, czy gdyby nie wyrok WSA byłby okrągły stół.

Ja Szyszkę poznałem w momencie gdy był już politykiem i było w jego oczach coś, co mówiło mojej podświadomości, że to strasznie fałszywy człowiek. Na zaproszenie NGO byłem na spotkaniu z Szyszką w Augustowie w styczniu 2006, w czasie gdy unieważnił decyzję środowiskową wojeowody z SLD i zapowiedział przeprowadzenie dodatkowych konsultacji. W owym czasie wszystkim się zdawało, że Szyszko stanie po stronie przyrody. Ja na owym spotkaniu powiedziałem mu wręcz, ze z niego jest porządny człowiek. Spuścił wtedy wzrok i bąknął pod nosem "to się jeszcze okaże". Nie potrafił patrzeć prosto w oczy. I od tego momentu wiedziałem już co zrobi, tylko nie myślałem że okazę się az takim szują.

Rok z okładem później wydał swoje słynne (przynajmniej w Warszawie) uzgodnienie dla Wschodniej Obwodnicy Warszawy, w którym bez żadnego uzasadnienia wskazał na wariant jak najdalej od swojego domu, przecinajacy obszary które potem trafiły na listę N2000. Byłem wtedy na spotkaniu w tej sprawie w Halinowie, gdzie tłum ludzi choć wzburzony rzucał mu argumenty merytoryczne, na które nie potrafił nic odpowiedzieć. Stałem akurat obok Sławomira Ślubowskiego, dziennikarza z Dziennika. Ten po każdej wypowiedzi Szyszki łapał się za główę i mówił "Panie Robercie, przecież to kretyn a nie minister". Wiem o tym - odpowiadałem.

Odkąd poznałem Szyszkę był on już zwykłym kretynem. I takim już pozostanie.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo