Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ochrona pustulki
Autor Wiadomość
Krzychu55 

Posty: 48
Wysłany: 2014-02-23, 12:00   Ochrona pustulki

Budka w ktorej w ubieglym roku wylegly sie 3 pustulki zostala przewieszona na sasiedni blok i ku mojej rasdosci juz nastepnego dnia ptaki te przebywaly w niej.Blok na ktorym wisiala budka bedzie remontowany.MNosze sie z zamiarem zrobienia budki ktora by byla wbudowana w styropianie sciany.Nie wiem czy ze wzgledu na ewentualne odchody powinna ona wystawac ze sciany czy moze byc na rowno ze sciana.Poprzednia byla zamocowana na scianie .Ptaki nie brudzily sciany.Moze ktos mi doradzi.
 
     
Basior 

Posty: 2633
Wysłany: 2014-02-23, 16:37   

W celu uniknięcia zabrudzenia ściany warto budkę częściowo wysunąć z styropianu, zabrudzenia odchodami powstają gdy niema właśnie parapetu. Wystająca część powinna być osłonięta od góry obróbką blacharską, aby zapewnić długą żywotność skrzynki. Trzeba też zwrócić uwagę na dokładność obróbki styropianem i tynkiem wokół budki, bo widzieliśmy budki z wydziobanym dookoła styropianem przez kawki, najlepiej siatkę przybić do budki i dopiero otynkować.
powodzenia
_________________
www.ussuri.pl
 
     
Krzychu55 

Posty: 48
Wysłany: 2014-02-25, 08:02   Ochrona pustulki

Chyba jednak zdecyduje sie aby budka byla zawieszona tak jak poprzednie tj.wiszaca od szczytu sciany zamocowana na plaskowniku zamocowanym na dachu.W styropianie jesli budowlancy zle ja obrobia faktycznie ptaki moga robic dziury.Dziekuje za pomoc.
 
     
Basior 

Posty: 2633
Wysłany: 2014-02-26, 09:53   

OK., ale pamietaj o dokładnym zabezpieczeniu jej przed deszczem - obróbką blacharską z okapami na 4 strony najlepiej.
_________________
www.ussuri.pl
 
     
Krzychu55 

Posty: 48
Wysłany: 2014-11-05, 08:05   Ochrona pustulki

Mam zamiar powiesic budke dla pustulki na wysokim i duzym budynku.Budynek ten byl remontowany i jest na nim chyba ze 40 budek dla jerzyka.Oczywiscie ciesze sie z tego.To miejsce napewno by sie spodobalo pustulce.Nie wiem czy nie odstraszyla by jerzyki.Zlapac jerzyka to raczej malo prawdopodobne ale sam jej widok moze odstraszac jerzyki.Co o tym sadzicie.Pozdrawiam.
 
     
Mirek 


Posty: 5940
Wysłany: 2014-12-16, 22:55   

Krzychu55 napisał/a:
Zlapac jerzyka to raczej malo prawdopodobne ale sam jej widok moze odstraszac jerzyki.

Niestety, czasem pustułki specjalizują się w łapaniu jerzyków ;)
_________________
TP Bocian
 
     
Krzychu55 

Posty: 48
Wysłany: 2014-12-17, 08:06   Ochrona pustulki

Tak też myślałem,chciałem się jednak upewnić.Poszukam innego miejsca.Pozdrawiam.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo