Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
dzialalnosc MKTPB
Autor Wiadomość
green power 
ponad podziałami x 2


Posty: 819
Skąd: Radom/Kraków
Wysłany: 2006-01-25, 22:42   

jak sie łuda to moze i ja sie tam zjawie :mrgreen:

[ Dodano: 2006-01-25, 22:42 ]
co tam egzamin z hydrologii :wink: :roll:
_________________
Tomasz Figarski

"Poza gospodarczym wyrachowaniem leśnik musi mieć także i szerszy, przyrodniczy punkt widzenia; powinien mieć również na względzie wartość materialnie niewymierną, jaką jest piękno i urok lasu[...]" W. Koehler, 1961.
 
     
forestman 
Zgórmysyn


Posty: 781
Skąd: UralLand
Wysłany: 2006-01-26, 08:16   

green power napisał/a:
co tam egzamin z hydrologii

betka ja od strzala zrobilem...(ps.gorzej bylo z zaliczeniem u kuczy :])
_________________

 
 
     
Cephalanthera 
rubra....


Posty: 252
Skąd: Siedlce/Kraków
Wysłany: 2006-01-27, 11:45   

oj gdybyście tak w przyszły weekend się wybierali..
Na pewno w ten będzie sypać jak diabli. A na mogielnicy śniegu po pachy, nawet rakiety nie wystarcza. :twisted:

[ Dodano: 2006-01-27, 11:46 ]
green power napisał/a:
co tam egzamin z hydrologii

noo a mnie Suliński owalił, za pismo... skubaniec... powiedział że nawet nie czytał... :evil:
_________________
To jest mój świat....
 
 
     
Logan 


Posty: 825
Skąd: Raba i Mogielica
Wysłany: 2006-01-27, 12:09   

Cephalanthera napisał/a:
oj gdybyście tak w przyszły weekend się wybierali..


w przyszly weekend kroi sie wyjazd 1-dniowy nad Rabe, ponizej Gdowa, nie nad ten kanal powyzej Myslenic (sobote lub niedziela w zaleznosci od pogody). Zapraszam :!: :D
_________________
Łukasz Kajtoch
PRZYRODA ZIEM WIELICKO-LIMANOWSKICH
 
 
     
forestman 
Zgórmysyn


Posty: 781
Skąd: UralLand
Wysłany: 2006-01-27, 12:26   

Logan napisał/a:
w przyszly weekend kroi sie wyjazd 1-dniowy nad Rabe

ja chętnie podziczę w krainie Logana
_________________

 
 
     
Logan 


Posty: 825
Skąd: Raba i Mogielica
Wysłany: 2006-01-29, 20:29   

Krotka relacja z Mogielicy:
Pogoda swietna, tropow chyba w sam raz (m.in. trop rysia ), ptakow malo ale tez specjalnie ich nie szukalismy, widoki ekstra a najwazniejsze ze nakrecilismy program o Mogielicy (tropienia, turystyka gorska, ochrona i zagrozenie budowa wyciagu, promocja i dzialanosc TPB)
dla Marcina Krzyzaka, jego filmowej ekipy i Forestmana :mrgreen:
czas emisji podam lub poda Marcin jak juz bedzie znany :wink:

aha, wyjscie wyjcie na szczyt i krecenie udalo sie m.in. dzieki rakietom snieznym :!: dzieki uprzejmosci Marcina Malopolskie Kolo ma do dyspozycje az 2 komplety, jesli ktos bedzie ich potrzebowal proszony jest o kontakt ze mna.
_________________
Łukasz Kajtoch
PRZYRODA ZIEM WIELICKO-LIMANOWSKICH
 
 
     
Mirek 


Posty: 5940
Wysłany: 2006-01-29, 20:43   

Logan napisał/a:
czas emisji podam lub poda Marcin jak juz bedzie znany

Czekamy z niecierpliwością na info...

Logan napisał/a:
tropow chyba w sam raz (m.in. trop rysia ),

:shock:
_________________
TP Bocian
 
     
Logan 


Posty: 825
Skąd: Raba i Mogielica
Wysłany: 2006-01-29, 20:50   

:D fote tropu ryska wrzuce jak wywolam film albo jak przysla mi zdjecie. Mogielica jest naprawde dzika a rys nie jest tu czyms niezwyklym (ostatnio widzialem 1 w pazdzierniku zeszlego roku :wink: )
_________________
Łukasz Kajtoch
PRZYRODA ZIEM WIELICKO-LIMANOWSKICH
 
 
     
forestman 
Zgórmysyn


Posty: 781
Skąd: UralLand
Wysłany: 2006-01-30, 10:50   

No cóż byłem tylko w sobote do wieczora. Pogoda była wymarzona, ekipa marcina sympatyczna i pełem profesjonalizm. Przyroda w pełni, choć ptaszki przeploszyła nam grupa okolo 20 turystów (ale rysia tropy byly). Z niecierpliwością czekam na wynik finalny programu.
PS. Logan to medialna osobowosc w MKTPB

respekt.gif
Plik ściągnięto 9418 raz(y) 4,87 KB

_________________

 
 
     
Logan 


Posty: 825
Skąd: Raba i Mogielica
Wysłany: 2006-02-03, 16:57   

Wlasnie wrocilem z zebrania na Przehybie dotyczacego ochrony kurakow w Malopolsce. Bylem tam jako gosc co prawda (ma sie te dojscia :mrgreen: ) ale wtracilem swoje 3 grosze w sprawie Mogielicy. Osoby realizujace ten program m.in. WKP, LP. PN i PTOP wiedza juz dokladnie o istnieniu ostoi gluszca na Mogielicy i naszej kampanii anty-wyciagowej. Prawdopodobnie bedziemy miec poparcie GPN i PTOP dla rozszerzenia ostoi ptasiej Gorce o Mogielice :!: Takze WKP ma sie dokladniej zajac ta sprawa na KTG NLimanowa. A najwazniejsze - mamy robic tropienia i szukac tokowisk rownolegle z pracami w GPN wiec ochotnicy pilnie poszukiwani (polowa marca-koniec kwietnia) Instrukcje i szczegoly dostane pozniej.
_________________
Łukasz Kajtoch
PRZYRODA ZIEM WIELICKO-LIMANOWSKICH
 
 
     
Mirek 


Posty: 5940
Wysłany: 2006-02-03, 18:12   

Logan napisał/a:
Prawdopodobnie bedziemy miec poparcie GPN i PTOP dla rozszerzenia ostoi ptasiej Gorce o Mogielice

No to super! A był na spotkaniu przedstawiiciel WKP?! Może warto jakoś porozmawiać, aby dofinansował wykonanie opracowania dotyczącego awifauny terenu Mogielicy. Wtedy można by było teren zbadać bardziej systematycznie, zebrać wszelkie dane historyczne do jednego worka a następnie posługiwać się takim opracowaniem w ważnych momentach! Czy w ogóle taki wariant byłby możliwy?!
_________________
TP Bocian
 
     
Logan 


Posty: 825
Skąd: Raba i Mogielica
Wysłany: 2006-02-03, 19:21   

Mirek napisał/a:
był na spotkaniu przedstawiiciel WKP?! Może warto jakoś porozmawiać, aby dofinansował wykonanie opracowania dotyczącego awifauny terenu Mogielicy.



Byl i o wszystkim zwiazanym z Mogielica rozmawialismy ale mam mieszane uczucia bo WKP chyba .... jakos zapomniala o pewnym pismie ktore dostala ode mnie w 2002 apropo gluszca :? odpisala mi wtedy, ze gluszcowi na Mogielicy nic nie grozi bo jest to OChK :| no to teraz grozi a w dodatku za aprobata wladz ...paranoja
O finansowaniu z WKP nie ma mowy bo w Malopolsce nie ma kasy na nic, sa klopoty z istniejacymi juz obszarami N2000 a co dopiero z tymi proponowanymi. Jezeli Mogielica weszla by jako czesc Gorcow do Lifu to kase na jej badanie dostanie GPN (znam osoby zajmujace sie tam kurakami i mamy wspolpracowac). Moze jak teren wejdzie do sieci to wtedy MKTPB mogloby jakos starac sie o kase np. na opracowaniu planu ochrony.
A jak w Slopnicach znajdzie sie inwestor to bedzie po ptokach :evil:
_________________
Łukasz Kajtoch
PRZYRODA ZIEM WIELICKO-LIMANOWSKICH
 
 
     
Mirek 


Posty: 5940
Wysłany: 2006-02-03, 19:44   

Logan napisał/a:
jakos zapomniala o pewnym pismie ktore dostala ode mnie w 2002

Hmm.., ja tez bym na jej miejscu chyba zapomniał. Ale zapytać trzeba - przecież na takie opracowanie nie trzeba dużo pieniędzy!
_________________
TP Bocian
 
     
Krzyżak Marcin 

Posty: 76
Skąd: Kraków
Wysłany: 2006-02-09, 18:35   

Program "Nie tylko Tatry" - emisja odcinka o Mogielicy 23.II. godz. 12.10. TVP3, antena ogólnopolska. Niestety nie w niedzielę jak zwykle - ze względu na olimpiadę.
Łukasz - na jakich nośnikach chcecie kopie: mpeg 1, DVD, VHS czy DV?
 
     
Mirek 


Posty: 5940
Wysłany: 2006-02-09, 19:34   

Krzyżak Marcin napisał/a:
Łukasz - na jakich nośnikach chcecie kopie:

Biuro Bociana tez by chciało jakąś kopię - może być DVD :D
_________________
TP Bocian
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo