Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
sromotnik bezwstydny
Autor Wiadomość
Anis 
Anis

Posty: 9
Skąd: Toruń
Wysłany: 2007-07-16, 07:51   sromotnik bezwstydny

:!: :mad: Mam działkę nad jeziorem. mogłabym tam siedzieć i odpoczywac a jak na razie wciąż walczę ze śmierdzacymi grzybami. Wczesneij nie było ich i nie wiem dlaczego nagle się pojawiły i jak z nimi walczyć. Wyobraźcie sobie jak sobie siedzicie romawiacie w miłej atmosferze :lol: a tu nagle zaczyna smierdzieć. Co robić pomóżcie mi się pozbyć tych grzybów niech sobie rosną ale nie na mojej działce :sad:
 
     
Namor 


Posty: 662
Skąd: Europa
Wysłany: 2007-07-16, 22:47   

Anis napisał/a:
Co robić pomóżcie mi
pokochaj sromotnika ;)
 
     
Basior 

Posty: 2633
Wysłany: 2007-07-16, 23:26   

Namor napisał/a:
Anis napisał/a:
Co robić pomóżcie mi
pokochaj sromotnika ;)
Dobrze Namor, że cos napisałes, bo czasami trudno wytrzymać... :evil:
_________________
www.ussuri.pl
 
     
variicornis 
Przyjaciel Żubra


Posty: 293
Skąd: Białowieża
Wysłany: 2007-07-16, 23:34   

siarczan miedzi, ok 10 g na 1litr lub porządne wapnowanie trawnika powinno pomóc na wszelkie grzyby :twisted:
_________________
www.milosierdzie-boze.com
http://www.ooze.com/pweeta/
....::: Chroń drzewa- jedz bobry :::....
 
 
     
Anis 
Anis

Posty: 9
Skąd: Toruń
  Wysłany: 2007-07-19, 14:03   

Dzięki wielkie :roll: bede próbować sypać wapnem. Bede z min walczyć i go nie pokocham. (A te muchy, które latają fuj) Takie grzyby nie przeszkadzają mi w lasach ale na mój teren lepiej nich nie wchodza :lol: wykończe je :razz:
 
     
Anis 
Anis

Posty: 9
Skąd: Toruń
  Wysłany: 2007-07-20, 11:28   

A tak swoją drogą zastanawiam się jak wytrzyma takie wapnowanie mój trawnik i drzewka :?: Zobaczymy czy mi nie wypali :)
 
     
Basior 

Posty: 2633
Wysłany: 2007-07-20, 11:34   

Anis napisał/a:
A tak swoją drogą zastanawiam się jak wytrzyma takie wapnowanie mój trawnik i drzewka :?: Zobaczymy czy mi nie wypali :)
Najlepiej zastosować napalm, za jednym zamachem rozwiążesz problem grzybów smierdzących, słowików, żab, sów co nie dają spać, nietoperzy co na poddaszu hałasują, ilosc komarów tez się zmniejszy.
A działka jest wogóle legalna? Płot pewnie dochodzi do brzegu jeziora, aco tam.
_________________
www.ussuri.pl
 
     
Anis 
Anis

Posty: 9
Skąd: Toruń
Wysłany: 2007-07-20, 11:38   

Jak nie wiesz o czym mówisz to nie mów wcale.
 
     
Anis 
Anis

Posty: 9
Skąd: Toruń
Wysłany: 2007-07-20, 11:43   

A wiesz moze i to dobry pomysł z tym Napalmem może go wykorzystam i wykoncze tym samym takich ograniczonych... :twisted:
 
     
Anis 
Anis

Posty: 9
Skąd: Toruń
Wysłany: 2007-07-20, 11:43   

Basior napisał/a:
Anis napisał/a:
A tak swoją drogą zastanawiam się jak wytrzyma takie wapnowanie mój trawnik i drzewka :?: Zobaczymy czy mi nie wypali :)
Najlepiej zastosować napalm, za jednym zamachem rozwiążesz problem grzybów smierdzących, słowików, żab, sów co nie dają spać, nietoperzy co na poddaszu hałasują, ilosc komarów tez się zmniejszy.
A działka jest wogóle legalna? Płot pewnie dochodzi do brzegu jeziora, aco tam.
jjkjkjk
 
     
variicornis 
Przyjaciel Żubra


Posty: 293
Skąd: Białowieża
Wysłany: 2007-07-20, 12:09   

Basior napisał/a:
Najlepiej zastosować napalm, za jednym zamachem rozwiążesz problem grzybów smierdzących, słowików, żab, sów co nie dają spać, nietoperzy co na poddaszu hałasują, ilosc komarów tez się zmniejszy

Jeżeli sromotniki przeszkadzają, to dlaczego się ich nie pozbyć? sam pewnie nie chciałbys odpoczywać w zapachu padliny? Wolnośc dla natury tak, ale człowiek też musi mieć dla siebie miejsce. Nie rozumiem, dlaczego od razu podważasz legalnosc działki?

Cytat:
A tak swoją drogą zastanawiam się jak wytrzyma takie wapnowanie mój trawnik i drzewka

Wapnuje się jesienią lub wiosną. poczytaj sobie Tutaj
_________________
www.milosierdzie-boze.com
http://www.ooze.com/pweeta/
....::: Chroń drzewa- jedz bobry :::....
 
 
     
Basior 

Posty: 2633
Wysłany: 2007-07-20, 12:17   

Miałem kiedys wezwanie do gniazda bocianiego... Działkowiczce przeszkadzało że srają jej do ogródka pod słupem, a działke kupiła razem z gniazdem. Inni wycinają drzewa bo liscie spadaja jesienią.... Ludzie, którzy osiedlają sie na łonie natury i jej nie szanuja mojego szacunku do nich też nie znajdą. A działki w atrakcyjnych przyrodniczo terenach to wyrok na przyrodę, obserwujemy to szczególnie tam np. gdzie były jeszcze do niedawna kraski.
_________________
www.ussuri.pl
 
     
Anis 
Anis

Posty: 9
Skąd: Toruń
Wysłany: 2007-07-20, 14:04   

Basior napisał/a:
Miałem kiedys wezwanie do gniazda bocianiego... Działkowiczce przeszkadzało że srają jej do ogródka pod słupem, a działke kupiła razem z gniazdem. Inni wycinają drzewa bo liscie spadaja jesienią.... Ludzie, którzy osiedlają sie na łonie natury i jej nie szanuja mojego szacunku do nich też nie znajdą. A działki w atrakcyjnych przyrodniczo terenach to wyrok na przyrodę, obserwujemy to szczególnie tam np. gdzie były jeszcze do niedawna kraski.

przykro mi że miałeś złe doświadczenia ale najgorsze sa uogolnienia. Łatwo kogoś skazać tak poprostu dla zasady. Tak naprawde niewiele jest rzezy które mi przeszkadzają ale smród tak. :)
 
     
Anis 
Anis

Posty: 9
Skąd: Toruń
Wysłany: 2007-07-20, 14:06   

variicornis napisał/a:
Basior napisał/a:
Najlepiej zastosować napalm, za jednym zamachem rozwiążesz problem grzybów smierdzących, słowików, żab, sów co nie dają spać, nietoperzy co na poddaszu hałasują, ilosc komarów tez się zmniejszy

Jeżeli sromotniki przeszkadzają, to dlaczego się ich nie pozbyć? sam pewnie nie chciałbys odpoczywać w zapachu padliny? Wolnośc dla natury tak, ale człowiek też musi mieć dla siebie miejsce. Nie rozumiem, dlaczego od razu podważasz legalnosc działki?

Cytat:
A tak swoją drogą zastanawiam się jak wytrzyma takie wapnowanie mój trawnik i drzewka

Wapnuje się jesienią lub wiosną. poczytaj sobie Tutaj


Dzięki bardzo:) zbieram każdą informację, która choć trochę pomoże mi usunąć te grzyby.
 
     
Anna Kujawa 
Ania K.

Posty: 41
Skąd: Turew
Wysłany: 2007-07-20, 17:28   

Wydaje mi się, że będziesz musiala się do nich przyzwczaić - bo zapach mają wyczuwalny dla ludzi nawet z kilkudziesięciu metrów i pewnie nie wyrastają tylko na Twojej działce. Możesz zbierać owocniki w stadium jaja i zakopywać (albo zjadać - są jadalne, smakują jak rzodkiewka). Jeszcze parę lat temu był to gatunek chroniony i nic nie można było z nim robić.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo