Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Sekcja herpetologiczna
Autor Wiadomość
Marfu 


Posty: 3016
Skąd: Jabłonna
Wysłany: 2007-09-19, 18:24   

Pamietajcie o jednym - starajac sie teraz o fundusze, najpewniej dostanie sie je za rok :-(
_________________
Warszawski Oddział TP "Bocian"
 
 
     
echis 
Łukasz Szewczyk


Posty: 21
Skąd: Sosnowiec/Krzykawa
Wysłany: 2007-09-19, 21:22   

jesli chodzi o foldery i pogadanki to nie sa to duze fundusze - zreszta wlasnie ta sekcja po to jest tworzona a jej priorytetem bedzie edukacja informacyjna, owszem one beda potrzebne ale w przyszlosci jak sekcja zacznie dzialac, poki co myslimy nad jej utworzeniem :cool: wreszcie zaczyna sie cos dziac i to mnie cieszy, intensywnie myslimy ze staskiem nad jej przyszloscia :green: pozdrawiam
 
     
NewJames 
waran!!!!!!!!!

Posty: 2
Skąd: POLSKA
Wysłany: 2007-09-20, 00:31   

Witam serdecznie Wszystkich użytkowników ;-) .
Również popieram pomysł na powstanie takiej sekcji herpatologicznej.
Ja również chciał bym zająć się naszymi Polskimi wężami, a dokładnie ich ochroną itd, ponieważ to mnie interesuje ;-) .
Wypowiedziałem się również w tematach na terraswiat.net oraz egzotica.pl.
Jestem za powstaniem czegoś takiego.
Również podzielam zdania użytkowników wężosława i echisa, żę potrzebna jest akcja, którą można zacząć np. w szkołach, rozwiesić jakieś plakaty, ulotki itd itp...

Pozdrawiam serdecznie.

btw : Wężosław, mam nowe gg 835 03 94 - napisz w wolnej chwili :-) .
_________________
Pozdrawiam serdecznie !
 
 
     
Mirek 


Posty: 5940
Wysłany: 2007-09-20, 01:00   

Ja myślę tak, że już teraz w jednym miejscu powinno się zgromadzić materiały do pierwszego folderka edukacyjnego (taki, o którym była mowa powyżej). Niewiele tego trzeba - do 10 fajnych fotek no i popracować nad tekstem (wystarcza 2 strony). Jak materiał będzie gotowy, to i zdobycie finansów łatwiejsze na druk!
_________________
TP Bocian
 
     
Tomek_ 

Posty: 28
Skąd: Debica
Wysłany: 2007-09-20, 01:01   

ja sie wstepnie zglaszam, ale od listopada ;) moja ostateczna decyzja padnie jak beda konkrety, jak bedzie dzialac, co robic, zarzad itp a jesli piszemy o skladkach to ile i na co pojda, bo to jest dosc wazne
jesli celem sa gady i plazy (wszystkie - nie ma ich wiele) to ok :)
 
 
     
echis 
Łukasz Szewczyk


Posty: 21
Skąd: Sosnowiec/Krzykawa
Wysłany: 2007-09-20, 01:30   

glownie chodzi o vipera berus i inne weze, plazy ok ale zbierzecie wlasna grupe;-)ja za zabami gonic nie bede zreszta ochrona plazow jest a wezy??wezy jest zerowa...znikoma..po prostu jej nie ma!3*tak za ofiologią :cool:
 
     
Tomek_ 

Posty: 28
Skąd: Debica
Wysłany: 2007-09-20, 04:33   

nie chce zbierac wlasnej grupy :P moze ogolnie gady ;) troche dziwnie jeden gatunek skoro w polsce wszystkie gady sa zagrozone :P
 
 
     
echis 
Łukasz Szewczyk


Posty: 21
Skąd: Sosnowiec/Krzykawa
Wysłany: 2007-09-20, 04:46   

powiem szczerze na tyle bedzie duzo osob z zakresu tej dziedziny ze zostanie ona wyodrebniona, gdyz szukamy faktycznie fachowcow a nie pseudoudawaczy. Nikt kto lubuje sie w ofiologi nie bedzie zglebial wiedzy o zabkach, jaszczurkach, zolwiach - bedzie dalej specjalizowal sie w swojej dziedzinie. Sekcja bedzie miala w nazwie herpetologiczna wlasnie po to by w przyszlosci przyciagnac ludzi z pozostalych dziedzin - jesli ktos faktycznie lubuje sie w zabkach ok, zbierze sie pare osob i niech sobie dzialaja natomiast my bedziemy pracowac stricte tylko z wezami, i tak bedziemy mieli mnostwo pracy;) bo jest duzo do nadrobienia, zwlaszcza ze dazymy tez do aspektu naukowego, gdyz po jaroniewskim i mlynarskim sluch o wezach zaginal. :cool:

Edit Marfu:

Post o folderku dot. ochrony węży wydzieliłem w osobny temat...
 
     
Wężosław 

Posty: 62
Wysłany: 2007-09-22, 19:19   

W sumie to jak sekcja powstanie to w jej działania można wliczyć niektóre rozpoczęte wcześnie indywidualnie przez członków. Np mój program ochrony gniewosza, weryfikacja eskulapowa, stałe obserwacje pewnego stanowiska 3 gatunków węży koło bieszczad oraz obserwacje 3 populacji węży + mała akcja edukacyjna (wystawa przyrodnicza i artykuł do miejscowej gazety, i jeszcze 100 tys bocianów). Jak ktoś ma coś swojego to można by to kontynuować w ramach sekcji, co sprzyjałoby jej rozwojowi.
_________________
Proszę nie podawać na forum dokładnej lokalizacji stanowisk Gniewosza Plamistego i Węża Eskulapa, ze względu na ich ochronę !!!
 
 
     
echis 
Łukasz Szewczyk


Posty: 21
Skąd: Sosnowiec/Krzykawa
Wysłany: 2007-09-22, 19:35   

w sumie racja, tylko trzeba pamietac ze musimy stworzyc wspolnymi silami dobry duzy projekt z daleka kontynuacja w przyszlosci :cool:
_________________
Ofiologia - gatunki europejskie
 
     
Wężosław 

Posty: 62
Wysłany: 2007-09-22, 19:47   

echis napisał/a:
w sumie racja, tylko trzeba pamietac ze musimy stworzyc wspolnymi silami dobry duzy projekt z daleka kontynuacja w przyszlosci

No tak trzeba mieć jakiś mocny trzon, podstawę :wink: . Ale mimo to każdy mógłby mieć swoje własne programy, tak mi się wydaje.
_________________
Proszę nie podawać na forum dokładnej lokalizacji stanowisk Gniewosza Plamistego i Węża Eskulapa, ze względu na ich ochronę !!!
 
 
     
echis 
Łukasz Szewczyk


Posty: 21
Skąd: Sosnowiec/Krzykawa
Wysłany: 2007-09-23, 17:10   

dla zainteresowanych temat przenosze na http://forum.przyroda.org...8852.htm#212512 tutaj koncze dzialalnosc
_________________
Ofiologia - gatunki europejskie
 
     
echis 
Łukasz Szewczyk


Posty: 21
Skąd: Sosnowiec/Krzykawa
Wysłany: 2007-09-23, 21:07   

no zobaczymy poki co ktos miesza na forum przyroda pisze jakies dziwne info na temat bocka zobaczymy jak to bedzie dalej
_________________
Ofiologia - gatunki europejskie
 
     
forestman 
Zgórmysyn


Posty: 781
Skąd: UralLand
Wysłany: 2007-09-24, 12:38   

echis napisał/a:
no zobaczymy poki co ktos miesza na forum przyroda pisze jakies dziwne info na temat bocka zobaczymy jak to bedzie dalej

jesli faktycznie chcesz zaczac dzialac w sekcji herpetologicznej to po prostu to zrób :neutral:
_________________

 
 
     
echis 
Łukasz Szewczyk


Posty: 21
Skąd: Sosnowiec/Krzykawa
Wysłany: 2007-09-24, 16:02   

widzisz z checia tylko ze chce miec jasnosc sytuacji, dla dobra pozniejszych dzialan, poki co wszytsko pomalutku sie klaruje, owszem bylo namieszane ale sie odkreca, dziwi mnie fakt ze zamiast wspoldzialac niektore osoby robia wszystko by sklocic, co sie tyczy terazniejszej sytuacji jest odpowiedz salamndry ze nawet nie trzeba byc czlonkiem a oni sa chetni na kazda wspolprace czyt. nawet z innymi towarzystwami w zakresie herpetologi- ofiologi, info od P Kepel A., rozmawiam tez z innymi osobami ale to po ustaleniu ich stanowsika dam znac
_________________
Ofiologia - gatunki europejskie
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo