Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Tracze na Dobczycach
Autor Wiadomość
Logan 


Posty: 825
Skąd: Raba i Mogielica
Wysłany: 2008-01-13, 19:12   

Budki wisza m.w. co 200-500 m w 3 grupach (5-200 m od brzegu) wzdluz poludniowego brzegu zbiornika miedzy Droginia a Kornatka na terenach LP i RZGW (za co naleza sie im podziekowania!). Takie rozmieszczenie wyniklo z BRAKU zezwolenia od glownego wlasciciela terenow wokol zbiornika - MPWiK, ktore to przedsiebiorsto nie odeslalo nawet nam pisma z uzasadnieniem.

Na dniach napiszemy jakies sprawozdanie.

Ponizej pare moich fotek.

ekipa montazowa.jpg
Plik ściągnięto 21746 raz(y) 147,88 KB

okolica1.jpg
Plik ściągnięto 21748 raz(y) 133,34 KB

okolica2.jpg
Plik ściągnięto 21748 raz(y) 99,64 KB

_________________
Łukasz Kajtoch
PRZYRODA ZIEM WIELICKO-LIMANOWSKICH
Ostatnio zmieniony przez Logan 2008-01-13, 19:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Logan 


Posty: 825
Skąd: Raba i Mogielica
Wysłany: 2008-01-13, 19:13   

cd

montaz1.jpg
Plik ściągnięto 21747 raz(y) 145,19 KB

montaz2.jpg
Plik ściągnięto 21747 raz(y) 144,45 KB

budka1.jpg
Plik ściągnięto 21747 raz(y) 148,52 KB

budka2.jpg
Plik ściągnięto 21747 raz(y) 141,53 KB

_________________
Łukasz Kajtoch
PRZYRODA ZIEM WIELICKO-LIMANOWSKICH
 
 
     
forestman 
Zgórmysyn


Posty: 781
Skąd: UralLand
Wysłany: 2008-01-15, 14:35   

PioSu napisał/a:
A oto krótki filmik z wieszania budek (nagrany przez Dysię):
http://pl.youtube.com/watch?v=hx3M_6bxcjk
_________________

 
 
     
Logan 


Posty: 825
Skąd: Raba i Mogielica
Wysłany: 2008-01-19, 13:45   

do mojej podstrony o traczach dodalem na dole krotkie sprawozdanie http://www.pzwl.republika.pl/nuroges_frameset.htm
moznaby nim w takiej albo zmienionej (poszerzonej) formie uaktualnic informacje na stronie TPB (dodac wiecej fotek i zlinkowac filmik!)
_________________
Łukasz Kajtoch
PRZYRODA ZIEM WIELICKO-LIMANOWSKICH
 
 
     
Logan 


Posty: 825
Skąd: Raba i Mogielica
Wysłany: 2008-01-21, 08:22   

ludzie, trzeba jeszcze wysmarowac 2 rodzaje tekstow - jeden dla NMyslenice i LKornatka a drugi dla RZGW i Zarzadu Zlewni w Dobczycach. Oba moga byc takie same procz informacji o budkach np. lokalizacja na mapkach (4 budki lesne dla LP i 4 wodne dla RZWG). Pisemka trzeba by wyslac do wszystkich tych 4 miejsc bo tak wypada zeby podziekowac za udzielenie pozwolenia, pokazac ze cosmy obiecali to zrobili i budkami bedziemy sie zajmowac.
Ja sprobuje napisac takie pisemka, potem GP, Pelek i ja podpiszemy sie i wyslemy (wlasnie - mamy od Bociana jakies znaczki i koperty?)
A do MPWiK mozemy wyslac upomnienie o uzasadnienie odmowy i nekac, nekac...
(Pelek, Ty koordynowales kanalarzy to zajmij sie tym ;) )
_________________
Łukasz Kajtoch
PRZYRODA ZIEM WIELICKO-LIMANOWSKICH
 
 
     
Mirek 


Posty: 5940
Wysłany: 2008-01-21, 10:17   

Logan napisał/a:
ludzie, trzeba jeszcze wysmarowac 2 rodzaje tekstow - jeden dla NMyslenice i LKornatka a drugi dla RZGW i Zarzadu Zlewni w Dobczycach.

I koniecznie tekst do KRASKI
_________________
TP Bocian
 
     
green power 
ponad podziałami x 2


Posty: 819
Skąd: Radom/Kraków
Wysłany: 2008-01-21, 13:00   

Logan napisał/a:
sprobuje napisac takie pisemka
jak coś skrobniesz to prześlij - rzucę jeszcze okiem.
ja te pisemka podrukuje i powysyłam do w/w instytucji (do leśniczego można podjechać osobiście, przy okazji)
_________________
Tomasz Figarski

"Poza gospodarczym wyrachowaniem leśnik musi mieć także i szerszy, przyrodniczy punkt widzenia; powinien mieć również na względzie wartość materialnie niewymierną, jaką jest piękno i urok lasu[...]" W. Koehler, 1961.
 
     
green power 
ponad podziałami x 2


Posty: 819
Skąd: Radom/Kraków
Wysłany: 2008-01-24, 20:10   

Mirek napisał/a:
I koniecznie tekst do KRASKI
tekst już sporządzony i Mirkowi dostarczony

pisma także gotowe, na dniach wyślemy
_________________
Tomasz Figarski

"Poza gospodarczym wyrachowaniem leśnik musi mieć także i szerszy, przyrodniczy punkt widzenia; powinien mieć również na względzie wartość materialnie niewymierną, jaką jest piękno i urok lasu[...]" W. Koehler, 1961.
 
     
Logan 


Posty: 825
Skąd: Raba i Mogielica
Wysłany: 2008-04-28, 07:53   

Bylem sprawdzic sytuacje na zbiorniku.
gapilem sie na budki nad S zatoka (wszystkie 3 wisza) ale traczy w okolicy brak
patrzylem sie tez na cypel i ok. Droginii z przeciwnego brzegu ale tam tez traczy brak
jedna, jedyna para zerowala sobie na srodku E czesci zbiornika i poleciala gdzies w strone zatoki S ale gdzie to nie wiem
wnioski sa wg mnie takie:
raczej nie ma zajetych budek
tracze nie maja powodu zajmowac nasze budki bo w zimie musiala byc jakas wielka fala na zbiorniku i podmylo brzegi, powstalo w ten sposob wiele jam i wykrotow w skarpach, pod korzeniami, w bezpiecznych miejscach od strony wody i bedac traczem wolalbym tam wlazic niz ryzykowac nurkowanie do tych rur przy budkach
tracze zreszta dobrze sie maja w dorzeczu Raby, sa juz na wszystkich wiekszych doplywach, zajely tez doliny Lososiny i Dunajca
_________________
Łukasz Kajtoch
PRZYRODA ZIEM WIELICKO-LIMANOWSKICH
 
 
     
Pełek 
Jakub Pełka


Posty: 421
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-05-04, 10:52   

No to dwa słowa ode mnie....
poza budką (tam przy koniach) to resztę znalazłem i przejrzałem. Co prawda krótka obserwacja z zewnątrz, ale kilka elementów ważnych
po pierwsze primo - budki wiszą
po drugie primo - na 7 (nie zdążyłem tych na "półwyspie") wiszących budek cn. 1 zajęta
po trzecie primo - rury się trzymają, ale wydaje mi się że mogą one limitować sukces rozrodczy np. puszczyka, i jako doświadczenie myślę czy przy kontroli jesiennej nie usunąć z 2-3 rur i sprawdzić co się stanie ;)
po czwarte primo - pod jedną budką mamy piękne mrowisko tak że się nie da wejść na drzewo ;)
Po piąte myślę że i tak nie jest źle ;)

Aluco / Uralensis?

_________________
"Those were the days of good hunting and good sleeping" R.Kipling
Zdjęcia lotnicze małych obszarów - www.gisproject.pl
 
 
     
Basior 

Posty: 2633
Wysłany: 2008-05-05, 09:45   

Pięknie, ale gdzie sie podziała rura? :wink:

Jak rozumiem do środka nie zaglądaliscie?
W budkach bez rur wskazówką są zadrapania na budce, szczególnie wyraźne u traczy ale krzyżówki tez nieźle budki rysują. (zobacz np. TUTAJ) Warto zwracać tez uwage na krawędź wlotu do rury lub budki, drobne puszki tez świadczą o odwiedzaniu przez ptaki.

Tracze zajmuja budki dopiero drugiego roku po rozwieszeniu, wyjatkowo wczesniej.

Sprawa rury do przedyskutowania, poczekajmy jeszcze na wyniki kontroli w Welskim Parku Krajobrazowym. Ja skłaniam sie na razie do skrócenia długości rury, dysponuje fotką budki zrobionej przez Mariana Stuja, który w budce z taka rurą miał tez puszczyki ...
_________________
www.ussuri.pl
 
     
green power 
ponad podziałami x 2


Posty: 819
Skąd: Radom/Kraków
Wysłany: 2008-05-05, 10:13   

Cytat:
No to dwa słowa ode mnie....
fajnie Kuba, dobry choć puszczyk! Na razie budek nie modyfikujmy - poczekajmy do przyszłego roku
Basior napisał/a:
ale gdzie sie podziała rura?
jedna z budek nie miała rury;

dodam tylko, że budka z puszczykiem to nasza pierwsza powieszona budka, która nomen omen wieszał Pełek :grin: , a wydawało się, że taka kijowa... :razz:
_________________
Tomasz Figarski

"Poza gospodarczym wyrachowaniem leśnik musi mieć także i szerszy, przyrodniczy punkt widzenia; powinien mieć również na względzie wartość materialnie niewymierną, jaką jest piękno i urok lasu[...]" W. Koehler, 1961.
 
     
Pełek 
Jakub Pełka


Posty: 421
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-05-05, 15:45   

Basior, chyba pomysł ze skróceniem nie będzie zły... zobaczymy co wykażą kontrole jesienne ....

Nie, do budek nie zaglądałem, a faktycznie jedna była nieorurowana ;)
_________________
"Those were the days of good hunting and good sleeping" R.Kipling
Zdjęcia lotnicze małych obszarów - www.gisproject.pl
 
 
     
Logan 


Posty: 825
Skąd: Raba i Mogielica
Wysłany: 2010-10-17, 19:39   

Pełek napisał/a:
Nie, do budek nie zaglądałem ;)
az do 10X2010 :wink: W oczekiwaniu na pelna relacje Pełka ze sprawdzania budek, skrocona wersje z kilkoma zdjeciami mozna znalezc tu http://www.pzwl.republika.pl/index.htm

podsumowujac to albo te rury nie przypadly tracza do gustu albo tracze maja wiele innych (naturalnych) miejsc do gniazdowania nad zbiornikiem (wykroty, nory, szczeliny w skalach, dziuple) i przez 3 sezony systematycznie olewaly wywieszone budki :lol: Natomiast niewatpliwym sukcesem jest fakt, ze wszystkie budki nadal wisza (dziwne ze tubylcy ich nie zutylizowali jak cn 1 budke pojdzkowa) i sa w dobrym stanie (szacunek dla Basiora)
_________________
Łukasz Kajtoch
PRZYRODA ZIEM WIELICKO-LIMANOWSKICH
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo