Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Basior
2007-10-30, 22:06
Karuzela z Rospudą zacznie się na nowo
Autor Wiadomość
art.jovana 
vel sówka

Posty: 183
Skąd: z lasu
Wysłany: 2008-01-20, 14:19   

Mirek napisał/a:
Pierwszy wariant - to dotychczasowa lokalizacja wybrana przed GDDKiA przez Dolinę Rospudy z zastosowaniem różnych technik budowy (tunel lub estakada) - skrytykowany przez ekologów

żeby informacje były pełne przypomnę, że jest jeszcze 3 podwariant drogowców: most wiszący- również zły z ekologicznego punktu widzenia
_________________
nie jestem ekoterrorystą- non violence direct action
 
 
     
robert_c 

Posty: 284
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-02-05, 18:53   

A tu coś na deser. Jarosław K. i poseł Putra o obwodnicy Augustowa na dzisiejszej konferencji prasowej w Białymstoku (bardziej wrażliwym nie polecam oglądania i słuchania, albo przedtem zalecam wzięcie kropli uspokajających):

http://pl.youtube.com/watch?v=ibhFvpg6oVc

Oszołomstwo obu panów jest wprost powalające.
Przyznawać się po kolei, jakie obce panstwo Wam płaci.
 
     
Wujek Kryzys 
Dobry Wujek

Posty: 1437
Skąd: Tarchomin
Wysłany: 2008-02-05, 19:52   

Ale mądrale! Niczego się nie nauczyli, nadal potrafią tylko w fabryce śrubek pracować...
_________________
Wiadomo, Sekcja Entomo... I nie tylko
 
     
art.jovana 
vel sówka

Posty: 183
Skąd: z lasu
Wysłany: 2008-02-06, 11:34   

robert_c napisał/a:
bardziej wrażliwym nie polecam oglądania i słuchania, albo przedtem zalecam wzięcie kropli uspokajających

obejrzałam to wczoraj na dobranoc...i nic mi się nie stało poważnego
myślę jednak, że obu panom przydałoby się małe zaksztuszenie, jeśli przez ich gardło przechodzą tego typu bzdury. Ciekawe czy minister Nowicki będzie chciał coś z tym zrobić, bo to przecież pomówienie skierowane w jego stronę. Chyba, że machnie ręką i stwierdzi, że nie będzie się zniżał do ich wątpliwego poziomu oratorskiego :evil:
_________________
nie jestem ekoterrorystą- non violence direct action
 
 
     
Prem 
Nieludzki Doktor


Posty: 473
Skąd: Lublin
Wysłany: 2008-02-06, 11:52   

Matołectwo wybitne, u obu panów, osobiście jestem bardzo zniesmaczony
_________________

 
     
Batman 


Posty: 1735
Skąd: z dzikiej natury
Wysłany: 2008-02-11, 04:49   

art.jovana napisał/a:
obejrzałam to wczoraj na dobranoc...i nic mi się nie stało poważnego

Znaczy podchodzisz do pisuarów z dystansem :green: I bardzo dobrze. Mi sie tylko chwilami krew scinala, ale nie wiedzialem tez czy smiac sie czy plakac...
Wujek Kryzys napisał/a:
nadal potrafią tylko w fabryce śrubek pracować...

Lepiej niech sie za srubki nie biora, bo cos zepsuja...

art.jovana napisał/a:
Ciekawe czy minister Nowicki będzie chciał coś z tym zrobić, bo to przecież pomówienie skierowane w jego stronę. Chyba, że machnie ręką i stwierdzi, że nie będzie się zniżał do ich wątpliwego poziomu oratorskiego :evil:

A ja cos zacytuje madrego w tym miejscu:
Nie nowina, że głupi mądrego przegadał;
Kontent więc, iż uczony nic nie odpowiadał,
Tym bardziej jeszcze krzyczeć przeraźliwie począł;
Na koniec, zmordowany, gdy sobie odpoczął,
Rzekł mądry, żeby nie był w odpowiedzi dłużny:
"Wiesz, dlaczego dzwon głośny? Bo wewnątrz jest próżny."
_________________
"Kiedy wytniemy ostatnie drzewo i kiedy zabijemy ostatnie zwierzę, to wtedy stwierdzimy, że nie możemy jeść pieniędzy".
 
     
Pełek 
Jakub Pełka


Posty: 421
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-02-11, 21:41   

a to znacie ?

Cytat:
Samorządowcy z województwa warmińsko-mazurskiego chcą, aby trasa Via Baltica, przechodziła przez wschodnią część regionu. Według pomysłodawców, propozycja rozwiąże problemy z budową trasy przez Dolinę Rospudy.


Zdaniem marszałka województwa, Jacka Protasa, rozwiązanie proponowane przez samorządowców "jest doskonałym wyjściem z sytuacji, kiedy Unia Europejska zablokowała budowę trasy przez Dolinę Rospudy.".


Za nowym przebiegiem trasy przemawiają nie tylko argumenty środowiskowe, ale przede wszystkim ekonomiczne. Taki wariant drogi oznaczałby skrócenie trasy prowadzącej do państw bałtyckich, a mieszkańcy wschodniej części Polski mieliby ułatwioną komunikację z resztą Polski i ze Skandynawią. (ak)
_________________
"Those were the days of good hunting and good sleeping" R.Kipling
Zdjęcia lotnicze małych obszarów - www.gisproject.pl
 
 
     
Batman 


Posty: 1735
Skąd: z dzikiej natury
Wysłany: 2008-02-11, 22:27   

Pełek napisał/a:
a to znacie ?

Ja to znam od wrzesnia :P
_________________
"Kiedy wytniemy ostatnie drzewo i kiedy zabijemy ostatnie zwierzę, to wtedy stwierdzimy, że nie możemy jeść pieniędzy".
 
     
GrzegorzBP 

Posty: 1784
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2008-02-12, 12:08   

Pełek napisał/a:
a to znacie ?

ta koncepcja jest znana od kilkunastu lat - po prostu powrót do pierwotnego założenia. To że został zmieniony przebieg VB to zasługa Cimoszewicza, który przeforsował projekt "wyprowadzenia z uśpienia" ściany wschodniej. I "dzięki" jego wyprowadzaniu powstał pasztet z Rozpudą. Gdy popatrzy się na plany zagospodarowania Augustowa z lat 90 widać na nich tzw dwa "ringi" - jeden zbudowano dla ominięcia ścisłego centrum - to ta niby obwodnica pomiędzy stacją Orlenu a rondem. drugi ring miał powstać około 300 metrów na trasie białostockiej, przejść po lewej i wpiąć się - patrząc na mapę na wysokości półwyspu Goła Zośka :lol: Rozstała nawet w niektórych miejscach rezerwa ziemi. niestety na części tej rezerwy "nagle" wyrosły domu. I się zaczęło...
bo przecież już niewiele osób pamięta że OBWODNICA AUGUSTOWA nie równa się OBWODNICY AUGUSTOWA BEDĄCEJ ELEMENTEM VB.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo