Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wersja demo kartoteki - uwagi do funkcjonowania
Autor Wiadomość
Marfu 


Posty: 3016
Skąd: Jabłonna
Wysłany: 2007-11-20, 20:24   Wersja demo kartoteki - uwagi do funkcjonowania

Będziemy wdzieczni za wszelkie uwagi dotyczące funkcjonowania Kartoteki...
_________________
Warszawski Oddział TP "Bocian"
 
 
     
norbert 


Posty: 213
Skąd: Radom / Mysiadło
Wysłany: 2007-11-21, 10:53   

Ja mam taką sprawę
czy nie dałoby się zrobić innej możliwości zatwierdzania (np. zatwierdzanie seryjne czy jakoś tak)
chodzi mi o to że po wpisaniu krzyżówek z jakiegoś stawu
wszystkie dane zapisujemy ale pozostajemy w nowych obserwacjach z tymi samymi danymi (nie musimy pola jeszcze raz uzupełniać ) za wyjątkiem pól gatunek liczba osobników, czy szczegóły obserwacji.
skróciło to by wpisywanie obserwacji z jakiegoś terenu (np 40 różnych gatunków z jakiegoś stawu)
 
     
Wadera 
życie jest piękne


Posty: 507
Wysłany: 2007-11-21, 11:02   

norbert napisał/a:
Ja mam taką sprawę
czy nie dałoby się zrobić innej możliwości zatwierdzania (np. zatwierdzanie seryjne czy jakoś tak)
chodzi mi o to że po wpisaniu krzyżówek z jakiegoś stawu
wszystkie dane zapisujemy ale pozostajemy w nowych obserwacjach z tymi samymi danymi (nie musimy pola jeszcze raz uzupełniać ) za wyjątkiem pól gatunek liczba osobników, czy szczegóły obserwacji.
skróciło to by wpisywanie obserwacji z jakiegoś terenu (np 40 różnych gatunków z jakiegoś stawu)


Jest taka mozliwosć
jak wpiszesz i zaakceptujesz obserwacje pojawia sie tabelka z danymi które wpisałes. Pod tą tabelka jest link "Wpisz nową obserwację" - kieruje on do formularza w którym lokalizacja jest z poprzedniej obserwacji.
_________________

 
 
     
Logan 


Posty: 825
Skąd: Raba i Mogielica
Wysłany: 2007-11-21, 11:06   

norbert napisał/a:
czy nie dałoby się zrobić innej możliwości zatwierdzania (np. zatwierdzanie seryjne czy jakoś tak)


dobry pomysl, u mnie w instytucie dziala baza do KSIBu w ktorej duzym ulatwieniem jest wlasnie "zapamietywanie" czesci informacji z wpisow co znacznie skraca czas wpisywania
_________________
Łukasz Kajtoch
PRZYRODA ZIEM WIELICKO-LIMANOWSKICH
 
 
     
GrzegorzBP 

Posty: 1784
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2007-11-21, 12:26   

No dobra to pojechali :green: :green: :
po pierwsze czemu Polska???? czy to nie nazbyt wydumana nazwa zakrawająca na megalomanię? można nazwać i europejska ale... ja rozumiem lokalne patriotyzmy ale bez przesady Panowie. Ile jest w bazie rekordów? kilka kilkanaście tysięcy? prof. Buszko w swojej bazie ma kilkaset tysięcy i to z obrębu tylko jednej grupy systematycznej. A właśnie przy okazji na zasadzie jakiego klucza motyle ograniczono tylko do dziennych a nocne to co pies? Przecież dzienne to 150 gatunków plus minus a nocne to ponad 3000!!!!! ponadto motyle dzienne to nie Lepidoptera tylko Rhopalocera zaś na Lepidoptera składa się Ropalocera i Heterocera. Ponadto jeśli już chcecie się bawić w motyle to brak UTM i bazowanie na ADPOLU jest "delikatnym" niedopatrzeniem.
Kolejan rzecz kalendarz - czemu się generuje do roku 1900??????? az tak stare dane będą? :green:
Ponadto dziwne te kategorie bo bo wszystkie te grupy to przecież zwierzęta, motyle, chrżąszcze, ryby. Czyżby wieć ktoś z systematykąbył na bakier???
Jeśłi już chcecie mówić o POLSKIEJ to czy jest w bazie w bibliotekach umieszczony KFP?? czemu przy nazwał łacińskich brak jest ich autorów.
Ponadto tak się ma to do:
http://www.ksib.pl/index.php?id=04&ln=pl

Sorki Panowie ale... za dużo megalomanii
 
     
MirekN 

Posty: 36
Skąd: Skierniewice
Wysłany: 2007-11-21, 20:10   

Witam

Po zapoznaniu sie z formatką wprowadzania danych o ptakach do kartoteki, zakresem i obszarem zainteresowań, nasuwa mi się porównanie z Awibazą OTOP. Pozostawiam w tej chwili na marginesie inne grupy zwierząt.
Dlaczego mam wpisywać swoje obserwacje ptaków tu a nie tam. ?? Na pierwszy rzut oka bazy wydaja sie mocno konkurencyjne.
 
     
Logan 


Posty: 825
Skąd: Raba i Mogielica
Wysłany: 2007-11-22, 08:15   

GrzegorzBP napisał/a:
Ponadto tak się ma to do:
http://www.ksib.pl/index.php?id=04&ln=pl



z tego co sie orientuje to tam wpisywane sa glownie kolekcje z roznych instytutow i placowek naukowych tzn. np. jakies trupki pochowane po muzeach, kolekcje owadow itp. a chyba tylko sporadycznie zebrane obserwacje terenowe, a jezeli juz takowe ktos wpisuje to na podstawie wczesniej zebranych i opublikowanych danych a nie na biezaco :roll:

MirekN napisał/a:
Dlaczego mam wpisywać swoje obserwacje ptaków tu a nie tam. ??


dodajac do tego jakies kartoteki osobiste, regionalne i in. to niedlugo czlowiek wiecej czasu spedzi przed kompem wpisujac obserwacje niz przebywajac w terenie :wink:

moze by tak podzielic sie jakos ta przyroda :roll:
_________________
Łukasz Kajtoch
PRZYRODA ZIEM WIELICKO-LIMANOWSKICH
 
 
     
norbert 


Posty: 213
Skąd: Radom / Mysiadło
Wysłany: 2007-11-23, 13:01   

dzisiaj wszedłem do kartoteki
z 2 mojch obserwacji (dzięciołek i łabędź niemy) znalazłem dzięciołka
a gdy tam zmieniłem miejsce obserwacji to też znikną
 
     
Logan 


Posty: 825
Skąd: Raba i Mogielica
Wysłany: 2007-11-26, 08:55   

ja na wprowadzilem na probe sobotniego chomika ale po zatwierdzeniu w moich obserwacjach go nie pokazuje :roll: czy wpisane obserwacje pojawiaja sie dopiero po zatwierdzeniu? sa niewidoczne nawet dla osoby ktora je wpisala :?: to jak mozna ja edytowac?
druga sprawa, rozwijajace okienko z wypisanymi rzedami i rodzinami jest wg. mnie nieczytelne chociaz ulozone systematycznie, lepszej byloby chyba alfabetycznie albo zrobic rozdzielic je zeby bylo widaomo ze juz sie wjechalo np. w ssaki bo ciezko sie doszukac
w niektorych miejscach rozwiajace sie okienka-podpowiedzi uparcie zaslaniaja okienko do wpisywania i nie widac co sie wpisuje :wink: np. wys. m n.p.m.
_________________
Łukasz Kajtoch
PRZYRODA ZIEM WIELICKO-LIMANOWSKICH
 
 
     
Mirek 


Posty: 5940
Wysłany: 2007-11-26, 13:14   

Logan napisał/a:
czy wpisane obserwacje pojawiaja sie dopiero po zatwierdzeniu? sa niewidoczne nawet dla osoby ktora je wpisala

A klikałeś na link - pokaż moje obserwacje?
_________________
TP Bocian
 
     
Logan 


Posty: 825
Skąd: Raba i Mogielica
Wysłany: 2007-11-26, 17:31   

Cytat:
A klikałeś na link - pokaż moje obserwacje?


jasne, teraz tez probowalem odszukac mojego chomika ale ma rzadnych moich obserwacji :roll:
_________________
Łukasz Kajtoch
PRZYRODA ZIEM WIELICKO-LIMANOWSKICH
 
 
     
Jarek P 

Posty: 1580
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2007-11-27, 08:29   

Mam ten sam problem co Logan - nie pokzaują się moje obserwacje.
_________________
Jarosław Paciorek
 
     
norbert 


Posty: 213
Skąd: Radom / Mysiadło
Wysłany: 2007-11-27, 08:38   

moja obserwacja dzięciołka nadal ma status (znikneła)
natomiast łabędź pojawił się tylko obserwator trochę się zmienił teraz jest Nirbert Mistal :smile:
 
     
Wadera 
życie jest piękne


Posty: 507
Wysłany: 2007-11-28, 15:21   

Wszystko sie zgadza. W piątek podgramy nowa, poprawioną wersję. Obserwacje można wpisywać bez obaw - nie znikną.
_________________

 
 
     
Dominik 


Posty: 451
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2007-12-04, 00:15   

A ja mam pytanko. Dlaczego zginęły moje obserwacje (głównie błotniaka łąkowiaka). Było ich kilka-kilkanaście już nie pamiętam dokładnie. Mam nadzieje, ze uda się je przywrócić?!
_________________
Dominik Krupiński
TP "Bocian"
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo