Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Obserwacje pustułek 2008
Autor Wiadomość
ZaP 
Harris user


Posty: 745
Skąd: z nienacka
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-06-29, 18:39   

co za idiotyzm -karmił bedzi edelikatnym mięsem... czyli odwapnienie mamy w zestawie - nie wiem jaki sens wypuszczac takiego ptaka z woliery- ponieważ to śmierć dla niego !! na wolności ptaki są dokarmiane przez rodziców ucząc się polować a kto tę pustułkę nauczy polować ?? Bezsens i nieodpowiedzialność - dając szansę ptakowi na życie należy robić to z konsekwencją i odpowiedzialnością !! moze jest w okolicy sokolnik mający wiedzę odpowiednią i zamiast wypuszzcac upasionego ptaka, rozlata go i nauczy polować.
ZaP
_________________
--
http://drapole.pl
 
 
     
Mirek 


Posty: 5940
Wysłany: 2008-06-29, 21:27   

Beata napisał/a:
Katedra w Gorzowie stoi w ścisłym centrum bez drzew

To się wzywa strażaków i wkłada umiejętnie do gniazda lub obok gniazda. :razz:
Załączam fotkę z akcji wkładania pustułki do gniazda na Katedrze siedleckiej w 2004 r - interweniował BOCIAN

28.jpg
Plik ściągnięto 343 raz(y) 29,66 KB

_________________
TP Bocian
 
     
Beata 
Gorzów n/Wartą


Posty: 1799
Skąd: Gorzów n/Wartą
Wysłany: 2008-06-30, 22:06   

Mirek napisał/a:
To się wzywa strażaków

no właśnie :roll: nie bardzo ludzie wiedzą jak postępować w takich sytuacjach :roll:

ZaP, ja absolutnie nie czuję się na siłach, żeby podjąć dyskusję z tym Panem, czy jest jakaś lista sokolników? mogłabym poprosić wtedy kogoś z okolic Gorzowa o pomoc/interwencję!

dzisiaj rano zlokalizowałam nowe stanowisko pustułek w mieście - to już kolejne:
1. katedra w ścisłym centrum
2. kamienica w centrum (poniemiecka-wysoka,opuszczona) ul. 30-go Stycznia
3. budynek Urzędu Wojewódzkiego (10 pięter)
4. Hotel Mieszko ul. Kos.Gdyńskich (nowe)
5. ul. Tuwima - budynek 2piętrowy

pustułki w Gorzowie Wlkp. mają się całkiem nieźle :)
_________________
PTASIE POGOTOWIE POMOC
 
 
     
Maria02 

Posty: 232
Wysłany: 2008-06-30, 22:21   

Witam w tym roku gniazdo w Ostrowach Górniczych Sosnowiec tez zamieszkane tak jak w poprzednim roku maja 5 mlodych dzielnie czekaja na rodzicow i karmienie na podesciku Sa sliczne zdjecia ciut pózniej :grin:
_________________
I.Krasicki ; Gdy więc wszystkie sposoby ratunku upadły,
Wśród serdecznych przyjaciół psy zająca zjadły.;
 
     
marioptak 


Posty: 833
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2008-07-16, 12:10   

własnie wróciłem z Pruszkowa gdzie znaleziono młodą pustułkę na chodniku koło bloku
jak się okazało ptak wyskoczył z gniazda (to juz 12 gniazdo w Pruszkowie :-) )
gniazdo jest za rynną (podstawa to stare gniazdo gołębi)
razem z podlotem który wypadł są 4 pisklęta
ponieważ do gniazda nie ma bezpośredniego dostępu (znajduje się na 5 piętrze we wnęce klatki schodowej) pustułka powędrowała na dach gdzie po kilkunastu minutach przyleciały juz dorosłe ptaki :-)
docelowo na tym bloku prawdopodobnie jeszcze w tym roku będzie wisiała skrzynka lęgowa a gniazda gołębi które są bardzo niebezieczne (często ptraki z nich wypadają) będą usunięte
_________________
"APUS" Mariusz Grzeniewski
www.apusmg.pl
 
     
kania ruda 


Posty: 329
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-07-18, 10:29   

Trochę po czasie, ale...

1. Już dwa razy dowiedziałam się o obserwacji pustułki w budynku CBF przy rondzie de gaulle'a. Prawdopodobne gniazdo jest w dziurze po klatce wentylacyjnej na piatym pietrze od strony dziedzinca. Jedna obserwacja pustułki była w 2007 roku na parapecie piątego piętra na ścianie gdzie prawdopodobnie jest gniazdo, druga obserwacja była tej wiosny, jak od strony ściany gdzie może byc gniazdo, pustułkę przeganiał jakiś krukowaty. Ja tych pustułek osobiście nie widziałam i nie ma też pewności że to ten gatunek, ale z opisu obserwatorów mogłoby tak wynikać. Piszę o tych obserwacjach ze względu na ciekawą , jak dla mnie lokalizację gniazda.

2. osobiście na początku maja tego roku widziałam pustułkę łążącą po ziemi (samiec) na campusie WAT. Ciekawym był fakt, że nieopodal stało sporo studentów a pustułka szukała czegoś w trawie. Owszem, mogłam pomylic gatunek, ale widziałam go z odległości 3 -4 metrów i żadnego innego gatunku mi ten ptak nie przypominał.
 
     
amikosik 

Posty: 602
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-07-20, 18:29   

Co do budynku nr 1 to jest to znane stanowisko pustułek, a co do WATu to zapytam się jutro Lukasza Rejta czy zna jakieś gniazdo w okolicy.
 
 
     
Ania B. 


Posty: 527
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-07-21, 07:54   

Wczoraj ok. 20:15 dwie pustułki nadleciały od strony Wisły i usiadły na wieżowcu, przy dworcu Gdańskim - jedna zabrała się za jedzenie.
Dzisiaj rano ok. 07:15 na tym samym wieżowcu, na scianie siedziała pustułka, prawie w tym samym miejscu co wczoraj.
 
 
     
Ania B. 


Posty: 527
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-07-21, 18:56   

Jeszcze jedna obserwacja - 1 szt. nad siedzibą Bociana około 16:45 :grin:
Strasznie sie wydzierała i ciężko ją było przegapić.
 
 
     
amikosik 

Posty: 602
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-07-21, 22:00   

Łukasz powiedział, że koło WATu nie zna stanowisk i dodał, że takie obserwacje młodych pustułek są bardzo cenne.
 
 
     
Piotr N 

Posty: 45
Skąd: Sadowa
Wysłany: 2008-07-23, 22:16   

Dziś obserwowałem nad 15-piętrowym budynkiem na ul. Chłodna 11 w Warszawie walkę pustułki z dwoma gawronami, godzinę później nad tym samym budynkiem widziałem 2 pustułki jak nadlatywały nad dach i po krótkim czasie odlatywały. W tej okolicy wielokrotnie obserwowałem te ptaki (od wielu lat).
 
     
jemi 


Posty: 761
Skąd: Sokołów Podlaski
Wysłany: 2008-08-23, 13:02   

Dwie polujące pustułki, 200 metrów za ostatnim rondem w Węgrowie, wylot na Warszawę
 
     
Karol 

Posty: 71
Wysłany: 2008-08-28, 07:42   

Wczoraj wieczorem pustulka się wydzierała koło szpitala w Kolnie, dodam że wisi tam budka od wiosny dla pustułek i że pustułki rzadko są obserwowane w tym małym miasteczku.

Mireku- jest radośc jest radość :)
 
     
Mirek 


Posty: 5940
Wysłany: 2008-08-28, 07:45   

Karol napisał/a:
Mirek- jest radośc jest radość

To prawdopodobne, że od przyszłego roku się osiedlą :grin:
_________________
TP Bocian
 
     
Ania B. 


Posty: 527
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-10-02, 08:47   

Wczoraj ok. godz. 18:00 nad polem PGR-u na Targówku (pomiędzy ul. Trocką a ul. Św.Wincentego) latała pustułka. Trochę krążyła i odleciała w kierunku Wisły.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo