Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Obserwacje błotniaka łąkowego - 2008
Autor Wiadomość
Ania B. 


Posty: 527
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-06-03, 14:49   

Tylko teraz ciekawe jaka jest mozliwość udowodnienia temu "panu" czynu który popełnił. Przecież nawet jeżeli są zdjęcia zniszczonych jaj (o ile są takowe) , to czy jest to wystarczający dowód na którym mozna oprzeć jakieś oskarżenie i udowodnić że to robota konkretnego człowieka?
Dobrze by było.
 
 
     
Markoś 


Posty: 19
Skąd: Działdowo
Wysłany: 2008-06-03, 17:12   

raczej nie da sie nic zrobic bo przeciez moze sam dobrze powiedziec ze nie wiedzial o znajdujacym sie tam gniezdzie, raczej ciezka sprawa ale dobrze by bylo udupic takiego pajaca...
 
 
     
Mirek 


Posty: 5940
Wysłany: 2008-06-03, 18:32   

Najlepiej zgrabnie opisać incydent w lokalnej prasie tłumacząc jednocześnie jak należy kosić i jaki jest status gaunku (rycyka) w Polsce.
_________________
TP Bocian
 
     
Corvus 
Corvus corax


Posty: 1060
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2008-06-03, 19:48   

Markoś napisał/a:
raczej nie da sie nic zrobic bo przeciez moze sam dobrze powiedziec ze nie wiedzial o znajdujacym sie tam gniezdzie

jest dwóch ludzi którzy mu o tym mowili i zabiegali o to by nie kosił........ a następnie znaleźli zniszczone gniazdo z jajami...........
_________________
waxwing fanatic

 
 
     
Markoś 


Posty: 19
Skąd: Działdowo
Wysłany: 2008-06-03, 21:14   

no w sumie masz racje byli poinformowali ale robil dalej swoje, no kurde szkoda gniazda i wogole smuci mnie bezmyslnosc ludzka ;/
 
 
     
rafklim 
Ostoja IBA nr 145


Posty: 630
Skąd: centum Polski
Wysłany: 2008-06-03, 21:21   

2 pary łąkowego w odległości ok 100m od siebie. Łąki w dolinie Przysowy w części k. wsi Model.
Lądowały w tych miejscach samce i samice , wygląda na to , że mają tam gniazda.
 
     
mender 


Posty: 1231
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2008-06-04, 08:41   

Na łące te gniazda czy w jakiejś uprawie?
_________________
Ratuj Kwiecewo!
 
 
     
jemi 


Posty: 761
Skąd: Sokołów Podlaski
Wysłany: 2008-06-06, 21:29   

Samica, między Dziegietnią a Sokołowem Podl.
 
     
Kamil 


Posty: 401
Skąd: podlaskie (BKL)
Wysłany: 2008-06-11, 20:40   

Dzisiaj ok. 18.30 obserwowałem samca błotniaka łąkowego z okien mojego domu.Ptak najpierw krążył nad polami,później przeleciał sobie nad moim domem :green: i poleciał gdzieś nad łąki.
 
     
wieslawbaginski 

Posty: 1088
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2008-06-23, 10:37   

Wczoraj samiec błotniaka łąkowego nisko leciał nisko nad polami k. Krąpiewa gm. Koronowo, kuj.-pom., ponieważ w pobliżu brak większych obszarów podmokłych łak, może to pierwsza jaskółka wskazująca na możliwość gnieżdżenia się tego gatunku również na naszych terenach na polach ? Dotychczas coraz rzadsze u nas błotniaki łąkowe, w okresie lęgowym, obserwowane były tylko na dużych kompleksach łąk.
 
     
Mirek 


Posty: 5940
Wysłany: 2008-06-23, 13:21   

wieslawbaginski napisał/a:
Dotychczas coraz rzadsze u nas błotniaki łąkowe, w okresie lęgowym, obserwowane były tylko na dużych kompleksach łąk.

A szukaliście ich na polach? Najlepsza na to jest pierwsza połowa lipca!
_________________
TP Bocian
 
     
wieslawbaginski 

Posty: 1088
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2008-06-23, 15:53   

Mirek napisał/a:
wieslawbaginski napisał/a:
Dotychczas coraz rzadsze u nas błotniaki łąkowe, w okresie lęgowym, obserwowane były tylko na dużych kompleksach łąk.

A szukaliście ich na polach?

Myślę,że to jeszcze nie ta ilość co u Was :) , trochę łażę po polach, ale to niczego nie przesądza, ponieważ w sąsiedniej Wielkopolsce wykryto ostatnio kilka takich stanowisk. Przedwczoraj objechaliśmy ogromny kompleks łąk nadnoteckich na S od Bydgoszczy, gdzie jeszcze 2 lata temu była para i podobnie jak w u.br. go nie zbaczyliśmy.
 
     
georgetuchola86 


Posty: 169
Skąd: Działdowo
Wysłany: 2008-06-25, 09:59   

21.06.08-Pierławki (pod Działdowem) godz.9.15-samiec łąkowiaka w tym samym miejscu co ostatnio jedzący gryzonia, godz.10.30-znalazłem gniazdo łąkowiaków (4 jaja)-sukces :grin: (pierwszy raz w życiu znalazłem gniazdo łąkowiaków), po chwili do samicy (dobra matka-przeganiała mnie) przyleciały 2 samce.W tej samej okolicy musi być gdzieś drugie gniazdo,gdyż widziałem 2 samice ostatnio.Może się mi poszczęści :smile:

PTAKI 087.jpg
Plik ściągnięto 336 raz(y) 49,5 KB

_________________
GEORGE
 
 
     
Karol 

Posty: 71
Wysłany: 2008-06-25, 12:28   

georgetuchola86 proponował bym jednk teraz sie wstrzymać od wchodzenia do gniazda i zawszelka cene, po pierwszym lipca lub w razie zagrożenia gniazda to co innego.
Idąc tam zawsze jest wieksze ryzyko zrabowania gniazda przez inne drapiezniki i niepotrzebny stres ptaków.
 
     
georgetuchola86 


Posty: 169
Skąd: Działdowo
Wysłany: 2008-06-26, 07:42   

To był mój błąd :neutral: W czasie znalezienia gniazda (po telefonie od Seby) dowiedziałem się o tym :oops: .Teraz obserwuje ptaki z daleka ,w których miejscach najczęściej zapadają.
_________________
GEORGE
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo