Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Basior
2010-09-03, 14:46
Akcje na Łąkach Kazuńskich
Autor Wiadomość
Sturnus vulgaris 

Posty: 554
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2010-10-11, 11:05   

ciekawe jak to by śmigało po naszych turzycach
http://www.youtube.com/watch?v=2gf_DbOhYNA
 
     
Sturnus vulgaris 

Posty: 554
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2011-03-11, 09:03   

ja wpisze,choć chciałem żeby tarłoś to zrobił, łaki kazuńskie jak cała reszta obszarów przesłanych pod koniec 2009r. do komisji europejskiej zostały zatwierdzone jako specjalny obszar ochrony siedlisk "Łąki Kazuńskie". To zwiększa szanse na uratowanie tego obszaru przed pazernymi łapami deweloperów.
 
     
Sturnus vulgaris 

Posty: 554
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2011-04-22, 08:32   

godzinna wycieczka na łaki:
4 kropiatki - głosy
3 wodniki - głosy
1 para czajek na turzycowisku
około 100 mew śmieszek na jeziorze
ani śladu rybitwy rzecznej
żuraw
bocian biały
gęgające gęsi nad zgniłym jeziorem
kilka krzyków
3 łosie
kilka saren
no i wszech obecne dziki
i bobry
 
     
Sturnus vulgaris 

Posty: 554
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2011-04-26, 10:16   

od trzech dni obserwuje na łąkach samicę błotniaka łakowego
 
     
Sturnus vulgaris 

Posty: 554
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2011-05-20, 07:42   

wczoraj liczyliśmy kolonie mew na jeziorze górnym:
191-200 par mewy śmieszki z tego 24 pary na żwirowej platformie bocianowej
kilka rybitw rzecznych zachowujących się terytorialnie tak jakby miały lęg gdzieś między mewami choć żadnego gniazda nie znaleźliśmy, może czekają aż mewy ogarną temat
minimum 10 par rybitwy czarnej w osoce i na korzeniach grążeli, wszystkie platformy dla czarnulek zajęte przez mewy, ale te się nie dają, okupują jeden rewir w osoce i zaciekle go bronią przed mewami, okazuje się że rybitwy czarne mogą lęgnąć się w bardzo bliskim sąsiedztwie z kolonią mew.
Już coś myślę żeby zmienić te platforemki dla czarnulek
 
     
Jerzyk 
ornitolog


Posty: 332
Skąd: Środa Wlkp.
Wysłany: 2011-05-20, 15:10   

a jakieś zdjęcia? :)
 
     
Sturnus vulgaris 

Posty: 554
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2011-05-23, 08:29   

zrobimy jakieś fotki za tydzień bo wybieramy się obrączkować troszkę mew z Adamem Olszewskim
 
     
Sturnus vulgaris 

Posty: 554
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2011-09-09, 07:12   

Jutro rozpoczynamy sezon koszenia łąk kazuńskich wszystkich chętnych do lekkiej i przyjemnej pracy serdecznie zapraszamy zbiórka tam gdzie zwykle około godziny 8, mamy w końcu pomocnika w postaci ciągnika ale o tym może więcej tarłoś napiszę
 
     
Basior 

Posty: 2633
Wysłany: 2011-09-09, 08:31   

Sprzęt prawie w gotowości bojowej, ostatnie poprawki po wybrykach na grobli i pewnie dziś dowieziemy traktorek na Łąki, a jutro koszenie.
PS na przyszłość potrzebny wolontariusz z prawem jazdy na ciężkie przyczepy, coby lawetą przerzucać sprzęt, zanim ktoś z nas prawka nie poszerzy (na dzis juz mamy kierowcę z uprawnieniami)
_________________
www.ussuri.pl
 
     
SMUGA 
arborysta


Posty: 249
Skąd: chłop z miasta
Wysłany: 2011-09-19, 09:58   

Basior napisał/a:

PS na przyszłość potrzebny wolontariusz z prawem jazdy na ciężkie przyczepy, coby lawetą przerzucać sprzęt, zanim ktoś z nas prawka nie poszerzy(...)

Jakby co, to ja mam kat. "C", z ważnymi uprawnieniami do przewozu towarów - ale nie wiem czy to się przyda...
_________________
Pozdrawiam...

- Wojtek M.
 
 
     
Basior 

Posty: 2633
Wysłany: 2011-09-19, 14:55   

SMUGA napisał/a:
ja mam kat. "C", z ważnymi uprawnieniami do przewozu towarów - ale nie wiem czy to się przyda...
jak przyjedziesz pojazdem ponad 3,5 t i zaladujemy na niego sprzet to tak :-)
_________________
www.ussuri.pl
 
     
Basior 

Posty: 2633
Wysłany: 2011-10-06, 10:00   

Po kilkudniowej akcji traktorka pomiedzy 27 IX a 3 X mamy wykoszone 9 ha łąk, w tym tylko 1 ha ręcznie (ale bedzie więcej) oraz 8 ha traktorkiem. Dzieki sprzetowi wkroczylismy na nowe działki które nie były koszone ponad 15 lat. Ok. 2 ha turzyc, które mielismy wykosic zalane sa po pas wody... Traktor spisuje sie dobrze, zachowuje sie niemal jak amfibia, tylko ze nie pływa. Jeździ za to po zalanych turzycowiskach i dopóki darń sie nie przerwie idzie do przodu, traktorzysta czasami stopy miał pod wodą...
A mamy kolejny bardzo mokry rok, bobry nieustannie naprawiają tamy, a dawne rowy nie koszone są od upadku komuny i PGRu... Jednym słowem teren zaczyna przypominać bagna KPNu :grin:
_________________
www.ussuri.pl
 
     
Sturnus vulgaris 

Posty: 554
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2011-10-07, 07:13   

1,5 ha ręcznie, czyli 9,5 razem, Tarłoś nie odejmuj
 
     
Basior 

Posty: 2633
Wysłany: 2011-10-07, 10:50   

Sturnus vulgaris napisał/a:
nie odejmuj
Nie odejmuje tylko nie nadążam dodawać :smile:
_________________
www.ussuri.pl
 
     
Basior 

Posty: 2633
Wysłany: 2011-10-27, 12:37   

Planujemy jeszcze jeden dzień pracy traktorka na Łąkach, byc moze w najbliższą sobote, ale wymaga topotwierdzenia.
Powierzchnia wykoszona ręcznie wciąż rośnie a kosa idzie do serwisu...

Wczoraj natomiast miało miejsce przestępstwo polegające na wysypaniu 4 wywrotek ziemi i gliny z wykopów na droge dojazdową na łaki, od strony południowej - dawny wjazd na trytwę (obok betonowego ogrodzenia). W ten sposób przestępcy skutecznie zablokowali kolejny wjazd na łąki, o sprawie zawiadomiono Policję, jednak jak sie okazuje zwałkę urządzono na terenie prywatnym, zapewne bez wiedzy właściciela. Mało brakowało a nakrylibyśmy sprawców na gorącym uczynku, ale któż sie tego spodziewał... A akurat z tego wjazdu korzystaliśmy, nasz traktorek jakoś przez to przejedzie górą, ale w przyszłości będzie problem.
Sponsor foto-pułapek pilnie poszukiwany :-)
_________________
www.ussuri.pl
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo