Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wysypisko śmieci i odpadów w Lasach Rembertowskich?
Autor Wiadomość
robert_c 

Posty: 284
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-10-30, 01:36   

Dopiero teraz skojarzyłem...
Przecież wczesną wiosną 2009 ruszy budowa obwodnicy Mińska Mazowieckiego klasy autostrady. To będzie droga długa na 20 km mająca dwie jezdnie po dwa pasy ruchu.
Gdzie przechowywać i magazynowac materiały dla budowy tej drogi?
Z Michałowa na początek obwodnicy Mińska jest rzut beretem.
 
     
JG3 
JG3

Posty: 32
Wysłany: 2013-03-14, 20:54   

Witam.CDNastąpił...Było już spokojnie.Poprzednia firma teren posprzątała.Zabrała nawet część tych płyt betonowych.Powoli wyglądało że idzie w dobrą stronę.Kolejna firma też niewiele działała na tym terenie.Teraz działkę kupiło MPO Warszawa i znowu śmieci...o przepraszam odpady po recyklingu mają zamiar tam składować.Drzewa samosiejki wycięte w pień z całej 43hek.działki :sad: Michałów znowu w transparentach.Wiem że nadleśnictwo w Drewnicy wygrało sprawę w Sądzie ale co konkretnie było w uzasadnieniu tego nie wiem.Przecież jak zaczną to zwozić to cały szlag trafi wszystko w koło.Ma ktoś jakieś nowe info w tej sprawie?Był w TV jakiś wywiad z gminą Zielonka i MPO między innymi i plany mają bardzo bardzo niszczczące :sad: :sad:
 
     
Oktopus 

Posty: 28
Wysłany: 2013-03-15, 09:02   

Jeżeli nie został zmieniony miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego ( a wygląda że nie został) to przewiduje w tym miejscu powstanie zakładu unieszkodliwiania odpadów i nic innego nie można tam zbudować.
 
     
JG3 
JG3

Posty: 32
Wysłany: 2013-03-17, 22:04   

Plan zagospodarowania tej działki ciągle ten sam :cry: .Halinów ma się włączyć na całego.Ciekawe co z tego wszystkiego wyjdzie :? ??:Nowy raport środowiskowy?
 
     
Jarek P 

Posty: 1580
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2013-03-18, 08:37   

Jeżeli miejscowy plan jest uchwalony i obowiązujący to trzeba przekonać radnych do zasadności jego zmiany.
_________________
Jarosław Paciorek
 
     
JG3 
JG3

Posty: 32
Wysłany: 2013-03-18, 11:10   

Tylko jak to zrobić?Dla Zielonki to są ich kresy i widzą tyko kasę z tej planowanej inwestycji.Oglądałem ostatnio to miejsce.Wycięte wszystko w pień.Obszar daje pojęcie o wielkości tego co planują.Łubna ma chyba coś koło 20hek. w Michałowie na starcie 43hek.Sądzę że lasy powinny wystąpić do gminy Zielonka z wnioskiem.Choć już gdzieś w sądzie się spotkali.
 
     
Oktopus 

Posty: 28
Wysłany: 2013-03-19, 08:16   

Jeśli chodzi o wycinkę drzew, z tego co wiem zgodę na to wydał Starosta już poprzedniemu właścicielowi. Zmiana planu zagospodarowania, pomijając koszty jest raczej niemożliwa zależy bowiem od woli radnych Zielonki. Musieliby chyba oszaleć żeby się na to zgodzić - nikt nie zabija kury znoszącej złote jajka. Dzięki tej inwestycji gmina Zielonka ma szanse stać się najbogatszą gmina w województwie. Jest raczej pozamiatane.
 
     
JG3 
JG3

Posty: 32
Wysłany: 2013-03-19, 16:58   

Tylko ta kura jeszcze się nie niesie i jaje nie ma.Wszystko jest w planach.Martwiłeś się kiedyś o rzekę Długą że nie weszła do n2000.Jak to ruszy to przestaną się martwić wszyscy o te tereny.
 
     
Oktopus 

Posty: 28
Wysłany: 2013-03-19, 17:11   

Sywierdzam tylko fakty. MPO jest dużą firmą i myślę że nie pchało by się w inwestycje patykiem na wodzie pisane. Po prostu jestem przekonany, że to składowisko powstanie. Trzeba tylko monitorować aby było zgodne z normami.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo