Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Po moim domu lata nietoperz
Autor Wiadomość
gdamichal 

Posty: 2
Wysłany: 2008-10-10, 15:48   Po moim domu lata nietoperz

Witam,

wczoraj po kilku drinkach zobaczylem jak po moim domu lata nietoperz. Myslalem, ze to przez alkohol :smile: ale dzisiaj znalazlem nietoperza jak sobie wisi przyczepiony do poddasza (mam przestronny dom z drewnianym poddaszem). Najchetniej to bym go sobie zostawil w domu bo mi sie bardzo spodobal ale pewnie bym zdechl wiec chce go wypuscic. Nie wiem za bardzo jak go schwytac, przez jakas szmatke mam go zlapac jak bedzie sobie wisial? Nie chce zeby dostal zawalu albo czegos w tym stylu. I gdzie mam go wypuscic? Wyniesc po prostu do ogrodka czy moze do lasu go wywiesc?

Pozdrawiam

ps. sorry za dublowanie posta ale pomylilem dzialy.
 
     
Accipiter 
Dreptak bagienny


Posty: 2405
Skąd: Gierałcice(Opolskie)
Wysłany: 2008-10-10, 17:19   

Specem od łapania nietoperzy nie jestem ale
rok temu miałem bardzo podobną sytuację, otóż nietoperz wleciał do domu przez otwarte drzwi od piwnicy i wleciał do łazienki. Poczekałem aż usiądzie w dogodnym miejscu, wziąłem szmatkę (nie ręcznik, bo bałem się, że w momencie gdy go będę wypuszczać zaczepi się pazurkami i jeszcze zrobi sobie coś niedobrego :P ) i delikatnie złapałem nietoperza jak sobie wisiał. Wyniosłem go na dwór, przed dom i tam go wypuściłem.
_________________
Paweł Wójcik

* http://pawelwojcik-fotoprzyroda.flog.pl/
 
 
     
IJin 

Posty: 70
Wysłany: 2008-10-10, 18:26   

moim zdaniem powinno sie go zostawic do wieczora, i gdy zobaczysz ze zacznie sie ruszac, pootwieraj okna i drzwi, prawdopodobnie sam wyleci po pewnym czasie :)
 
     
Mirek 


Posty: 5940
Wysłany: 2008-10-10, 18:29   

IJin napisał/a:
moim zdaniem powinno sie go zostawic do wieczora, i gdy zobaczysz ze zacznie sie ruszac,

A moim, zamknąć w tekturowym pudełku. Wieczorem wynieść zwierzątko na dwór i wypuścić!
_________________
TP Bocian
 
     
IJin 

Posty: 70
Wysłany: 2008-10-10, 22:34   

zauwaz, ze nie kazdy umie sie obchodzic z nietoperzami a sa to zwierzeta drobne, kazda proba zlapania bez przeszkolenia moze sie skonczyc jakims urazem dla zwierzecia. Dodatkowo wchodzi tutaj szok z niepokojenia i zagrozenie wscieklizna, jezeli ugryzie. Sadze, ze otwarcie okna jest szybsze i bezpieczniejsze zarowno dla domownikow jak i nietoperza :)
 
     
krotom 
miłośnik PRZYRODY ;)


Posty: 305
Skąd: Brodnica
Wysłany: 2008-10-14, 14:04   

IJin napisał/a:
[...]Dodatkowo wchodzi tutaj szok z niepokojenia i zagrozenie wscieklizna, jezeli ugryzie.[...]
dokładnie, zwłaszcza że
gdamichal napisał/a:
[...]Najchetniej to bym go sobie zostawil w domu bo mi sie bardzo spodobal ale pewnie bym zdechl wiec chce go wypuscic.[...]
:lol: ;)
_________________
[...]Do kraju tego, gdzie winą jest dużą
Popsować gniazdo na gruszy bocianie,
Bo wszystkim służą...
Tęskno mi Panie[...]

C. K. Norwid
 
 
     
gdamichal 

Posty: 2
Wysłany: 2008-10-27, 23:42   

heh krotom ale wylapales literowke :razz:
no wiec poczekalem do wieczora az sie sciemni, otworzylem okna ale nietoperz jakos nie mial zamiaru opuszczac domu. przy pomocy rekawic ogrodowych udalo mi sie wyeksmitowac nietoperza, chyba sie przestraszyl bo zrobil od razu kupe na rekawice jak go chwycilem, caly i zdrow odlecial.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo