Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Autostrada A2
Autor Wiadomość
Dominik 


Posty: 451
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2008-12-16, 21:00   

Na stronie http://ikonsultacje-a2.pl/dokumentacja.php?str=dok dostępne są mapy z przebiegiem poszczególnych wariantów na podkładzie zdjęć satelitarnych. Na tych mapach widać zdecydowanie więcej. Polecam!
_________________
Dominik Krupiński
TP "Bocian"
 
 
     
xhardcorex 

Posty: 359
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2008-12-18, 12:13   

Mniemam, że teraz inwestorzy muszą rozpatrzeć końcowy odcinek jeszcze raz. Zapewne wcześniej robiono OOŚ wg dyrektywy EIA, a teraz jeszcze raz trzeba to zrobić wg procedur siedliskowych, bo zgłoszony został obszar Dolina Krzny do N2k
 
     
robert_c 

Posty: 284
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-12-19, 14:34   

xhardcorex napisał/a:
Mniemam, że teraz inwestorzy muszą rozpatrzeć końcowy odcinek jeszcze raz. Zapewne wcześniej robiono OOŚ wg dyrektywy EIA, a teraz jeszcze raz trzeba to zrobić wg procedur siedliskowych, bo zgłoszony został obszar Dolina Krzny do N2k


Pytanie.
Skad masz pewnosc, że Dolina Krzny będzie włączona do sieci N2000?
Na listach shadow nie ma tej doliny.
 
     
xhardcorex 

Posty: 359
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2008-12-19, 16:18   

robert_c napisał/a:

Pytanie.
Skad masz pewnosc, że Dolina Krzny będzie włączona do sieci N2000?
Na listach shadow nie ma tej doliny.

Robercie, TP Bocian przesłało SDF do OTOP-u, więc jest uż na SL (wg. definicji ze strony KP)
Klub Przyrodników napisał/a:
Shadow List obszarów ptasich jest równoważna nie włączonej do sieci części listy tzw. IBA, wyznaczanych wg kryteriów BirdLife. Zagadnieniem tym w POlsce zajmuje się OTOP


Lista ostoi

Sprostujcie szybko, jeśli się mylę :!:
 
     
xhardcorex 

Posty: 359
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2008-12-29, 19:25   

robert_c, wiesz ile się czeka na odpowiedź ws. uwag do A2. Przesłałem swoje przemyślenia do konsultacji ale w przeciwieństwie do poprzednich uwag a propos lokalnych, niewielkich przesunięć, czekam na nią długo :|
 
     
robert_c 

Posty: 284
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-12-30, 00:02   

Chodzi Ci o odpowiedź na wnioski składane teraz podczas tych konsultacji internetowych?
Bo jakoś taki przedczorajszy dziś jestem i nie łapię o jakie wnioski pytasz.
 
     
xhardcorex 

Posty: 359
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2009-01-02, 14:39   

Cytat:
Chodzi Ci o odpowiedź na wnioski składane teraz podczas tych konsultacji internetowych?
Bo jakoś taki przedwczorajszy dziś jestem i nie łapię o jakie wnioski pytasz.
tak. wysłałem chyba 19.12 ale nie dostałem odpowiedzi :|
 
     
robert_c 

Posty: 284
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-01-04, 17:43   

Nie wiem, czy na te wnioski ktoś będzie indywidualnie odpisywał.
Raczej zostaną one zebrane i potraktowane zbiorczo.
Ale dowiem się.
 
     
Dominik 


Posty: 451
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2009-01-05, 11:54   

Opinia TP "Bocian" w sprawie planowanej A2

A2.pdf
Pobierz Plik ściągnięto 831 raz(y) 152,42 KB

_________________
Dominik Krupiński
TP "Bocian"
 
 
     
Dominik 


Posty: 451
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2009-01-05, 11:56   

Proponuje też wydzielić temat Autostrada A2
_________________
Dominik Krupiński
TP "Bocian"
 
 
     
robert_c 

Posty: 284
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-01-06, 17:49   

xhardcorex napisał/a:
tak. wysłałem chyba 19.12 ale nie dostałem odpowiedzi :|


Na opinie zawierające pytania (kilka takich było) bedą udzielone odpowiedzi z GDDKiA - Pozostałe opinie bedą załącznikiem do Sprawozdania z działań info - konsultacyjnych.
 
     
Jarek P 

Posty: 1580
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2009-02-02, 10:05   

Cytat:
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad uruchomiła serwis internetowy DROGI.WAW.PL o planowanych oraz realizowanych inwestycjach drogowych w województwie mazowieckim, w tym szczególnie dotyczących budowy autostrady A2. Zapraszamy do odwiedzenia serwisu DROGI.WAW.PL

W związku z licznymi protestami mieszkańców osiedla Sekuła, wsi Białki, wsi Dąbrówka Wyłazy i Żelków Kolonia, Inwestor zdecydował o przeprowadzeniu dodatkowych spotkań konsultacyjnych z mieszkańcami miasta Siedlce, gmin Wiśniew, Zbuczyn, Siedlce oraz Skórzec.

Spotkania odbędą się:

3 lutego o godz. 16 w Zespole Oświatowo-Wychowawczym w Białkach
4 lutego o godz. 16 w Zespole Oświatowym w Żelkowie -Kolonii
5 lutego o godz. 17 w Urzędzie Miasta Siedlce
(www.drogi.waw.pl)


źródło
_________________
Jarosław Paciorek
 
     
kOKOn 


Posty: 202
Wysłany: 2009-02-14, 16:50   

Czy ktoś był na tych spotkaniach?
Który wariant jest teraz najbardziej prawdopodobny ?
Czy z 3 wariantu już całkowicie zrezygnowano ?
 
 
     
Ingene 

Posty: 19
Wysłany: 2009-03-27, 22:11   

xhardcorex napisał/a:

Robercie, TP Bocian przesłało SDF do OTOP-u, więc jest uż na SL (wg. definicji ze strony KP)
Klub Przyrodników napisał/a:
Shadow List obszarów ptasich jest równoważna nie włączonej do sieci części listy tzw. IBA, wyznaczanych wg kryteriów BirdLife. Zagadnieniem tym w POlsce zajmuje się OTOP


Lista ostoi

Sprostujcie szybko, jeśli się mylę :!:


mylisz sie, to ze ktos wyslal SFD do OTOPu nie oznacza jeszcze ze z automatu obszar jest juz IBA a przez to potencjalnym obszarem N2. chyba konieczna jest tu jakas weryfikacja przez OTOP a nastepnie jakas fomra opublikowania zaktualizowanej sieci IBA w Polsce. generalnie na dzien dzisiejszy Polska ma zakonczona siec obszarow ptasich i zgodnie z wypowiedziami KE wszelkie dodatkowe obszary są dobrą wolą strony polskiej.
 
     
Przemek A. 


Posty: 107
Skąd: N:52°10 E:21°58
Wysłany: 2009-11-12, 19:26   

Witam.
Wiadomo już który wariant przebiegu autostrady przejdzie?
Sprawa bardzo mnie interesuje bo jestem wielbicielem przyrody, wędkarzem z nad Kostrzynia. Pisaliście tu że nie wiecie jak wygląda obszar przez który ma przebiegać autostarad więc trochę napiszę o dwóch miejscach przez które miałaby przechodzić.
Obszar na południe od trasy kolejowej, są to dzikie tereny zalewowe Kostrzynia, spora część tego obszaru jest porośnięta trzciną i krzewiastymi gatunkami wierzby. Sama rzeka na południe od torów jest uregulowana (wyprostowano ją chyba w czasie wojny) ale długo pozostawiona sama sobie dziczeje. Obszar ten jest opanowany przez bobry, są tam dwa żeremia, bobrze tamy. Łatwiej tam zobaczyć sarnę niż człowieka. Trasa kolejowa była poddana renowacji ale sam most jest stary, został tylko odmalowany. Składa się on z trzech przęseł po około 10 m, pod środkowym płynie rzeka. Co do migracji zwierząt to znawcą nie jestem ale widywałem bażanty, sarny i lisa wspinające się na nasyp i przechodzące po torowisku natomiast nigdy nie widziałem ani zwierząt ani tropów pod mostem(a były by one wyraźnie widoczne ze względy na muł który zostaje po każdym wylaniu się rzeki z koryta).
Teraz trochę o obszarze kilometr na północ od obecnej K2. Dolina faktycznie jest wąska, porośnięta łąkami i pastwiskami, teren zdecydowanie bardziej okiełznany, łąki są regularnie koszone i wypasa się na nich bydło. Same koryto rzeki meandruje, kilkaset metrów poniżej budowana jest na Kostrzyniu tama na potrzeby stawów rybnych w Suchocinie, więc na rzece powstanie cofka.
Jeżeli ktoś wie według jakiego wariantu będzie budowana autostrada to będę wdzięczny z odpowiedź.
_________________
lokalny patriota

https://picasaweb.google.com/przemyslaw.abramowski
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo