Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Marfu
2009-02-10, 19:56
co to za robal???
Autor Wiadomość
kasia284 

Posty: 7
Wysłany: 2009-02-10, 17:25   co to za robal???

Witam! Mam pytanie odnośnie tego robala, zalęgł się w szklance wody mineralnej, która stała kilka dni :wink: Pozdrawiam

robale2.jpg
Plik ściągnięto 26793 raz(y) 5,37 KB

 
     
ania tal 
Turdus merula


Posty: 197
Skąd: kujawsko-pomorskie
Wysłany: 2009-02-11, 17:00   

:shock: A z kąd miałaś tę wodę :?:
_________________
PTAKI SĄ JAK ANIOŁY - PIĘKNE I TAJEMNICZE
 
 
     
kasia284 

Posty: 7
Wysłany: 2009-02-11, 18:17   

to jest woda mineralna , ale mógł polizać kot, choć nie musiał.
 
     
kasia284 

Posty: 7
Wysłany: 2009-02-12, 21:08   

Kurcze, to nikt mi nie pomoze???? a ciekawość mnie żżera co to za maleństwa???????
 
     
Over 

Posty: 7
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2009-02-13, 01:38   

kasia284, przydałoby się większe zdjęcie i coś do skali, by można było zobaczyć jak duże to to jest... (a raczej jak małe :P )
 
     
kasia284 

Posty: 7
Wysłany: 2009-02-13, 10:47   Robaczki

Robaczki mają 3 mm długości, nie ruszają się, dwa z nich pociemniały, i jak to właścicielka robaczków powiedziała są chrupkie i dość twarde w dotyku. Może to juz trupki)))), dziś popołudniu będę miała nowe zdjecia to dołącze, no tak mnie ciekawość zżera co to za osobnik???
 
     
BeataR 

Posty: 4
Wysłany: 2009-02-13, 23:18   

Witam serdecznie, to ja jestem właścicielka tajemniczych robali, które sie zalęgły w szklance wody niskozmineralizowanej. Oto i one w całej krasie :-)
W dwóch sztukach wyrosło po tygodniu coś czarnego i straciły rogi. Wygląda to tak:








Robale mają jakieś 3 mm długości i sie nie ruszają, ale nie wykluczam, że ich nieruchawość jest spowodowana zejściem śmiertelnym :) . Czy ktoś mógłby mi pomóc stwierdzić, co to jest?
Ślicznie dziękuję :)
 
     
BeataR 

Posty: 4
Wysłany: 2009-02-13, 23:23   

Dodam, ze jestem o tyle zainteresowana odkryciem, co to, ze połowę wody z tej szklanki wypiłam... :???: I dziecku dałam... :roll:
A o to jeszcze kilka zdjęć:





 
     
kasia284 

Posty: 7
Wysłany: 2009-02-15, 21:15   HALO HALO CZY KTOŚ NAM POMOŻE???

Czy ktoś mógłyby nam pomóc w rozpoznaniu robali?, a jeśli nie, to czy istnieje jeszcze jakieś forum na którym mogą je rozpoznać???
 
     
BeataR 

Posty: 4
Wysłany: 2009-02-15, 22:00   

Kasia, a może to są jakieś relikty oligocenu i stąd nikt ich nie zna? ;)
 
     
kasia284 

Posty: 7
Wysłany: 2009-02-15, 22:09   

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: DOBRE!!!!Jesteś niemożliwa! Może w końcu ktoś nam dopomoże))))))))))))))))))Mądrzy ludzie co to za robale????
 
     
Over 

Posty: 7
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2009-02-16, 12:37   

Ciężko mi stwierdzić czy to jakieś małżoraczki, czy larwy czegoś... Jak się nie ruszają może to glon jakiś... Podhoduj to trochę, jeśli to larwy, to się dowiesz gdy się przepoczwarzą :P
 
     
kasia284 

Posty: 7
Wysłany: 2009-02-17, 19:01   

Witam! Małżoraczki to na pewno nie są, one są raczej okrągłe, nie podłużne. Myślałam , że znajdzie się tu hydrobiolog albo zoolog od bezkręgów, hm a tu nikt nie wie co to? Szkoda (((
 
     
BeataR 

Posty: 4
Wysłany: 2009-02-18, 21:15   

Wybaczcie opis, jam filolog, nie biolog :)
Generalnie to wygląda dokładnie tak, jak pomniejszony do rozmiaru 3 mm ślimak (z tych takich bez skorupki, brązowych), tylko przezroczysty i jakby posegmentowany. Ma rogi, jak to ślimak, a z dupy wystaje mu jakiś niewielki piuropusz :-) . W dotyku jest raczej twardy i chrupki, tzn. pęka pod naciskiem.
Aktualnie sie to ani nie przepoczwarza, ani nie rusza, ani w ogóle nic nie robi, ale obawiam się, ze mogło zdechnąć (usiłowałam to nakarmić szczyptą mąki) i dla tego nie wykazuje jakiejś szczególnej aktywności...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo