Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pustułki na Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym
Autor Wiadomość
borax 

Posty: 8
Wysłany: 2009-06-29, 08:10   

Witam wszystkich. Gdybyście mieli jakieś pytania odnośnie pustułek, może uda mi się odpowiedzieć. Na stronie http://wss2.info postaram się umieszczaś dalej informacje, o ile oczywiście będę w stanie to robić ;)
 
     
Jarek P 

Posty: 1580
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2009-06-29, 10:00   

Witam, w tej chwili najważniejsze jest monitorowanie jak pustułki reaguja na prowadzone prace i czy są one prowadzone zgodnie z zaleceniami.
_________________
Jarosław Paciorek
 
     
borax 

Posty: 8
Wysłany: 2009-07-03, 15:26   

Przepraszam, że nie aktualizuję strony - po prostu brak czasu. Z czterech małych pustułek w gnieździe przy rusztowaniach zostały trzy (jedna zdechła). To chyba na razie tyle...
 
     
Jarek P 

Posty: 1580
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2009-07-06, 12:30   

A czy rodzice pojawiają się regularnie?
_________________
Jarosław Paciorek
 
     
borax 

Posty: 8
Wysłany: 2009-07-06, 13:15   

Witam ponownie. Postaram się wieczorem zaktualizować stronę. Wczoraj miałem trochę czasu i obserwowałem je przez prawie cały dzień, ale jakoś nie mogłem trafić na rodziców. Dziś widzę, że była przynajmniej raz w gnieździe. Pisklaki tak na oko potrzebują jeszcze z dwóch tygodni (oceniam to po tamtych, starszych). Są już opierzone, ale jeszcze im wystaje puch. Próbują już prostować skrzydła. W tej chwili na rusztowaniach trwają prace - ale zdaje się że nie powodują dużego hałasu.

Z drugiego gniazda już wszystkie wyleciały. Nie widzę ich tutaj. Wydaje mi się, że mogą urzędować na dachu szpitala, sądząc po wczorajszych odgłosach. Ale na dachu dzisiaj trwają prace, tak, że nie wiem jakie są ich dalsze losy.

Tak jak pisałem na stronie dorosłe ptaki najczęściej przebywały na dachu, a kiedy pracują tam ludzie to szukają innych miejsc. To co się wcześniej nie zdarzało, to że siadają nawet na niższej części szpitala.
 
     
borax 

Posty: 8
Wysłany: 2009-07-08, 15:14   

I pozwoliłem sobie zaktualizować informacje na stronie http://wss2.info .
 
     
borax 

Posty: 8
Wysłany: 2009-07-08, 23:38   

I jak się właśnie dowiedziałem szpital 2 lipca dostał zgodę na zniszczenie siedlisk pustułek...
 
     
tadekptaku 
Tree Surgeon


Posty: 252
Skąd: Mallow Irlandia
Wysłany: 2009-07-09, 11:11   

borax napisał/a:
I jak się właśnie dowiedziałem szpital 2 lipca dostał zgodę na zniszczenie siedlisk pustułek...
a jakies konkrety masz? mozesz dokladniej? kto wydal taka zgode itp.
_________________
Bóg stworzył ludzi, a pułkownik Colt uczynil ich równymi.
http://picasaweb.google.com/tadekptaki
http://orzelbialyirl.phorum.pl/
http://orzelbialyirl.like.pl/
http://orzelbialyirl.dzs.pl/
 
 
     
Basior 

Posty: 2633
Wysłany: 2009-07-11, 16:42   

tadekptaku napisał/a:
a jakies konkrety masz? mozesz dokladniej? kto wydal taka zgode itp.
wszystko jest na stronce, ale nie do końca, ciekawe jakie zalecenia miał dr Walasz:

Cytat:
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Nr 2 w Jastrzębiu Zdroju, pismem z 26 czerwca 2009r. znak: DOT/469/2009, wystąpił z wnioskiem o wydanie decyzji Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Katowicach, zezwalającej na zniszczenie siedlisk pustułki znajdujących się na północnej elewacji budynku. Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Katowicach wydał przedmiotową decyzję 1 lipca 2009r., którą nałożono na inwestora warunki prowadzenia robót zgodne z wnioskami z kontroli przeprowadzonej przez Pana dr Kazimierza Walasza.
_________________
www.ussuri.pl
 
     
borax 

Posty: 8
Wysłany: 2009-07-22, 23:42   

Gniazda już nie istnieją - o ile się nie mylę z młodszego gniazda wyleciały dwie pustułki - wszystkie młode pustułki w liczbie 7-8 urzędują w tej chwili na budynku w pobliżu szpitala i mam wrażenie, że uczą się latać i polować. Z budynku tego wybierają się na krótkie przeloty. Czasem są to przeloty w stylu oderwać się od budynku, spróbować zawisnąć w powietrzu i wrócić na budynek. Robią jazgot... ;) Ale miło obserwować jak metr czy dwa metry nad głową przelatuje drapieżnik. Dzisiaj siedząc na balkonie takie obserwacje mogłem poczynić kilkakrotnie ;)
 
     
Jarek P 

Posty: 1580
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2009-07-23, 06:38   

borax napisał/a:
Gniazda już nie istnieją


Zgodnie z zaleceniami p. Walasza, co według informacji z RDOŚ zostało przetransponowane do ich decyzji, powinni zawiesić budki dla pustułek.



Cytat:
Dzień Dobry!
Nawiązując do Pana zawiadomienia z 25 czerwca 2009r., dotyczącego pustułek gnieżdżących się na w budynku szpitala w Jastrzębiu Zdroju, w załączeniu przesyłam odpowiedź w przedmitowej sprawie.
Z poważaniem,
Adam Jurzykowski


Katowice, 2 lipca 2009
RDOŚ-24-PN/66310/115/09/aj

wg rozdzielnika



W związku z licznymi interwencjami osób prywatnych oraz organizacji zajmujących się ochroną przyrody, dotyczącymi zagrożenia zniszczeniem siedlisk pustułek bytujących na północnej elewacji Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 2 w Jastrzębiu Zdroju, związanego z prowadzeniem prac izolacyjnych uprzejmie wyjaśniam, co następuje.
Przedstawiciel szpitala 25 czerwca 2009r., poinformował Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Katowicach o prowadzeniu prac związanych z docieplaniem budynku szpitala. Zgodnie ze wskazaniami Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Katowicach, zleceniodawca prac zwrócił się do pracownika Małopolskiego Towarzystwa Ornitologicznego Pana dr Kazimierza Walasza o przeprowadzenie oględzin i wskazanie ewentualnych zaleceń, co do dalszej realizacji prac remontowych. Pan dr Kazimierz Walasz po przeprowadzeniu 25 czerwca 2009r. oględzin elewacji budynku, określił szczegółowe warunki realizacji ww. inwestycji.
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Nr 2 w Jastrzębiu Zdroju, pismem z 26 czerwca 2009r. znak: DOT/469/2009, wystąpił z wnioskiem o wydanie decyzji Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Katowicach, zezwalającej na zniszczenie siedlisk pustułki znajdujących się na północnej elewacji budynku. Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Katowicach wydał przedmiotową decyzję 1 lipca 2009r., którą nałożono na inwestora warunki prowadzenia robót zgodne z wnioskami z kontroli przeprowadzonej przez Pana dr Kazimierza Walasza.



Wnioski z kontroli p. Walasza zamieściłem na pierwszej stronie tego tematu.
_________________
Jarosław Paciorek
 
     
Jarek P 

Posty: 1580
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2009-08-13, 12:16   

Takiego e-maila otrzymałem dzisiaj.

Cytat:
Witam,
W nawiązaniu do Pana pytania skierowanego do Pana Adama Jurzykowskiego odnośnie budek lęgowych dla pustułki informuję, że w przedmiotowej decyzji (dla szpitala w Jastrzębiu Zdroju) nakazano zawieszenie 4 budek lęgowych.

pozdrawiam,
Damian Czechowski
RDOŚ Katowice
_________________
Jarosław Paciorek
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo