Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Michał na szlaku
Autor Wiadomość
Basior 

Posty: 2633
Wysłany: 2010-02-12, 12:19   Michał na szlaku

Nasz kolega, znajomy z Łąk Kazuńskich i nie tylko - inwentaryzował tam ryby, na swój sposób uczcił 50-lecie KPN:

http://www.kampinoski-pn....id=188&Itemid=1

Cytat:
W 30 godzin dookoła parku

Jubileusz Kampinoskiego Parku Narodowego postanowił uczcić w nietypowy sposób jeden z naszych współpracowników – 29-letni Michał Główka. W ostatni weekend podjął spontaniczną decyzję i.... obszedł park dookoła. Choć wydaje się to mało prawdopodobne wędrówka zajęła Michałowi 30 godzin. Przez ten czas pieszo pokonał dystans blisko 150 kilometrów! Na poszczególnych etapach towarzyszyły mu dwie telewizje i nasi pracownicy.

Na spacer wokół Puszczy Kampinoskiej Michał wybrał się w sobotę 7 listopada o ósmej rano ze swojego domu w Sochaczewie. – Chcę w ten sposób uczcić jubileusz parku, a także poznać granice swojej wytrzymałości. Lubię pokonywać słabości i własne ograniczenia – mówił tuż po wyjściu.

Z Sochaczewa piechur udał w stronę Komorowa i Granicy. Około południa przy obszarze ochrony ścisłej Pożary do Michała dołączyła telewizja TVN Warszawa, a następnie Telewizyjny Kurier Warszawski. Po czternastej Michał był już w Lesznie, a około 20 w Izabelinie – przy dyrekcji parku, gdzie spotkał się z dyrektorem Jerzym Misiakiem.

Przed 21 samotnie wyruszył dalej, oświecając sobie drogę latarką. Nocny etap tej wędrówki okazał się najtrudniejszy. – Bałem się, że ze zmęczenia mogę się pogubić, choć park znam doskonale. Na szczęście choć było męcząco, udało mi się. Wytrwałem.

W niedzielę około 14, zostawiając za sobą m.in. Rybitew, Polesie, Kromnów i Miszory Michał, dotarł do Plecewic.

– Po kilkudziesięciu godzinach spaceru można dowiedzieć się więcej o sobie – mówi.

Dla Michała Puszcza Kampinoska ma szczególne znaczenie. Współpracę z parkiem rozpoczął w 2005 roku, jak sam mówi, po ciężkim okresie w swoim życiu. – Dzięki puszczy odzyskałem równowagę emocjonalną i spokój ducha. To miejsce traktuję jak drugi dom.


Gratulujemy!
_________________
www.ussuri.pl
 
     
Mirek 


Posty: 5940
Wysłany: 2010-02-12, 15:25   

Faktycznie - niezły wyczyn. Gratulacje. Czemu dowiadujemy się o tym dopiero teraz?!
_________________
TP Bocian
 
     
Basior 

Posty: 2633
Wysłany: 2010-02-12, 17:22   

Mirek napisał/a:
Czemu dowiadujemy się o tym dopiero teraz?!
Bo teraz znalazłem tą informację. :lol:
_________________
www.ussuri.pl
 
     
Sturnus vulgaris 

Posty: 554
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2010-02-15, 10:26   

Michał jest niesamowity, bardzo życzliwy i zaangażowany człowiek, można na niego liczyć a przedewszystkim BEZINTERESOWNY
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo