Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Obserwacje pustułek 2010
Autor Wiadomość
Kosu1993 


Posty: 153
Skąd: BielskoBiała/G.Śląsk
Wysłany: 2010-02-21, 07:57   

Witam :]
Tego roku zima jest surowsza od poprzednich . I nasuwa mi sie jedno pytanie odnośnie pustułek . Jak sobie radzą z gruba pokrywa śnieżna dochodząca do ok 45 cm ? Co jedzą jeżeli nornicce i myszy sa pochowane i buszują w tunelach głeboko pod śniegiem ?

PZDR
 
     
jemi 


Posty: 761
Skąd: Sokołów Podlaski
Wysłany: 2010-02-21, 09:42   

Kosu1993 napisał/a:
Co jedzą jeżeli nornicce i myszy sa pochowane i buszują w tunelach głeboko pod śniegiem ?

Mirek napisał/a:
Lista dotychczasowych gości w zaokiennym karmniku przy biurze BOCIANA w Siedlcach. Dotyczy styczniowych obserwacji. W nawiasie podano max stwierdzone liczebności w karmniku i tuż obok.

pustułka (1 samczyk) - upolował na karmniku mazurka!
 
     
Aragorn 


Posty: 75
Skąd: Dolnyśląsk
Wysłany: 2010-02-21, 10:54   

Kosu1993 napisał/a:
Co jedzą jeżeli nornicce i myszy sa pochowane i buszują w tunelach głeboko pod śniegiem ?


Ja mam codzienną samca pustułki przy karmniku, łapie to bogatkę to jakiegoś wróbla, a teraz jak już odwilż to tylko z górki, bo u mnie na polach śniegu mniej z dnia na dzień nawet są już łaty gołej ziemi. :green:
 
 
     
margo 

Posty: 46
Wysłany: 2010-02-23, 21:59   

U mnie dziś pokazała się pierwsza pustułka przy budce lęgowej.

Mieszkam w Łodzi. Pierwszą pustułkę na swoim osiedlu (osiedle Jagiełły) zobaczyłam pięć albo sześć lat temu. Próbowała złapać gołębia, co oczywiście jej się nie udało. W nastepnym roku założono na bloku jakieś 150 metrów od mojego skrzynke lęgową i pustułki ja zaakceptowały. Potem zawieszono następne. W zeszłym roku w poblizu mojego domu gniazdowały trzy pary. Te, które gniazdują najbliżej mnie (sąsiedni blok), raz nawet pokazały mi lot godowy. Wracałam z pracy i stanęłam jak wryta patrząc na to widowisko. Niestety aparatu oczywiście nie miałam.
 
     
margo 

Posty: 46
Wysłany: 2010-02-26, 21:41   

Pustułka w swojej skrzynce.

 
     
Mirek 


Posty: 5940
Wysłany: 2010-02-27, 17:57   

margo napisał/a:
U mnie dziś pokazała się pierwsza pustułka przy budce lęgowej.

Koło biura Bociana w Siedlcach tez się pokazała po raz pierwszy w budce wczoraj :wink:
_________________
TP Bocian
 
     
marioptak 


Posty: 833
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2010-03-01, 15:12   

w Pruszkowie pustułki zaczynają się pojawiać
dzisiaj przy stacji PKP dwa samce i samica na wieży ciśnień

do naszej skrzynki z kamerką pustułki jeszcze nie wróciły
_________________
"APUS" Mariusz Grzeniewski
www.apusmg.pl
 
     
arkona1 


Posty: 231
Skąd: Pelikani gród
Wysłany: 2010-03-01, 20:47   

Dziś pierwsza tegoroczna pustułka w Łowiczu. Samiec na kościele w centrum miasta - głośno się odzywał, zataczał kółka w powietrzu. Będę miał to miejsce na oku. ;-)
Tomek
 
 
     
TB 


Posty: 951
Skąd: Kętrzyn
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2010-03-06, 18:02   

I w końcu i ja zobaczyłem pustułke :grin:
Podczas jazdy samochodem, zobaczyłem jak gawron ganiał pustułke, zrobiłem kilka zdjęć, ale jak zawsze na moje szczęscie -105mm to za mało.
Obserwacja- Kętrzyn, koło koscioła sw. Jerzego i zamku ketrzynskiego

Ma ktoś jakieś pomysły dot. odnalezienia miejsca legowego tego sokoła (pomijając pernametną obserwacje). Wabienie?
 
 
     
Aragorn 


Posty: 75
Skąd: Dolnyśląsk
Wysłany: 2010-03-07, 12:35   

Jest i już u mnie, dziś około godziny 9 na wieży kościoła cmentarnego pojawił się samiec pustułki, lecz samicy od zeszłego sezony lęgowego nie widziałem. Choć do nowego sezony jeszcze sporo czasu :green:
 
 
     
heninsyn 

Posty: 277
Skąd: biezprizornyj
Wysłany: 2010-03-07, 21:47   

... 07.03. - ok. wsi Radwany, pow. Zambrów ! :wink:

Mógłbym przepisać post sprzed roku , ale ... 2 jak zwykle się pojawiły, wybitnie zajęte polowaniem ( na znacznej części pól już brak śniegu ) !
 
     
Aragorn 


Posty: 75
Skąd: Dolnyśląsk
Wysłany: 2010-03-18, 18:11   

U mnie w niedzielę 14.03.2010 po raz pierwszy w tym roku na wieży kościoła zaobserwowałem parę( samca i samicę). Samica jeszcze się oddala, ale samiec już pozostaje przy wieży, podejrzewam, że nawet nocuje, a posiłki to już na gzymsie je regularnie. Zapowiada się kolejny ciekawy sezon lęgowy :green:
 
 
     
Ania B. 


Posty: 527
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-03-19, 18:19   

Dzisiaj 5:30, Targówek ul. Korzona (koło pola) latająca i nawołująca pustułka.
 
 
     
KamilM 

Posty: 64
Wysłany: 2010-03-20, 14:36   

Dzisiaj 14:15 pierwsza w tym roku pustułka, a dokładniej samiec w Smerdynie ;)
 
     
zielonymizorek 

Posty: 13
Skąd: Zamość/Warszawa
Wysłany: 2010-03-20, 20:00   

Dziś koleżanka doniosła mi o pustułce przy Placu Politechniki w Warszawie :) Ciesze się że wróciła jedna połówka pary która gniazdowała tam w zeszłym roku ( chyba na tym wielkim kominie ) :green:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo