Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Prezydent kłusownikiem?
Autor Wiadomość
Weles 


Posty: 647
Skąd: Podlasie
Wysłany: 2010-07-09, 12:42   Prezydent kłusownikiem?

Komorowski kłusuje?

połowy siecią


zastawiona sieć w przeręblu?


nocne zbieranie sieci


niewymiarowy szczupak


Źródło
 
     
GrzegorzBP 

Posty: 1784
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2010-07-12, 21:27   

Weles napisał/a:
Komorowski kłusuje?

Weles widzę że chyba z Naszego Dziennika i głosu ojca grzyba przerzuciłeś się na na FAKT i Zycie na gorąco, że piszesz takie brednie. Pomijając - politykę - o której na forum miało nie być to twoje insynuacje są po prostu ŻAŁOSNE. ale krok po kroku.
Weles napisał/a:
połowy siecią

a wieć twierdzisz że to co jest na zdjęciu to sieć??? no cóż...poza tym zdjęcie nie przedstawia połowu a wyładunek ryb - dać tym tokiem to dorsze w Bałtyku łowią skrzynkami :green: :green:
Weles napisał/a:
zastawiona sieć w przeręblu?

a gdzie widzisz sieć???? :green: :green: jeśli kiedyś byłeś na jeziorze zimą to tylko idiota nie będzie chodził z lotną asekuracją - na Suwalszczyżnie to norma idzie się w dwóch trzech w odległości 15-20m przewiązanych liną - jeden wpadnie dwóch wyciąga.
Cytat:
nocne zbieranie sieci

NOCNE - człowieku na zdjęciach widać że to zima - więc zmrok zapada o 16 - 17 dla ciebie to noc???? poza tym gdzie na zdjęciu widzisz sieć :shock: :shock:
Cytat:
niewymiarowy szczupak

o a jak to zmierzyłeś :?: - ponadto przypominam że wymiar dla szczupaka 45 cm istnieje dopiero od 2007 roku - bodajże - kiedy były robione zdjęcia- powinieneś sobie z tym poradzić. Tak więc Weles po raz kolejny - ośmieszasz się i w pogoni za tanią sensacją dajesz się wpuszczać w kanał. Swoją drogą ciekawe jak by zamiast komorowskiego wstawić głowę tego drugiego na K. też byś tak podpisał zdjęcia? jeśli nie to znaczy iż kieruje tobą wyłącznie animozja polityczna.
P.S. fakt n :green: ie podpisałbyś bo by ryby pierwsza dama zjadła :green:
 
     
ZaP 
Harris user


Posty: 745
Skąd: z nienacka
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2010-07-12, 21:57   

i jeszcze jedno wymiary i limity obowiązują na wodach dzierżawionych przez PZW :!:
na zbiornikach prywatnych i dzierżawionych przez inne instytucje niż PZW można wymiar wsadzić do kieszeni! Kto mi zabroni połowów zimą na moim stawie siecią albo łowienia szczupakó lub sumów dowolnej wielkości ??
populizm nic więcej - szkoda że brak w tym wiedzy i rozeznania..
ZaP
_________________
--
http://drapole.pl
 
 
     
Przemek A. 


Posty: 107
Skąd: N:52°10 E:21°58
Wysłany: 2010-07-13, 01:18   

Na wstępie zaznaczę że w kwestii naszego nowego prezydenta jestem absolutnie bezstronny, nawet nie głosowałem bo jestem w Anglii i nie chciało mi się załatwiać formalności.
GrzegorzBP napisał/a:
ponadto przypominam że wymiar dla szczupaka 45 cm istnieje dopiero od 2007 roku - bodajże

Wymiar ochronny 45 cm obowiązuje bodajrze od 1985 roku kiedy weszła w życie ustawa o rybactwie śródlądowym a napewno od 2001 kiedy weszło w życie aktualnie obowiązujące rozporządenie ministra rolnictwa w sprawie połowu ryb oraz warunków chowu, hodowli i połowu innych organizmów żyjących w wodzie.
ZaP napisał/a:
i jeszcze jedno wymiary i limity obowiązują na wodach dzierżawionych przez PZW :!:
na zbiornikach prywatnych i dzierżawionych przez inne instytucje niż PZW można wymiar wsadzić do kieszeni! Kto mi zabroni połowów zimą na moim stawie siecią albo łowienia szczupakó lub sumów dowolnej wielkości ??

Na Twoim stawie możesz sobie robić co chcesz ale na rzece albo jeziorze, wodzie która nie jest Twoja, możesz sobie ją co najwyżej wydzierżawić od państwa obowiązują Cie wymiary i okresy ochronne które nie są wymysłem pzw tylko częścia ustawy o rybactwie śródlądowym. Dzierżawca wody nie może obniżyć wymiarów ani skrócić okresu ochronnego może tylko zaostrzyć regulamin. I tak robi pzw np. z okresem ochronnym szczupaka który wg ustawy na jeziorach zaczyna 1 marca a pzw w swoim regulamine amatorskiego połowu ryb szczupaka na jeziorach chroni od 1 stycznia.
Jak mi Panowie nie wierzą to tu są akty prawne
http://www.psr.podlasie.pl/akty.html
_________________
lokalny patriota

https://picasaweb.google.com/przemyslaw.abramowski
 
     
ZaP 
Harris user


Posty: 745
Skąd: z nienacka
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2010-07-13, 11:25   

bzdury piszesz - stawy hodowlane - wlasnosc prywatna o powierzchni np malego jeziora i lowisz co chcesz i jak chcesz !!@ Jeziora też są prywatne w tym kraju nie tylko dzierżawione i też mozesz łowic co chcesz i jak chcesz!!
ZaP co staw swoj ma
co do wyimaru szczupaka - od 1985 to szczupak mial kolego 40cm :!: akurat w tych czasach lowiulem wyczynowo tylko i wylacznie prawie na zawodach wiec bajek nie opowiadaj. w tamtych czasach płoć i okoń nie miały wymiaru ale nie wiem ile masz lat i czy pamiętasz takie czasy jak okoń był traktowany jako chwast... a sum miał 40cm wymiaru a nie jak dzisiaj 50..
_________________
--
http://drapole.pl
 
 
     
Przemek A. 


Posty: 107
Skąd: N:52°10 E:21°58
Wysłany: 2010-07-13, 11:58   

Jeszcze raz zapraszam do lektury linku z powyższego postu. Sum ma wymiar ochronny 70 cm i to nie od dzisiaj. Natomiast wymary płoci i okonia są idywidualną kwestią okręgów i gospodarzy wody bo w polskim prawie ani w RAPR nie ma mowy o wymarach ochronnych dla tych ryb. Ludzie nie zną nawet wymarów ochronnych a łowią, potem wszystko po koleji dostaje w łeb ale nie ma się co dziwić jak nikt nie zna prawa i nikt go nie egzekwuję.
Nie jestem może tak doświadczonym wędkarzem jak Ty ale zanim wyrobiłem kartę wędkarską w 2006 roku nauczyłem się na pamięć reulaminu amatorskiego połowu ryb. Ty nie znasz wymiarów teraz więc równie dobrze mogłeś ich nie znać 20 lat temu.
_________________
lokalny patriota

https://picasaweb.google.com/przemyslaw.abramowski
 
     
ZaP 
Harris user


Posty: 745
Skąd: z nienacka
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2010-07-13, 13:43   

w 1983 to juz lowilem nie dla zabawy ale prawie wyłącznie na zawodach...
NIe będę się kłócił bo nie jest to istotą ale zanim kogoś się oskarży trzeba sprawdzić wszystko a nie pluć na ludzi !!
ZaP
_________________
--
http://drapole.pl
 
 
     
Alcedo 
PonadPodziałami


Posty: 293
Skąd: Krosno/Kraków
Wysłany: 2010-07-13, 18:51   

Najpierw zlałem ten temat (tak jak i na forum Przyroda), myśląc że zawistni ludzie próbując oczernić normalnego człeka z krwi i kości.
Jednakże pare dni później pozwoliłem sobie kliknąć...

Komentarze Weles'a nad zdjęciami prezentowały marny poziom. Więc niechętnie otworzyłem podany link (z raczej nieprzyjemnym uczuciem że zobacze strone z nagonką na prezydenta) i co się okazało? po kliknięciu na pierwsze zdjęcie z serii wybuchłem śmiechem, a gdy doszedłem do piątego rechotałem przed ekranem.

otóż oto pierwsze foto -> http://www.poranny.pl/app...Params=Itemnr=1

Na tym zdjęciu widać że prezydent nie dość że jest posądzany o kłusownictwo, to może ponadto zostać posądzony o bezprawne wiosłowanie łodzią :!: :lol:

Na piątym zdjęciu widać m.in. piwo, sok hortex bodaj i psa.. także picie piwa w towarzystwie psa jest karygodne :lol:

ludzie, dajcie żyć :!: :lol:
dobra poprawa humoru, dzięki :res:

Wyrwać foto z kontekstu i dać oczerniający podpis każdy może. NIESTETY ! :/

Weles napisał/a:
niewymiarowy szczupak

a teraz na poważnie: czym i kiedy zmierzyłeś ?


ps -> ZaP - sum ma dziś 70, nie 50 ;)
_________________
Crosno - parva Cracovia
Krosno - mały Kraków
:cool:



GH SP & NGR MKTP"B" :cool:


 
     
ZaP 
Harris user


Posty: 745
Skąd: z nienacka
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2010-07-13, 21:05   

wiem wiem :) a w Krosnie bede na KKlimatach wiec ZaPraszam bo bede orłami :)
_________________
--
http://drapole.pl
 
 
     
GrzegorzBP 

Posty: 1784
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2010-07-13, 21:18   

no to idąc tym torem myślenia

brudzin1.jpg
czyżby ichtiofil???
Plik ściągnięto 33145 raz(y) 17,37 KB

brudzin.jpg
Poseł PIS Joachim B. zabrał łódź prezydentowi - proszę zwrócić uwagę ta sama którą wiosłuje Komorowski - tu już w posiadaniu posła PIS
Plik ściągnięto 33145 raz(y) 17,67 KB

 
     
Weles 


Posty: 647
Skąd: Podlasie
Wysłany: 2010-07-15, 22:10   

ZaP napisał/a:
NIe będę się kłócił bo nie jest to istotą ale zanim kogoś się oskarży trzeba sprawdzić wszystko a nie pluć na ludzi !!
ZaP


Kolego przegrałeś i wycofujesz się jak rak, przeprosisz Przemka A. za nazywanie jego wpisów bzdurami?

GrzegorzBP napisał/a:
no to idąc tym torem myślenia


Nie pochwalam łowienia ryb, ale to zdjęcie nie jest dowodem postępowania niezgodnie z prawem, ponieważ po złowieniu ryba mogła zostać zdjęta z haczyka i wpuszczona do jeziora - tego nie wiemy. Bronek natomiast eksponuje niewymiarowego szczupaka nabitego na kij.
 
     
Alcedo 
PonadPodziałami


Posty: 293
Skąd: Krosno/Kraków
Wysłany: 2010-07-15, 22:13   

Weles napisał/a:
Bronek natomiast eksponuje niewymiarowego szczupaka nabitego na kij.
przeczytaj to co wyżej napisałem Weles :>

dla ułatwienia podam ->
Alcedo napisał/a:
Weles napisał/a:
napisał/a:
niewymiarowy szczupak


a teraz na poważnie: czym i kiedy zmierzyłeś ?
_________________
Crosno - parva Cracovia
Krosno - mały Kraków
:cool:



GH SP & NGR MKTP"B" :cool:


 
     
ZaP 
Harris user


Posty: 745
Skąd: z nienacka
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2010-07-16, 12:31   

sam przegrywasz takimi #@#@#@ - ja Ci moge wyslać 10 takich szczupaków z własnego stawu jak coś to ma ma zmienić i 20 niewymiarowych sumów też od siebie o linach i karpiach nie wspomne.
Teraz poluje i czy ktoś to pochwala czy nie poluje zgodnie z prawem !
Poza tym dla Ciebie to Pan Prezydent a nie Bronek - odrobine szacunku do ludzi a szczególnie głowy Państwa
_________________
--
http://drapole.pl
 
 
     
GrzegorzBP 

Posty: 1784
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2010-07-16, 21:11   

Weles
Weles napisał/a:
wycofujesz się jak rak,
i stawiasz zasłonę dymną - marną zresztą
Weles napisał/a:
mogła zostać zdjęta z haczyka
ale przedtem mogła zostać zgwałcona i poniżona.
Zresztą ZaP udowodnił ci czarno na białym że zaliczyłeś wtopę aż miło :green: :green: :green:
Weles napisał/a:
przeprosisz Przemka A. za nazywanie jego wpisów bzdurami?

i daruj sobie robienie za adwokata - masz upoważnienie aby występować w imieniu Przemka A.????
 
     
Przemek A. 


Posty: 107
Skąd: N:52°10 E:21°58
Wysłany: 2010-07-17, 17:23   

Nie potrzebuję adwokata, za te bzdury też się nie obrażam bo myślę nad tym co piszę a żeby zobaczyć kto pisze bzdury wystarczy znać się trochę przepisach dotyczących wędkarstwa.
PS Grzegorz BP już wiem skąd wziąłeś to wiadomość że wymiar szczupaka 45 cm obowiązuje od 2007 roku, wikipedia nie jest nie omylna :razz:
W internecie nie mogę tego znaleźć ale od znajomego który prowadzi coś w rodzaju wędkarskiego pamiętnika wiem że szczupak ma taki wymiar ochronny od połowy czerwca 1997 roku.
_________________
lokalny patriota

https://picasaweb.google.com/przemyslaw.abramowski
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo