Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Prezes Bociana wywalony??!!
Autor Wiadomość
bystra80 

Posty: 44
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 2011-09-28, 15:01   

xhardcorex napisał/a:
O tym, czy prezes został odwołany bezprawnie na pewno nie decyduje były prezes, ani obecny, czy członkowie zarządu. Taką decyzję może podjąć SC.


aha, czyli jednak jest coś na rzeczy. Zatem poczekajmy rzeczywiście na wyrok sądu
 
     
vermilion 


Posty: 476
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2011-09-28, 19:43   

bystra80 napisał/a:
a czy to prawda że były prezes, wywalony jak sam z pewnością twierdzi podstępnie i bezprawnie podał TP Bocian za to do sądu? :twisted:


Zadajesz sugerujące pytanie, którego sugestia jest nieprawdziwa, więc już na starcie mijasz się z prawdą. Jak wspomniał xhardcorex jeśli jesteś zainteresowana zapytaj aktualny zarząd o stanowisko w tej sprawie. Znając Ciebie to chciałaś tylko narobić zamieszania i rzucić na forum tanią i skrzywioną sensacje ;)
_________________
"Czy nie wystarczy, że ogród jest piękny? Czy muszą w nim jeszcze mieszkać wróżki?"
http://www.przyrodnicy.ap.siedlce.pl/
 
     
bystra80 

Posty: 44
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 2011-09-29, 14:56   

vermilion napisał/a:

Zadajesz sugerujące pytanie, którego sugestia jest nieprawdziwa, więc już na starcie mijasz się z prawdą.


zdecydowanie minąłeś się z powołaniem - powinieneś zostać adwokatem - takie interpretacje to teraz w cenie złota są :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 
     
Zgrzytnica 

Posty: 50
Skąd: warszawa
Wysłany: 2011-09-29, 21:28   

Myślę, że czas przedstawić parę faktów dotyczących omawianego tematu. Ponieważ na forum pojawia się wiele niejasności, dywagacji i plotek, jako osoba uczestnicząca w omawianym Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu oraz członek Zarządu pragnę wyjaśnić parę kwestii:
- Nieprawdą jest, że były prezes podał TP Bocian do sądu.
- Sprawę unieważnienia Walnego Zgromadzenia z 9 marca br. zgłosił do sądu przewodniczący Komisji Rewizyjnej, uzasadniając pozew nieprawidłowościami przy zwoływaniu tegoż Zgromadzenia.
- Sprawa jest w toku, dotychczas odbyła się jedna rozprawa.
_________________
Wiadomo, Sekcja Entomo...
 
     
bystra80 

Posty: 44
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 2011-09-29, 22:52   

ekhm, ekhm, no proszę - jasnowidzenie czy co:

Cytat:
został zmieniony w trakcie pełnienia funkcji! podczas statutowo trwającej kadencji i to twoim zdaniem normalne? i to po cichu i zaocznie? czy gdzieś pisaliście na swojej stronie o jakimś nadzwyczajnym walnym "wywalającym prezesunia"? może tylko ja cierpię na problemy z wyszukiwaniem informacji? o zjeździe TBOP pisaliście na swojej stronie głównej hucznie a o własnym walnym, zaocznym i "tajnym" już nie? to jest organizacja Pożytku i zaufania Publicznego? na to ma iść 1%? no to kur***a pięknie... gratuluję. Pewnie gdyby nie mój post nikt by się o tym nie dowiedział i w błogiej nieświadomości dowiedziałby się z podpisu w jakimś programie o 5:00 rano o błotniaku, że to o to nowy prezesuńcio się wypowiada


vermilion, ulżyj sobie i daj mi ostrzeżenie to ci w sumie wychodzi całkiem nieźle ;)
 
     
Basior 

Posty: 2633
Wysłany: 2011-10-04, 20:14   

Co do wywodów bystrej to juz się mialem okazje kilka razy ustosunkowac i dalej uważam ja za trola.

Ale w temacie zabralo głos juz 2 członków Zarządu, szkoda ze za wiele nie wyjaśnili, a jedno wypada sprostowac:
Zgrzytnica napisał/a:
- Sprawę unieważnienia Walnego Zgromadzenia z 9 marca br. zgłosił do sądu przewodniczący Komisji Rewizyjnej, uzasadniając pozew nieprawidłowościami przy zwoływaniu tegoż Zgromadzenia.

Otóż pozew zlozył Wiesław Kalicki, owszem przewodniczący Komisji Rewizyjnej, ale zrobił to we własnym imieniu a nie komisji, a to jest chyba różnica?

Mysle ze pozew mozna wrzucic na forum z wyjasnieniami zlozonymi przed sądem, inaczej takie osobniki jak bystra bedą wciąż mącić szukając taniej sensacji, bo sprawnie działająca niezależna organizacja pozarządowa jest dla wielu solą w oku...
Albo trzeba bylo milczec do zakonczenia sprawy...
I tylko jeszcze jedno, bystra po raz kolejny powtarza swoje kłamstwa o tajnym walnym, ktore odwolalo prezesa, walne bylo statutowo zwolane, za jego zwołanie odpowiadal prezes i tu sąd ma pole do popisu aby ustalic czy odwolany prezes odpowiednio wykonywal obowiązki, natomiast sprawa odwolania go podczas kadencji i ewentualny wyrok w tej sprawie bedzie pouczający dla wielu osób, ale niezaleznie od wyniku nic to nie zmieni w naszych działaniach. Bo nawet stary prezes nie był w stanie zablokować wielu inicjatyw, robota idzie aż sie kurzy :grin:
_________________
www.ussuri.pl
 
     
Sturnus vulgaris 

Posty: 554
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2011-10-05, 07:24   

Oj kuzy sie kuzy, zwłaszcza z ziołorośli
 
     
Zgrzytnica 

Posty: 50
Skąd: warszawa
Wysłany: 2011-10-05, 15:57   

Basior napisał/a:

Ale w temacie zabralo głos juz 2 członków Zarządu, szkoda ze za wiele nie wyjaśnili, a jedno wypada sprostowac:

Otóż pozew zlozył Wiesław Kalicki, owszem przewodniczący Komisji Rewizyjnej, ale zrobił to we własnym imieniu a nie komisji, a to jest chyba różnica?


Otóż ja doliczyłam się 3 członków Zarządu, którzy zabrali głos w tej sprawie :wink:

A tak poważnie Adamie, to w odpowiedzi na pytania zadane w tym temacie po prostu przedstawiłam suche fakty bez zagłębiania się w detale.

W kwestii doprecyzowania to pozew złożył Wiesław Kalicki - Przewodniczący Komisji Rewizyjnej czyli organu kontroli wewnętrznej Towarzystwa, po wcześniejszym spotkaniu z Zarządem w tej sprawie i zapoznaniu się z dokumentami dotyczącymi zwołania ostatniego Walnego.
Nigdzie nie napisałam, że zrobił to w imieniu Komisji Rewizyjnej i nie będę oceniać czy robi to różnicę.

Zgrzytnica napisał/a:
- Sprawę unieważnienia Walnego Zgromadzenia z 9 marca br. zgłosił do sądu przewodniczący Komisji Rewizyjnej, uzasadniając pozew nieprawidłowościami przy zwoływaniu tegoż Zgromadzenia.

Dziwi mnie Adamie, że jako osoba doskonale poinformowana piszesz:

Basior napisał/a:

walne bylo statutowo zwolane, za jego zwołanie odpowiadal prezes i tu sąd ma pole do popisu aby ustalic czy odwolany prezes odpowiednio wykonywal obowiązki, natomiast sprawa odwolania go podczas kadencji i ewentualny wyrok w tej sprawie bedzie pouczający dla wielu osób

wiedząc jednocześnie, że jednym ze stawianych zarzutów jest niepowiadomienie wszystkich członków Towarzystwa o zwołaniu Nadzwyczajnego Walnego co uniemożliwiło im uczestnictwo w tymże.
Poza tym zgodnie ze Statutem Walne zwołuje Zarząd i to Zarząd ponosi odpowiedzialność nie zaś tylko Prezes jak to sugerujesz.
Nie sądzę aby sąd ograniczył się do zbadania prawidłowego wykonywania obowiązków jedynie odwołanego Prezesa. Przecież sam nie zarządzał.
Myślę, że niefortunne jest wygłaszanie tego typu kwestii, gdyż wprowadzają one w błąd i dają pożywkę tym, którzy jak piszesz szukają taniej sensacji.
_________________
Wiadomo, Sekcja Entomo...
 
     
Basior 

Posty: 2633
Wysłany: 2011-10-06, 09:41   

Zgrzytnica napisał/a:
Otóż ja doliczyłam się 3 członków Zarządu, którzy zabrali głos w tej sprawie :wink:

No cóż, jesli chcesz byc tak dokładna to rzeczywiscie w tym temacie wypowiadało sie trzech, ale w sprawie sprawy w sądzie dwóch :smile:

Zgrzytnica napisał/a:
W kwestii doprecyzowania to pozew złożył Wiesław Kalicki - Przewodniczący Komisji Rewizyjnej czyli organu kontroli wewnętrznej Towarzystwa, po wcześniejszym spotkaniu z Zarządem w tej sprawie i zapoznaniu się z dokumentami dotyczącymi zwołania ostatniego Walnego.
Nigdzie nie napisałam, że zrobił to w imieniu Komisji Rewizyjnej i nie będę oceniać czy robi to różnicę.

oczywiście wszystko sie zgadza, jednak do sądu wystapił jako członek towarzystwa, komisja rewizyjna go do tego nie upowazniła.
Zgrzytnica napisał/a:
Poza tym zgodnie ze Statutem Walne zwołuje Zarząd i to Zarząd ponosi odpowiedzialność nie zaś tylko Prezes jak to sugerujesz.

Oczywiscie za zarząd zwołuje i ponosi odpowiedzialność, sąd to ma wlasnie wyjasnic przesłuchując prezesa i jego podwładną, którzy wspólnie wysyłali korespondencję, przeciez czlonkowie zarządu nie zbieraja sie na zebrania aby przyklejać znaczki na kopertach, jesli okaze sie ze te dwie osoby zawaliły sprawę bedzie wiadomo z jakiego powodu zarząd ma ponieść ewentualne konsekwencje :grin:

coś jeszcze chcesz wytłumaczyć?
powtarzam, moim zdaniem zarząd ktorego jesteś członkiem powinien cała dokumentacje opublikowac, tzn pozew i wyjasnienia, bo tak sobie wyjasniac mozemy długo.
_________________
www.ussuri.pl
 
     
bystra80 

Posty: 44
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 2011-10-06, 17:52   

ale jaja czy ty Basior czytasz czasem sam siebie? może rób to przed wysłaniem wiadomości mniejszy obciach będzie :lol:

Basior napisał/a:

bystra po raz kolejny powtarza swoje kłamstwa o tajnym walnym, ktore odwolalo prezesa, walne bylo statutowo zwolane, za jego zwołanie odpowiadal prezes i tu sąd ma pole do popisu aby ustalic czy odwolany prezes odpowiednio wykonywal obowiązki


czyli ex-prezes dostanie na dokładkę po łbie za to, że źle zwołał walne mające na celu wywalić go ze stanowiska/roboty :lol: :lol: przednio to wykminiłeś :lol: :lol: :lol:

Basior napisał/a:
Co do wywodów bystrej to juz się mialem okazje kilka razy ustosunkowac i dalej uważam ja za trola.


i vice versa zwłaszcza po tym co tu wypisujesz :lol: :lol: :lol:

Zgrzytnica napisał/a:
A tak poważnie Adamie, to w odpowiedzi na pytania zadane w tym temacie po prostu przedstawiłam suche fakty bez zagłębiania się w detale.


brawo i oto właśnie chodzi o transparentność organizacji i przedstawianie faktów a nie zamiatanie pod dywan ewentualnie manipulację faktami czego najwyraźniej Basior nie może pojąć

i w sytuacjach dla niego niewygodnych powtarza sobie jak mantrę: "trol, trol, trol" :lol: :lol: :lol: zatem miłego powtarzania życzę :lol:
 
     
Basior 

Posty: 2633
Wysłany: 2011-10-06, 23:39   

bystra80 napisał/a:
czyli ex-prezes dostanie na dokładkę po łbie za to, że źle zwołał walne mające na celu wywalić go ze stanowiska/roboty :lol: :lol: przednio to wykminiłeś :lol: :lol: :lol:


ale bystra jesteś, no normalnie nie moge sie powstrzymac, lol, lol itd
ale to szczera prawda, pan Wiesław Kalicki zarzucił TPB niepoinformowanie wszystkich członków o walnym, a za wysyłke zawiadomień wlaśnie odpowiadał Irek, więc sie teraz ugryź we własny ogon.

Pozatym nikomu nie sciemniam, ze niby przewodniczacy komisji zlozył pozew, złozył to sam, a komisja pod jego kierunkiem do odwołania prezesa nigdy sie nie zebrała i nic nie kontrolowała, ale teraz to dostał przyspieszenia co jasne. Całośc sprawy jest dość kuriozalna, dlatego jestem za opublikowaniem pozwu, gdzie tu jakies zamiatanie. Bystra nie jestes członkiem, zapisz się to sie pobawimy razem.
_________________
www.ussuri.pl
 
     
Zgrzytnica 

Posty: 50
Skąd: warszawa
Wysłany: 2011-10-09, 16:18   

Basior napisał/a:

powtarzam, moim zdaniem zarząd ktorego jesteś członkiem powinien cała dokumentacje opublikowac, tzn pozew i wyjasnienia, bo tak sobie wyjasniac mozemy długo.

Uważam, że faktycznie w tej sytuacji należy upublicznić pozew, aby inni członkowie Towarzystwa też mieli jasność, o czym rozmawiamy. Bo dlaczego tylko wybrane osoby z poza zarządu, czyli Ty Adamie mogły mieć wgląd do tego dokumentu?
Jak wiesz jestem jedynie członkiem zarządu i nie decyduję za cały zarząd, poza tym nie jestem w posiadaniu tego pisma. Dlatego teraz postaraj się o pozytywne rozpatrzenie Twego wniosku u reszty członków zarządu.

Moje zdanie w tej kwestii już znasz – jestem na tak.
_________________
Wiadomo, Sekcja Entomo...
 
     
Basior 

Posty: 2633
Wysłany: 2011-10-11, 22:04   

Zgrzytnica napisał/a:
Bo dlaczego tylko wybrane osoby z poza zarządu, czyli Ty Adamie mogły mieć wgląd do tego dokumentu?

Coś mi sie wydaje, ze każdy zainteresowany członek TPB moze przyjść do biura i sie zapoznać z pozwem, przecież nie jest tajny, natomiast ja za zarząd decyzji nie podejmuje.
Zgrzytnica napisał/a:
poza tym nie jestem w posiadaniu tego pisma.

nie wierzę :smile:
_________________
www.ussuri.pl
 
     
bystra80 

Posty: 44
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 2011-10-13, 00:26   

Cytat:
Bo dlaczego tylko wybrane osoby z poza zarządu, czyli Ty Adamie mogły mieć wgląd do tego dokumentu?


oooooooo, proszę bardzoooo Basior wyrósł nam na szarą eminencję (choć wróbelki ćwierkają, że jest nią od dawna bo dzięki temu mają owe wróbelki budki lęgowe z tzw. kompensacji) :-) wie więcej niż członek zarządu :-) brawo i jeszcze siłą rzeczy zarzucił Zgrzytnicy mówienie nieprawdy pisząc

Cytat:
nie wierzę


brawo panie słodowy, brawo...
 
     
Sturnus vulgaris 

Posty: 554
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2011-10-13, 07:47   

mam nadzieje że się kiedyś spotkamy bystra80 w terenie albo na jakimś zjeździe sympatyków TP Bocian a no tak zapomniałem tacy jak ty są mocni tylko przed kompem, ciekawi mnie jaki masz kompleks jesteś niski, niska, brzydki, brzydka i tak dalej bo właśnie ludzie zakompleksieni tak się zachowują jak ty, współczuje ci
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo