Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Skrzydłokwiat
Autor Wiadomość
Pliszek 


Posty: 398
Wysłany: 2011-08-08, 13:42   Skrzydłokwiat

Witam.
Mam takie pytanie otóz mam w domu jednego skrzydłokwiata gdy go kupiłem w Castoramie był z przeceny mial jednego kwiata ale ten kwiat był jakiś mały mniejszy od liści tzn liście wyrastają na dl ok 25cm a kwiatek był ukryty w lisciach na wys ok 16cm no ale miał jeszcze z 5 nowych paków które wyrastały od spodu ale wszystkie miały z 1cm i zaczynały zieleniec myślałem ze to moja wina ze za mało no nawozu czy coś takiego później po miesiącu znów widziałem z 7 paków i znow to samo albo paki gniją albo wgl nie sa rozwinięte i juz zielenieja pomozcie mi czemu tak jest?
 
     
Pliszek 


Posty: 398
Wysłany: 2011-08-08, 13:57   

Dodaje zdjęcie paków nie wyrazne bo z telefonu

page.jpg
Plik ściągnięto 289 raz(y) 125,74 KB

 
     
ŁukaszB 

Posty: 4
Skąd: Polska
Wysłany: 2011-08-08, 15:36   

Myślę że takie tematy to na forum ogrodnicze.
 
     
niccolai 


Posty: 984
Skąd: Ziemia Łukowska
Wysłany: 2011-08-09, 18:45   

Nie napisałeś nic o tym jak pielęgnujesz roślinę (jakie ma stanowisko, jak często ją podlewasz, nawozisz itp) Generalnie nie jest to roślina wymagająca :wink:

Skrzydłokwiat nie lubi bezpośredniego i ostrego swiatła - najlepiej czuje się w półcieniu z dala od okna (chyba, ze jest to okno o wystanie pn-wsch lub pn-zach (NE lub NW). W przeciwnym razie liście żółkną i zamierają! Wymaga wilgotnego podłoża - nie należy dopuszczać do zbyt częstego przesuszania ziemi w doniczce. Ziemia powinna być stale wilgotna ale nie należy także zalewać rośliny, gdyż powoduje to zagniwanie pędów! W przypadku suchego powietrza (mieszkanie z CO) roślinę należy często zraszać.
Zamieranie paków kwiatowych zwykle związane jest z niewłaściwym podlewaniem (częstym zaszuszaniem lub przelewaniem rośliny).
_________________
DM
 
     
Pliszek 


Posty: 398
Wysłany: 2011-08-10, 10:11   

niccolai, dziekuje za informacje!
no moj skrzydłokwiat stoi na parapecie pn-wsch. podlewam gdy widze ze ziemia jest juz sucha ale jeszcze nie na amen sucha.
Zraszam go czesto nawożę co 2 tygodnie preparatem dla roslin kwitnacych moze masz racje z tym podlewaniem moze za duzo go podlewam lub za mało;( no coz zobaczę w przyszłosci I bardzo dziekuje za odpisanie ;p
Pozdrawiam!
 
     
niccolai 


Posty: 984
Skąd: Ziemia Łukowska
Wysłany: 2011-08-10, 15:12   

Pliszek napisał/a:
niccolai, dziekuje za informacje!
Zraszam go czesto nawożę co 2 tygodnie preparatem dla roslin kwitnacych


Z tym nawożeniem nie należy przesadzać! Skrzydłokwiat nie znosi zbyt intensywnego nawożenia! Wyrastają mu wtedy "liściory" a karłowacieją kwiaty :wink: Z reguły wygląda to tak, że liście rosną wysokie i duże, natomiast kwiaty są małe i na niskich szypułkach (krótszych od liści) -przez to są słabo widoczne (ukryte w ich gąszczu). W skrajnych przypadkach przenawożona roślina brunatnieje i zamiera! Przy podlewaniu należy zwracać uwagę, aby ziemia nie przesychała - jako, że jest to roślina bagienna - jest bardzo wrażliwa na przesuszanie (z nadmiarem wilgoci lepiej sobie radzi). Często przesuszana roślina również reaguje zamieraniem kwiatostanów!
Pozdrawiam i życzę sukcesów w uprawie tej ciekawej roślinki :smile:
_________________
DM
 
     
aziza 

Posty: 4
Wysłany: 2011-08-11, 07:16   

Mam w domu skrzydłokwiat, którego liście mają ponad 40cm, kwiaty wybijają się ponad tą gęstwę, tak że roślina ma z pół metra. Nie nawożę wcale, jedynie co jakiś czas zmieniam wierzchnią warstwę ziemi (właściwie nie tyle ziemi, bo używam torfu).
 
     
Pliszek 


Posty: 398
Wysłany: 2011-08-11, 11:55   

niccolai napisał/a:
Z tym nawożeniem nie należy przesadzać! Skrzydłokwiat nie znosi zbyt intensywnego nawożenia! Wyrastają mu wtedy "liściory" a karłowacieją kwiaty
możne to jest klucz do sukcesu możne jednak przesadzam z nawozem teraz będę zadko nawozic zobacze co z tego będzie. Ale tez sie zastanawiam jak go kupilem to mial kwiata juz rozbitego był wiekszy od moich ale byl ukryty w lisciach a niesadze by w sklepie typu castorama kwiaty nawozili byc moze poprzedni hodowcy niezapewnili mu czegos moze za duzo azotu lub za mało, za mokro lub za sucho?
 
     
niccolai 


Posty: 984
Skąd: Ziemia Łukowska
Wysłany: 2011-08-11, 17:48   

Pliszek napisał/a:
niesadze by w sklepie typu castorama kwiaty nawozili byc moze poprzedni hodowcy niezapewnili mu czegos moze za duzo azotu lub za mało, za mokro lub za sucho?

Jeśli roślina została zakupiona niedawno to nie należy oczekiwać, że będzie pięknie kwitła. Duże sklepy raczej nie przykładają wielkiej wagi do pielęgnacji roslin, które mają w sprzedaży - co znacznie osłabia ich kondycję. Także rosliny młode poczatkowo słabo kwitną - kwiaty sa mniejsze i zazwyczaj zielone. Proponuję więc zadbać o roślinę i uzbroić się w cierpliwość, a napewno odwdzięczy się swoim urokiem :smile:
_________________
DM
 
     
Pliszek 


Posty: 398
Wysłany: 2011-08-11, 18:44   

niccolai napisał/a:
Jeśli roślina została zakupiona niedawno to nie należy oczekiwać, że będzie pięknie kwitła. Duże sklepy raczej nie przykładają wielkiej wagi do pielęgnacji roslin, które mają w sprzedaży - co znacznie osłabia ich kondycję. Także rosliny młode poczatkowo słabo kwitną - kwiaty sa mniejsze i zazwyczaj zielone. Proponuję więc zadbać o roślinę i uzbroić się w cierpliwość, a napewno odwdzięczy się swoim urokiem
tzn. kupiłem go tak ok 2-3 miesiace temu. No tak tez myslałem ze biedaczek był "napewno"zaniedbany no i moze dlatego jest ze ma małe zgniłe zielone kwiaty! Teraz zaczne sie nim wyjatkowo opiekowac i zobacze co z niego bedzie jak bedzie lepiej tzn kwiaty znacznie wieksze , lepsze to dam znac!
niccolai, tobie jeszcze raz dziekuje za dobre rady! Pozdrawiam ;)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo