Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Transmisja on-line z gniazda pustułek w Pruszkowie 2011
Autor Wiadomość
Basior 

Posty: 2633
Wysłany: 2011-05-11, 10:11   Transmisja on-line z gniazda pustułek w Pruszkowie 2011

Zapraszamy do śledzenia losów prószkowskich pustułek:

http://www.bocian.org.pl/video-pustulka

Ogólnodostępna transmisja jest od niedawna, wcześniejsze wydarzenia i bieżące można też śledzić w blogu pustułek. W blogu można komentować, ale można też i tu na forum. :smile:
Bardzo ważne jest tez wsparcie finansowe, ponieważ brak stałego finansowania tego przedsięwzięcia edukacyjnego i wszystko zależy od internautów, czyli nas, zachęcam do wpłat nawet drobnych sum, a uzbiera się kwota na pokrycie kosztów transmisji.

Miło nam będzie również jeśli linki do naszej kamerki znajdą się na Waszych stronach lub Waszych znajomych.

Miłego oglądania!
Ostatnio zmieniony przez Basior 2012-04-25, 07:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
ornitopter 
ornitopter

Posty: 205
Skąd: bydgoszcz
Wysłany: 2011-06-29, 09:02   

Basior napisał/a:
Miłego oglądania!


Dzisiaj w godzinach porannych zaobserwowałem, jak jedno z szóstki piskląt jest zjadane przez pozostałe. Dwa z nich stały nad jednym leżącym i oskubywały go a on wyraźnie jeszcze ,,trochę żył". Wyglądało to makabrycznie ale wiem, że u drapieżnych tak bywa. Zresztą wiadomo, że np. młode żurawie w fazie ,,żółtego puchu" są gotowe pozabijać się wzajemnie i dopiero później im to przechodzi.
_________________
ornitopter
 
 
     
Mirek 


Posty: 5940
Wysłany: 2011-06-29, 09:18   

Też to zauważyłem, a tak ładnie się wszystkie rozwijały. Miałem już nadzieję, że wyleci szóstka młodych. Ciekawe co dalej!
_________________
TP Bocian
 
     
Wadera 
życie jest piękne


Posty: 507
Wysłany: 2011-06-29, 12:34   

W tym roku słabo z gryzoniami. Mało puszczyków w lęgach, chyba też mało błotniaków przystąpiło do lęgów. Może to celowa strategia pustułek - zamiast ograniczyć ilość jaj traktują je jako przyszły pokarm dla najsilniejszych piskląt? :-(
_________________

 
 
     
zoomaniak 

Posty: 153
Skąd: Kraków
Wysłany: 2011-06-30, 09:15   

Wadera napisał/a:
Może to celowa strategia pustułek - zamiast ograniczyć ilość jaj traktują je jako przyszły pokarm dla najsilniejszych piskląt? :-(


Dość osobliwy wniosek :roll:
_________________
"Świat bez wariatów byłby nienormalny"
Klub Ciconia
 
 
     
ornitopter 
ornitopter

Posty: 205
Skąd: bydgoszcz
Wysłany: 2011-07-05, 16:00   

Wadera napisał/a:
W tym roku słabo z gryzoniami


W przypadku pustułki w grę wchodzą również ptaki, co właśnie kilkanaście minut temu widziałem. Któryś z rodziców podał młodemu żywego ptaka wielkości wróbla i odleciał, a ten młody odszedł z ofiarą w kąt po prawej, zaraz pod kamerą i dosyć długo się nim zajmował bo ptak mocno walczył o życie. Młody pustułek trzymając nogami po prostu go zjadał żywcem, a to skubnął mięso, a to wyrwał jakieś piórka. Trochę to trwało. Ciekawe, że pozostałe młode nawet się specjalnie tym nie interesowały, jakby uznały że to nie ich zdobycz i nie ich kłopot.
_________________
ornitopter
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo