Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pszczoła miodna
Autor Wiadomość
BoCiAnK 
Pszczelarz

Posty: 3
Skąd: Sucha Beskidzka
Wysłany: 2011-05-18, 22:06   Pszczoła miodna

Witam Serdecznie
Jest to mój pierwszy post na tym forum , Zajmuję się pszczelarstwem owadami dającymi pożywienie w postaci miodu Pszczoła poza zbieraniem miodu i pyłku zajmuje się zapylaniem
kwiatów z których wyrastają owoce i inne plony dla pokarmu człowieka
Czy Ktoś z Państwa zastanawiał się kiedyś nad ochroną pszczół
Zapewne jest tu wielu zwolenników pszczelarstwa i naturalnych produktów jakie nam te owady oferują zapraszam do dyskusji a jeżeli Administracja tego forum pozwoli i nie uzna tego za reklamę to Zapraszam na forum Ambrozja Poświęcone Pszczelarstwu
http://www.pasiekaambrozja.pl/forum/
Gdzie toczą się rozmowy nad ochroną pszczół , roślin , i przyrody jaka nas otacza
Ostatnie opryski lasów w terenie Kraśnika dały się nie tylko we znaki pszczelarzom ale i innym pożytecznym owadom czy nie można temu zapobiec w inny sposób chroniąc las niszczymy owady które niszczą lasy i drzewach lecz tym samym niszczymy inne pożyteczne gatunki owadów
 
     
GrzegorzBP 

Posty: 1784
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2011-05-19, 10:34   

BoCiAnK napisał/a:
czy nie można temu zapobiec w inny sposób chroniąc las niszczymy owady które niszczą lasy i drzewach lecz tym samym niszczymy inne pożyteczne gatunki owadów

w takim razie słucham propozycji jak ? pamietac nalezy że środki stosowane w LP posiadają świadectwa, certyfikaty itp. w przeciwieństwie do wielu środków chemicznych stosowanych np. do oprysku rzepaku, które jako środki typu compleks trują wszystko co się rusza.
 
     
BoCiAnK 
Pszczelarz

Posty: 3
Skąd: Sucha Beskidzka
Wysłany: 2011-05-19, 14:00   

GrzegorzBP napisał/a:

w takim razie słucham propozycji jak ? pamietac nalezy że środki stosowane w LP posiadają świadectwa, certyfikaty itp.

O jakim Ty certyfikacie mówisz ???
Pokaż Mi środek owadobójczy z certyfikatem Nie Szkodliwości dla otoczenia i środowiska
Nawet ludzie mieszkający w okolicy oprysków odczuwają dolegliwości z tym związane , czy ktoś się zastanawia nad tym że wiejący wiatr znosi środki na pola uprawne np z Truskawkami które spożywają nasze dzieci i dorośli ??????????????
Z jednej strony walczymy o ekologię , ochronę roślin ,zwierząt a z drugiej strony sami ją niszczymy
Nie mi kolego płacą ciężka kasę żebym nad tym myślał ja po prostu ubolewam że mamy taki a nie inny rząd podejmujący coraz to idiotyczniejsze posunięcia , a od myślenia są Ministrowie Środowiska i Zasobów Naturalnych bo to na ich karku spoczywa odnowa biologiczna przyrody
GrzegorzBP napisał/a:
np. do oprysku rzepaku, które jako środki typu compleks trują wszystko co się rusza.

Kolego mylisz pojęcia
Gdyby opryski Rzepaku truły wszystko co się rusza nie było by w sprzedaży miodu rzepakowego gdyż żaden logicznie myślący pszczelarz by się nie zdecydował na p[ostawienie pasieki przy łanie kwitnącego rzepaku
Jeżeli są dokonywane opryski są one właśnie nie szkodliwe dla pszczół i produktów a jeżeli znajdzie się jakiś amator oprysków o niezidentyfikowanych preparatach nie chciał bym być w jego skórze po udowodnieniu mu jego winy
 
     
GrzegorzBP 

Posty: 1784
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2011-05-20, 06:37   

BoCiAnK napisał/a:
Pokaż Mi środek owadobójczy z certyfikatem Nie Szkodliwości

a o środkach selektywnych słyszałeś?
BoCiAnK napisał/a:
Gdyby opryski Rzepaku truły wszystko co się rusza nie było by w sprzedaży miodu rzepakowego gdyż żaden logicznie myślący pszczelarz by się nie zdecydował na p[ostawienie pasieki przy łanie kwitnącego rzepaku

bez przesady - pierwsze opryski robi się gdy rzepak jeszcze nie kwitnie, po drugie środki maja bardzo krótkie okresy karencji - zwłaszcza w przypadku srodków kontaktowych - jeśli jak sam piszesz zajmujesz się pszczelarstwem to doskonale powinieneś wiedzieć iż w przypadku oprysków rzepaku informowani są o tym pszczelarze - zwłaszcza ci którzy stawiają pasieki na polach za zgodą właścicieli - wystarczy założyć zasłony na wylotki i po sprawie.
I nie mów mi że rzepak jest pryskany tylko środkami
BoCiAnK napisał/a:
są one właśnie nie szkodliwe dla pszczół i produktów
bo z pszczołami mam też doczynienia - a jak z jednej strony masz rzepak a z drugiej truskawki to co? :cool:
 
     
BoCiAnK 
Pszczelarz

Posty: 3
Skąd: Sucha Beskidzka
Wysłany: 2011-05-24, 19:30   

GrzegorzBP napisał/a:
w przeciwieństwie do wielu środków chemicznych stosowanych np. do oprysku rzepaku, które jako środki typu compleks trują wszystko co się rusza.

GrzegorzBP napisał/a:
bez przesady - pierwsze opryski robi się gdy rzepak jeszcze nie kwitnie, po drugie środki maja bardzo krótkie okresy karencji - zwłaszcza w przypadku srodków kontaktowych

Więc sam się zdecyduj czy opryski działają na pszczoły czy nie
moim zdaniem działają bo przelatująca pszczoła nad łanem rzepaku czy innego plonu nabiera zapachu i jest uśmiercana przez własne strażniczki we własnym ulu
GrzegorzBP napisał/a:
w przypadku oprysków rzepaku informowani są o tym pszczelarze - zwłaszcza ci którzy stawiają pasieki na polach za zgodą właścicieli

Wyżej napisałeś że nie w porze kwitnienia to po co by tam miał stać pszczelarz z ulami
a jak już kwitnie to co
Kolego i co ma niby zrobić ten pszczelarz z tymi rodzinami Nie powiesz mi że za siatkować ule ??? Człowieku Puknij się w szczerym polu w upale jakie zasłony
Poczytaj może na temat kiedy się opryskuje w jakich porach :wink:
GrzegorzBP napisał/a:
bo z pszczołami mam też doczynienia

Nie wiem czy masz czy nie ale gdybyś miał nie pisał byś nie stworzonych rzeczy
Po pierwsze są terminy oprysków ,po drugie opryski wykonuje się po zakończeniu lotu pszczół a przed ich rozpoczęciem (jest na to ustawa) po trzecie uczciwy plantator powinien oprócz powiadomienia pszczelarza użyć środka o najkrótszej karencji a i tak zdarzają się podtrucia mimo wszelkich zabiegów ostrożności
A przede wszystkim człowiek dokonujący oprysku ma mieć kurs a tam już wszystko mu wyśpiewają jak na spowiedzi co kiedy i na co
 
     
GrzegorzBP 

Posty: 1784
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2011-05-24, 21:58   

BoCiAnK napisał/a:
Więc sam się zdecyduj czy opryski działają na pszczoły czy nie

więc już Ci wcześniej pisałem
BoCiAnK napisał/a:
bo przelatująca pszczoła nad łanem rzepaku czy innego plonu nabiera zapachu

a jak się ma to do tego poniżej?
BoCiAnK napisał/a:
Po pierwsze są terminy oprysków ,po drugie opryski wykonuje się po zakończeniu lotu pszczół a przed ich rozpoczęciem (jest na to ustawa)

BoCiAnK napisał/a:
Człowieku Puknij się w szczerym polu w upale jakie zasłony

jeśli jakiś baran wystawia pszczoły na szczere pole - bo ma krótszy lot i więcej się nachapie to jego bronchit - podobnie jak miśki którzy stawiają wylotami na zachód - coby dłużej w wylot grzało i dłużej latały. Nie da się powiadasz a o poidle z wodą pod wylot i koszykach słyszałeś? Jedno jest istotne czy chce mieć MIÓD czy miód - jeśli zamieniasz pszczołę w robota - to twoja sprawa. Woziłem z ojcem i sam ule nie raz - jakość nigdy nic nie padło
 
     
Basior 

Posty: 2633
Wysłany: 2011-07-27, 10:33   

BoCiAnK napisał/a:
Po pierwsze są terminy oprysków ,po drugie opryski wykonuje się po zakończeniu lotu pszczół a przed ich rozpoczęciem (jest na to ustawa)

mozna prosic o ta ustawę lub inną podstawę prawną, ostatnio w tzw terenie rolnicy/pszczelarze narzekali że są bezsilni wobec sasiadów pryskających w nieodpowiednich terminach, i weź kolego poprawke na GBP tu wszyscy wiedzą ze jest najmądrzejszy :wink:
_________________
www.ussuri.pl
 
     
GrzegorzBP 

Posty: 1784
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2011-07-27, 15:32   

Basior napisał/a:
weź kolego poprawke

że odgrzebałeś temat z maja - gratulację za spostrzegawczość :green: :green: :green:
 
     
CARABUS12
[Usunięty]

Wysłany: 2011-07-28, 02:06   Re: Pszczoła miodna

BoCiAnK napisał/a:
Witam Serdecznie
Jest to mój pierwszy post na tym forum , Zajmuję się pszczelarstwem

Więc moja rada pozostań na forum o pszczelarstwie.
 
     
Basior 

Posty: 2633
Wysłany: 2011-07-28, 14:03   

CARABUS12 napisał/a:
Więc moja rada pozostań na forum o pszczelarstwie.
Jasne, bo niema tam pana GBP... i można kulturalnie pogadać.
_________________
www.ussuri.pl
 
     
CARABUS12
[Usunięty]

Wysłany: 2011-07-29, 01:42   

Nawet nie o to chodzi.
Mało osób zajmuje się pszczołami.
Patrząc na owady na tym forum to zainteresowania skłaniają się w kierunku:
Cerambycidae
Carabidae
Buprestidae
Tenebrionidae

i jeszcze kilka innych rodzin, ale nie pszczoły.
Może i ciekawy temat ale na inny czas.
 
     
Grzegorz Dyczko 
GIgO


Posty: 96
Wysłany: 2013-02-06, 12:48   

Czy w Polsce występuje w stanie dzikim pszczoła miodna? Czy są plastry po "uciekinierkach" ?
 
     
Robert M. 


Posty: 304
Skąd: Opole / Branice
Wysłany: 2013-02-08, 08:14   

Hmm. bardzo ciekawe, najpewniej są to jednak plastry po uciekinierach, a najdziwniejsze jest to, że nigdy nie spotkałem się żeby pszczoły zakładały plastry na wolnym powietrzu. Zawsze wybierają dziuple itp.
_________________

Serdecznie zapraszamy!
 
 
     
Jarek P 

Posty: 1580
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2013-02-08, 08:42   

A skąd pewność, że to pszczoły?
_________________
Jarosław Paciorek
 
     
pszczelezycie 

Posty: 1
Wysłany: 2013-02-10, 21:33   

Wiele ciekawostek i informacji można znaleźć na tej stronie www.pszczelezycie.pl. Jest tam też kamera internetowa i niedługo będzie można obserwować pszczoły:) Mnie zachwyciła galeria pszczół na tej stronie - naprawdę polecam:)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo