Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy obrączkujecie ptaki w waszych budkach lęgowych?
Autor Wiadomość
Pliszek 


Posty: 398
Wysłany: 2011-05-22, 15:49   Czy obrączkujecie ptaki w waszych budkach lęgowych?

Mam takie pytanie czy wy obraczkujecie ptaki w bukach legowych np
-sikory
-mazurki
-wroble
-szpaki itp?

Bo ja włsanie dzis zaobserwowałem ze mam zaobrączkowana sikorę Bogatke w jednej z moich budek.
 
     
Basior 

Posty: 2633
Wysłany: 2011-05-23, 17:29   

TP Bocian obrączkuje w budkach pustułki, puszczyki, płomykówki, kawki, jerzyki oraz bociany białe w gniazdach i błotniaki łąkowe na polach. Różni obrączkarze obrączkują w rożnych okolicznościach, sikorka mogła byc zaobrączkowana zarówno jako piskle lub dorosły podczas migracji lub przy karmniku. Aby sie tego dowiedziec trzeba by odcytac obrączkę, co w tym przypadku wymagałoby zapewne złapania ptaka, a do tego uprawnienia maja wlasnie obrączkarze.
http://www.stornit.gda.pl/oop.html
_________________
www.ussuri.pl
 
     
morelee 

Posty: 84
Skąd: 3M
Wysłany: 2011-05-23, 18:53   Re: Czy obrączkujecie ptaki w waszych budkach lęgowych?

Pliszek napisał/a:


Bo ja włsanie dzis zaobserwowałem ze mam zaobrączkowana sikorę Bogatke w jednej z moich budek.


A masz jakąś mocną lunetę? Fajnie było by poczatować i odczytać, jeśli to możliwe.
_________________
www.idara.pl
 
     
Pliszek 


Posty: 398
Wysłany: 2011-05-23, 19:05   

Basior napisał/a:
TP Bocian obrączkuje w budkach pustułki, puszczyki, płomykówki, kawki, jerzyki oraz bociany białe w gniazdach i błotniaki łąkowe na polach. Różni obrączkarze obrączkują w rożnych okolicznościach, sikorka mogła byc zaobrączkowana zarówno jako piskle lub dorosły podczas migracji lub przy karmniku. Aby sie tego dowiedziec trzeba by odcytac obrączkę, co w tym przypadku wymagałoby zapewne złapania ptaka, a do tego uprawnienia maja wlasnie obrączkarze.
ah rozumiem a gdzie mozna takie mini obraczki np dla sikor dostac badz kupic?


morelee napisał/a:
A masz jakąś mocną lunetę? Fajnie było by poczatować i odczytać, jeśli to możliwe.
własnie w dosc nietypowy sposob zauwazyłem ta obraczkę było to tak byłem pod drzewem na ktorym wisi budka typu A No a to był akurat samiec tuz nad moja głowa przyleciał z pokarmem dla młodych noi zauwazyłem taka szara obraczke no a tuz po chwili samiec wleciał do budki a ja szybko zwiałem by sikory niepotrzebnie niepokoic


Dlatego zapytałem sie was czy wy obraczkujecie bo ja myslałem ze tylko takie zadkie gatunki sie obraczkuje chciałbym zaobraczkowac sikory i pozniej w zime bym obserwował ile "moich' sikor przylatuje na stołówkę bo prawdopodobnie ja tylko w mojej malutkiej miejscowosci karmie zima ptaki wiec sporoooo sikor przylatuje czasami jest nawet 20 naraz!
 
     
Basior 

Posty: 2633
Wysłany: 2011-05-23, 20:53   

Pliszek napisał/a:
ah rozumiem a gdzie mozna takie mini obraczki np dla sikor dostac badz kupic?
Obrączki sie kupuje w Stacji Ornitologicznej PAN W Górkach Wschodnich kolo Gdańska, a sprzedaja je tylko i wyłącznie osobom posiadającym uprawnienia do obrączkowania, patrz link ktory podalem wczesniej.
_________________
www.ussuri.pl
 
     
Pliszek 


Posty: 398
Wysłany: 2011-05-24, 12:56   

Basior napisał/a:
Obrączki sie kupuje w Stacji Ornitologicznej PAN W Górkach Wschodnich kolo Gdańska, a sprzedaja je tylko i wyłącznie osobom posiadającym uprawnienia do obrączkowania, patrz link ktory podalem wczesniej.
no tak czyli ja moge tylko pomarzyc o obraczkach no chyba ze dostane licencje na obraczkowanie ;)
 
     
Pliszek 


Posty: 398
Wysłany: 2011-05-27, 16:20   

A miał ktos jeszcze z was zaobraczkowanego ptaka w budce??
 
     
Pliszek 


Posty: 398
Wysłany: 2011-05-29, 13:08   

Pisklaki "dzieci" tej sikory z obraczka ;) Widac pare moze z 5 a jest ich aż 8 :)

Zdjęcie071.jpg
Plik ściągnięto 204 raz(y) 130,52 KB

 
     
Sikorka 

Posty: 262
Wysłany: 2011-05-29, 14:04   

Śliczności te pisklaki.
 
     
marioptak 


Posty: 833
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2011-05-29, 14:55   

Pliszek napisał/a:
Pisklaki "dzieci" tej sikory z obraczka ;) Widac pare moze z 5 a jest ich aż 8 :)

Mam pytanko: po c o zaglądasz do skrzynek w czasie lęgu?
Masz odpowiednie pozwolenie na płoszenie ptaków?
_________________
"APUS" Mariusz Grzeniewski
www.apusmg.pl
 
     
Pliszek 


Posty: 398
Wysłany: 2011-05-29, 16:12   

marioptak napisał/a:

Mam pytanko: po c o zaglądasz do skrzynek w czasie lęgu?
Masz odpowiednie pozwolenie na płoszenie ptaków?
wiem ze niepowinno sie zagladac no ale zawsze zaglada by spr ile jest pisklakow i wgl;)
 
     
tadekptaku 
Tree Surgeon


Posty: 252
Skąd: Mallow Irlandia
Wysłany: 2011-06-01, 10:08   

Cytat:
ale zawsze zaglada by spr ile jest pisklakow i wgl;)
_________________
zaglada sie jezeli ma sie ku temu powazny cel (np. badania) a nie dla samego spr ile jest pisk i wgl :evil:
_________________
Bóg stworzył ludzi, a pułkownik Colt uczynil ich równymi.
http://picasaweb.google.com/tadekptaki
http://orzelbialyirl.phorum.pl/
http://orzelbialyirl.like.pl/
http://orzelbialyirl.dzs.pl/
 
 
     
bolen 

Posty: 2
Wysłany: 2012-03-29, 00:40   

proponuję zakup małej kamerki i montaż w budce. jak wysiaduje nie dzieje sie wiele, ale będziesz wiedział, ile jaj bez zaglądania. a jak usłyszysz samca o piątej rano, pobiegniesz wlączyć kompa, tak to działa na człowieka, karmienie młodych to dopiero zabawa
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo