Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Marfu
2007-05-09, 17:10
Budki dla kraski
Autor Wiadomość
amikosik 

Posty: 602
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-01-27, 22:35   

Na dzisiejszym liczeniu ptaków w parkach i ogrodach znalazła się pani która zapytała co to za ptaka mogła widzieć był niebieski z długim ogonem. Widziała go w Konstancinie w zeszłym roku i podobny był do kraski. Pod koniec wycieczki trafiliśmy na pana z mojego osiedla który wsypwał słonecznik do karmnika dla sikorek i sypał trochę na ziemię dla kokoszek. Ten pan z koleji opowiadal jakie ptaki widuje wokół swojego karmnika i też opowiedział że widział kraskę, innym razem widział kraskę w Powsinie. Ten pan weryfikowal to co widział z książką i nie miał wątpliwości co widział. Podsumowująć zeszłoroczne obserwacje kraski miały miejsce w Konstancinie, Powsinie i na Forcie Piłsuckiego na Mokotowie. Ciekawe prawda? Mi się wydawało, że łatwiej zobaczyć niebieską papugę która komuś uciekła niż kraskę. A tu proszę Kraska widywana jest w parkach.
 
 
     
Basior 

Posty: 2633
Wysłany: 2008-01-27, 23:06   

amikosik napisał/a:
A tu proszę Kraska widywana jest w parkach.
A ja myślałem, że Ty nie jestes z AWFu... :wink:
A nie tak dawno temu Janek jeździł do Otwocka zweryfikowac takie rewelacje...
_________________
www.ussuri.pl
 
     
amikosik 

Posty: 602
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-01-27, 23:24   

Ja tylko przekazuję co mi przypadkowi ludzie mówili. Nikt im za to nie płacił więc chyba jednak coś w tym jest. Z drugiej strony to, że ją raz widzieli to może oznaczać, że zatrzymała się odpocząć i nie oznacza, że jest tam lęgowa.
 
 
     
Mirek 


Posty: 5940
Wysłany: 2008-01-27, 23:32   

Kiedyś w terenie spotkałem starego doświadczonego leśniczego, który opowiadał, że u niego są kraski. Ale jak powiedział, że jedna do karmnika zimą mu przylatuje to czar opowieści prysnął :grin: :wink:
_________________
TP Bocian
 
     
amikosik 

Posty: 602
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-01-27, 23:48   

To co, przez tego leśniczego nie należy wierzyć ludziom? Nie mówili, że przylatuje zimą do karmnika tylko, że widzieli jeden pojedyńczy RAZ. Jak spojrzeć na mapę to na pólnoc od Warszawy są stanowiska kraski i ptaki jakoś myszą doleciec z zimowiska.

A co do opowieści o czarach to moja sąsiadka z sąsiedniego bloku opowiadała że kilka lat temu przylatywał do niej na balkon jastrząb którego podkarmiała na spółkę z sąsiadką z piętra połówkami kurczaka. Jastrzab się nie bał, zabierał kurczaka i odaltywał. Następnego dnia po południu znów przylatywał po kolejną porcję i tak aż do wielkiej zamieci po której już się nie pojawił. Wydaje się rozsądna i nigdy nie słyszałem od niej, żeby jej fiordy z ręki jadły.
 
 
     
Mirek 


Posty: 5940
Wysłany: 2008-01-28, 01:06   

amikosik napisał/a:
To co, przez tego leśniczego nie należy wierzyć ludziom?
Chciałem tylko podkreślić, że do takich relacji należy podchodzić z dużym dystansem. To nie jedyna opowieść o kraskach jaka słyszałem. Ludzie mylą kraski z sójkami, dzięciołami zielonymi i czarnymi, a nawet z kwiczołami!
_________________
TP Bocian
 
     
Kamil 


Posty: 401
Skąd: podlaskie (BKL)
Wysłany: 2008-01-28, 10:22   

Mirek napisał/a:
Ludzie mylą kraski z sójkami
Nawet gdzieś czytałem nie wiem czy nie na tym forum,że niektórzy nazywają sójkę kraską :wink:
 
     
Kamil 


Posty: 401
Skąd: podlaskie (BKL)
Wysłany: 2008-03-30, 16:55   

Czy to jest budka dla kraski :?: Znalazłem ją nad Pisą.Wydawała mi się bardzo podobna do tych wieszanych przez Bociana.
Budka


Środowisko,w którym wisi budka
 
     
Basior 

Posty: 2633
Wysłany: 2008-04-01, 21:56   

Kamil napisał/a:
Czy to jest budka dla kraski
Owszem. :smile: Ale kto w niej mieszka?
_________________
www.ussuri.pl
 
     
Kamil 


Posty: 401
Skąd: podlaskie (BKL)
Wysłany: 2008-04-02, 08:41   

Basior napisał/a:
Ale kto w niej mieszka?
Tego już nie wiem.Ale wszystko jest możliwe....
 
     
Szybszy 


Posty: 424
Wysłany: 2008-04-02, 19:47   

Kamil napisał/a:
Basior napisał/a:
Ale kto w niej mieszka?
Tego już nie wiem.Ale wszystko jest możliwe....


może żółw czerwonolicy :?: :roll:


:wink:
 
     
TB 


Posty: 951
Skąd: Kętrzyn
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2009-10-11, 21:30   

a jakie są wyniki z tego roku?
 
 
     
pójdźka13 


Posty: 58
Wysłany: 2009-10-18, 12:30   

mam pytanie wieszając budkę dla kraski w woj. Kujawsko-pomorskim fakt już dawno tam wygineły ale jakie ptaki mogły by zaskiedlić taką budkę oprucz krasek
_________________
Wieszam budki lęgowe w Trzaskach woj. Kujawsko-pomorskie pow.inowrocławski gm.inowrocław
 
     
Mirek 


Posty: 5940
Wysłany: 2009-10-18, 15:20   

pójdźka13 napisał/a:
ale jakie ptaki mogły by zaskiedlić taką budkę oprucz krasek

Przede wszystkim szpaki!
_________________
TP Bocian
 
     
roller 

Posty: 1
Wysłany: 2010-01-17, 19:53   

Zapraszam na stronkę kraski http://www.kraska.eco.pl/
Nowości filmowa-impresja na temat kraski w południowo wschodniej Polsce (w końcu można zobaczyć namiastkę Puszczy Sandomierskiej, coś o krasce i naszej Akcji :)

Pozdrawiam Konrad
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo