Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Basior
2014-02-10, 02:05
dylemat
Autor Wiadomość
klekel 

Posty: 41
Wysłany: 2011-10-13, 22:05   dylemat

Chciałem napisać krótki temat dotyczący jesiennych Aphodiusów, ale zastanawia mnie jedna rzecz... Czy podając tu na forum informacje o odnalezieniu jakiegoś gatunku w miejscu, gdzie dotychczas go nie stwierdzono, a następnie chcę podać te same dane w artykule na temat "chrząszczy nowych dla jakiegoś regionu" popełniam autoplagiat? Z jednej strony nie, bo forum/prywatne strony internetowe to "źródło nieformalne"/"nie tak utrwalające informacje jak artykuł", ale z drugiej jest to jednak dublowanie informacji. Co sądzicie na ten temat...?
 
     
jaho 

Posty: 288
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-10-13, 22:37   

Od tego jest forum, aby, prócz pośrednictwa naukowych publikacji które docierają do wąskiego grona, móc podzielić się z innymi, niekoniecznie siedzącymi w temacie osobami. Co innego plagiat, gdyby ktoś trzeci wiedząc o twoim doniesieniu (zamiarze doniesienia), z premedytacją chwalił się odnotowaniem jakiegoś gatunku na danym terenie. W mojej ocenie, jako autor publikacji, możesz spokojnie zakładać temat.
_________________

 
 
     
Wujek Adam
SE-TP"B"


Posty: 908
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 4/3/6
Wysłany: 2011-10-14, 14:18   

Na Twoim miejscu Klekelu nieszczególnie przejmowałbym się czymś takim, jak "autoplagiat". :wink:
Dane, które tu czy tam podasz będą przecież i tak Twoje.
A w publikacji ukarzą się one że tak powiem: oficjalnie, lecz przecież wciąż Ty, a nie ktoś inny, będziesz ich prawnym właścicielem i autorem.

A swoją drogą, to osobną ciekawą sprawą są coraz częstsze publikacje internetowe, a także ich cytowalność oraz naukowa ważność.
_________________
Wiadomo, Sekcja Entomo...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo