Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
List otwarty Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej
Autor Wiadomość
CARABUS12
[Usunięty]

Wysłany: 2011-11-10, 12:21   List otwarty Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej

Taki oto list dostałem na maila od przewodniczącego Komisji Rewizyjnej. Przeczytajcie. :!:


Witam Koleżanki i Kolegów z TP „Bocian”.

Nazywam się Wiesław Kalicki i jestem przewodniczącym Komisji Rewizyjnej TP „Bocian”,
jestem też inicjatorem zamieszania jakie nastąpiło po ostatnim Walnym Zgromadzeniu.
Kilka ważnych szczegółów o mnie:
Jetem działaczem społecznym i nigdy nie czerpałem korzyści finansowych (bezpośrednich jak i pośrednich) z działalności w TP „Bocian”.
Nie kierowałem i nie kieruję się układami koleżeńskimi w działaniach jakie podejmowałem.
Moją jedyną motywacją jest uczciwość i dobro środowiska naturalnego i ogólnie pojętej przyrody.
W mojej ocenie Walne Zgromadzenie z dnia 9 marca 2011r. było nie tylko zwołane i przeprowadzone niezgodnie z prawem, ale też z naruszeniem dobrego obyczaju i uczciwości.
W związku z tym, zaproponowałem Członkom nowego Zarządu zwołanie Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia wyborczego, na którym Komisja Rewizyjna mogłaby przedstawić sprawozdanie z oceny działalności TP „Bocian”, i na którym członkowie mogliby podjąć racjonalne decyzje personalne.
Byłby wtedy czas na przedstawienie swojej wizji działalności TP „Bocian” przez kandydatów do władz.
Niestety stanowczy sprzeciw Marka Kowalskiego w-ce prezesa spowodował że musiałem podjąć kroki prawne.
Będą przeciwko mnie używane argumenty, że stosowałem metodę wymuszenia i szantażu.
Odpowiadam, żeby móc korzystać z kroków prawnych musiałem dotrzymywać terminów, wszystkie dokumenty składałem w ostatnim możliwym terminie, licząc na porozumienie.
W tym czasie wielokrotnie prowadziłem rozmowy z członkami nowego Zarządu i próbowałem ich przekonać do przeprowadzenia uczciwych wyborów, bez skutku.
Osobiście mam dużo zastrzeżeń co do zarządzania Towarzystwem.
Podstawowym zarzutem jest marginalizowanie Zarządu, podejmowanie decyzji poza wiedzą Zarządu, ograniczanie prawa kontroli niektórym członkom Zarządu, opanowanie Zarządu przez osoby utrzymujące się z działalności w TP „Bocian”, czyli decyzje finansowe podejmują osoby które są beneficjentami tych decyzji.
Na moje uwagi, że należy oddzielić działalność społeczną od zarobkowej Marek Kowalski odpowiedział cytuję: „Społecznie to ja się bawię z dziećmi po południu”, a Dominik Krupiński uważa, że konieczna jest zachęta finansowa dla działaczy pozyskujących środki np. na tablice edukacyjne, bo inaczej nikt tego by nie chciał robić.
Jak przy takich poglądach czuje się działacz społeczny ?.
Jest w TP „Bocian” grupa osób uzyskująca korzyści finansowe i to niemałe, związane z działalnością w TP „Bocian”.
Nie byłoby w tym nic nie właściwego, gdyby to podlegało ocenie czynnika społecznego.
Jak ocenić gdy na moją uwagę, że kupujemy bardzo drogie budki i usługi od Adama Tarłowskiego bez analizy ofert konkurencyjnych, na Zarządzie podjęto uchwalę, że TP „Bocian” będzie kupował budki wyłącznie od Adama Tarłowskiego (oczywiście przeciw uchwale głosował społeczny Członek Zarządu - Elżbieta Wanat).
Dlatego wzywam wszystkich społecznych działaczy TP „Bocian” do przemyślenia przyszłości i aktywnego uczestnictwa w Nadchodzącym Walnym Zgromadzeniu.

Z poważaniem
 
     
GrzegorzBP 

Posty: 1784
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2011-11-10, 12:32   

no no... tylko patrzeć jak Grzechu dotaniesz bana za publikacje takich wywrotowych treści :green:
 
     
Cephalanthera 
rubra....


Posty: 252
Skąd: Siedlce/Kraków
Wysłany: 2011-11-10, 18:52   

Jaki on tam otwarty skoro jam go nie dostał.... :razz:

Zresztą naprawiając to niedopatrzenie Wiesława Kaliskiego, Dominik roześle list jeszcze raz, tym razem do wszystkich członków TP Bocian wraz z wyjaśnieniem.
_________________
To jest mój świat....
 
 
     
CARABUS12
[Usunięty]

Wysłany: 2011-11-10, 21:10   

Cephalanthera napisał/a:
Jaki on tam otwarty skoro jam go nie dostał.... :razz:

Zresztą naprawiając to niedopatrzenie Wiesława Kaliskiego, Dominik roześle list jeszcze raz, tym razem do wszystkich członków TP Bocian wraz z wyjaśnieniem.

Jestem bardzo ciekawy czy dostane ten list.
 
     
Wujek Adam
SE-TP"B"


Posty: 908
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 4/3/6
Wysłany: 2011-11-10, 22:12   

CARABUS12 napisał/a:
Cephalanthera napisał/a:
Jaki on tam otwarty skoro jam go nie dostał.... :razz:

Zresztą naprawiając to niedopatrzenie Wiesława Kaliskiego, Dominik roześle list jeszcze raz, tym razem do wszystkich członków TP Bocian wraz z wyjaśnieniem.

Jestem bardzo ciekawy czy dostane ten list.

A ja jestem ciekaw tych wyjaśnień!
Bo to bardzo ciekawe, co za Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej może wyjaśniać Dominik? :green:
_________________
Wiadomo, Sekcja Entomo...
 
     
Wujek Adam
SE-TP"B"


Posty: 908
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 4/3/6
Wysłany: 2011-11-11, 00:44   

No, przeczytałem i zdrowo się uśmiałem. :wink:

Pomijając fakt, że w pierwszej części tego pisma Dominik występuje solo pisząc o sobie w pierwszej osobie liczby pojedynczej, a w połowie listu jest już co najmniej dwóch Dominików, o czym świadczą pojawiające się znienacka stwierdzenia w stylu: mamy nadzieję, postanowiliśmy (przeplatane jednak: jest mi, a nie: jest nam), to najzabawniej jest w tym miejscu:

"(...) W liście tym padły poważne zarzuty i pomówienia pod adresem pracowników i członków Zarządu Towarzystwa (...)"

Hm, a więc jednak były w nim nie tylko obmierzłe, czcze pomówienia, ale i zarzuty? :roll: :green:
... i to wysunięte pod adresem... pracowników, choć jak wiadomo takowych w TP "Bocian" nie ma! :lol:

Pragnę się wreszcie obudzić z tego kuriozalnego koszmaru!
Niech mnie ktoś uszczypnie!!! :wink:
_________________
Wiadomo, Sekcja Entomo...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo