Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ptaki w serialach
Autor Wiadomość
Sikorka 

Posty: 262
Wysłany: 2012-01-15, 18:25   Ptaki w serialach

Wyczulona jestem na głos jerzyków, na które niestety trzeba jeszcze trochę poczekać. Z przyjemnością oglądam "Ojca Mateusza", ponieważ tam, w odcinkach kręconych latem, można wyraźnie usłyszeć głosy tych ptaków.
W zimowych odcinakach tego serialu pojawiają się gołębie miejskie w dużych ilościach oraz różne krukowate. :smile:
 
     
Anton 

Posty: 578
Skąd: Pogórze Strzyżowskie
Wysłany: 2012-01-15, 18:40   

Różnie z tym bywa. Nieraz mnie bardzo razi gdy akcja filmu dzieje sie np. we wrześniu, a oglądamy i słyszymy na ekranie tętniący wiosennym śpiewem ptaków majowy las :lol:
 
     
Sikorka 

Posty: 262
Wysłany: 2012-01-15, 19:46   

He he, to prawda, że zdarzają się wpadki :) .
 
     
Mirek 


Posty: 5940
Wysłany: 2012-01-15, 19:49   

Anton napisał/a:
Nieraz mnie bardzo razi gdy akcja filmu dzieje sie np. we wrześniu, a oglądamy i słyszymy na ekranie tętniący wiosennym śpiewem ptaków majowy las

Niedawno w czarno-białym filmie o obronie Westerplatte we wrześniu wilgi i zięby śpiewały, o ile dobrze pamiętam... Ale to nagminne...
_________________
TP Bocian
 
     
Ania B. 


Posty: 527
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-01-15, 22:18   

Ale i tak praktycznie w każdym serialu słychać jerzyki :D
 
 
     
Pliszek 


Posty: 398
Wysłany: 2012-01-16, 10:15   

Bardzo fajny watek ;) No i muszę przyznać ze często słyszę ptaki w serialach np w "M Jak Miłość" jeśli ktoś ogląda to zwykle na ulicy "Deszczowej" słychać sroki o ile sie nie myle
albo cudowne tez było jak oglądam czasami "pierwsza Miłość " i słychać tam wiosenne trelele sikorek ach po prostu nie słucham aktorów tylko postaci drugoplanowych czyli cudnych sikor ;)
 
     
Anton 

Posty: 578
Skąd: Pogórze Strzyżowskie
Wysłany: 2012-01-16, 18:56   

Pliszek napisał/a:
po prostu nie słucham aktorów tylko postaci drugoplanowych czyli cudnych sikor

Też się często łapię na tym, że oglądając jakiś program koncentruję się na śpiewających w tle ptakach, nawet jeśli akcja programu, filmu odbywa się na innym kontynencie. Jest to działanie odruchowe, chociaż nie bardzo wtedy wiem co to tam śpiewa :smile:
 
     
Sikorka 

Posty: 262
Wysłany: 2012-01-16, 21:04   

Pliszek napisał/a:
Bardzo fajny watek ;) No i muszę przyznać ze często słyszę ptaki w serialach np w "M Jak Miłość" jeśli ktoś ogląda to zwykle na ulicy "Deszczowej" słychać sroki o ile sie nie myle
albo cudowne tez było jak oglądam czasami "pierwsza Miłość " i słychać tam wiosenne trelele sikorek ach po prostu nie słucham aktorów tylko postaci drugoplanowych czyli cudnych sikor ;)


Cieszę się, że wątek przypadł Ci do gustu :) . Nęciło mnie od jakiegoś czasu coś na ten temat napisać, bo też zwracam uwagę na głosy ptaków, albo wątki ornitologiczne w serialach, czy filmach fabularnych. Kiedyś w "Plebanii" wójt intensywnie wsłuchiwał się w głosy różnych ptaszątek, gromadził nagrania, a jakiś czas temu w "Klanie" Bożenka zawarła znajomość z pewnym ornitologiem :) .
 
     
Sikorka 

Posty: 262
Wysłany: 2012-01-16, 21:06   

Anton napisał/a:
Pliszek napisał/a:
po prostu nie słucham aktorów tylko postaci drugoplanowych czyli cudnych sikor

Też się często łapię na tym, że oglądając jakiś program koncentruję się na śpiewających w tle ptakach, nawet jeśli akcja programu, filmu odbywa się na innym kontynencie. Jest to działanie odruchowe, chociaż nie bardzo wtedy wiem co to tam śpiewa :smile:


No to jest nas więcej :) .
 
     
Pliszek 


Posty: 398
Wysłany: 2012-01-17, 00:18   

Sikorka napisał/a:
Cieszę się, że wątek przypadł Ci do gustu
Ależ prosze ;)

Anton napisał/a:
Też się często łapię na tym, że oglądając jakiś program koncentruję się na śpiewających w tle ptakach, nawet jeśli akcja programu, filmu odbywa się na innym kontynencie. Jest to działanie odruchowe, chociaż nie bardzo wtedy wiem co to tam śpiewa
no tak kto kocha ptaszki zawsze bedzie je słuchał i szanował dzieki nim seriale sa takie "ŻYWE" teraz w wiekszosci serialach jest wiosna badz wczesne lato wiec ptakow jest mnostwo musze kiedys przysłuchac sie czy słychac jaskółki bo tych aktorek jeszcze nie słyszałem na jakims planie filmowym ;)
 
     
Sikorka 

Posty: 262
Wysłany: 2012-01-17, 00:22   

Pliszek napisał/a:
Sikorka napisał/a:
Cieszę się, że wątek przypadł Ci do gustu
Ależ prosze ;)

Anton napisał/a:
Też się często łapię na tym, że oglądając jakiś program koncentruję się na śpiewających w tle ptakach, nawet jeśli akcja programu, filmu odbywa się na innym kontynencie. Jest to działanie odruchowe, chociaż nie bardzo wtedy wiem co to tam śpiewa
no tak kto kocha ptaszki zawsze bedzie je słuchał i szanował dzieki nim seriale sa takie "ŻYWE" teraz w wiekszosci serialach jest wiosna badz wczesne lato wiec ptakow jest mnostwo musze kiedys przysłuchac sie czy słychac jaskółki bo tych aktorek jeszcze nie słyszałem na jakims planie filmowym ;)


No to trzeba wytężyć słuch :)
 
     
Pliszek 


Posty: 398
Wysłany: 2012-01-17, 00:23   

oj bede bede ;)
 
     
krotom 
miłośnik PRZYRODY ;)


Posty: 305
Skąd: Brodnica
Wysłany: 2012-01-18, 11:41   

kultowy jest też głos lodowca bez względu na to czy akcja gęstnieje w górach, na bagnach czy też w środku lasu :roll:
_________________
[...]Do kraju tego, gdzie winą jest dużą
Popsować gniazdo na gruszy bocianie,
Bo wszystkim służą...
Tęskno mi Panie[...]

C. K. Norwid
 
 
     
kOKOn 


Posty: 202
Wysłany: 2012-01-18, 15:21   

W serialu "Ranczo", gdy akcja rozgrywa się nocą, słychać we wsi głos włochatki :)
_________________
Prąd z atomu w każdym domu !!!
 
 
     
Mirek 


Posty: 5940
Wysłany: 2012-01-18, 17:42   

Z kolei w filmach amerykańskich nagminnie usłyszeć można głos myszołowa rdzawosternego. W polskich chyba czasem też...
_________________
TP Bocian
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo