Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ptaki w serialach
Autor Wiadomość
Anton 

Posty: 578
Skąd: Pogórze Strzyżowskie
Wysłany: 2012-01-18, 18:21   

Głos włochatki jest zdaje się ulubionym głosem fimowców w sceneriach nocnych.
Oglądając niedawno program o przyrodzie Francji przekonałem się z koleji jak zróżnicowany, w zależności od regionu bywa śpiew zięby.
 
     
Pliszek 


Posty: 398
Wysłany: 2012-01-19, 09:04   

Wczoraj słyszałem w reklamie piękne ptaki na 100 kukułkę a więcej nie poznaje a reklama toczy sie w lesie i sa reklamowane jakieś zupki chińskie coś Ala Vifon
 
     
Sikorka 

Posty: 262
Wysłany: 2012-02-05, 19:30   

Dziś zerknęłam na serial "Chłopi" odcinek wiosenny. W plenerach widać było kwitnące sady, lasy pokryte świeżą zielenią, łąki porośnięte młodą trawą i żółtymi mniszkami no i oczywiście wszędzie tam dał się słyszeć wiosenny ptaków śpiew. Najbardziej wyrazisty był skowronek i kukułka.
 
     
Anton 

Posty: 578
Skąd: Pogórze Strzyżowskie
Wysłany: 2012-02-11, 13:58   

Sikorka napisał/a:
zerknęłam na serial "Chłopi" odcinek wiosenny


To mój ulubiony serial i ulubiona powieść :smile: Życie mieszkańców wsi wpisane i związane z naturalnym rytmem przyrody. Jeszcze tak w dużym stopniu było za czasów mego dzieciństwa, stąd pewnie ten mój sentyment.

Ja oglądałem ostatnio serial " U Pana Boga w ogródku", też swojskie klimaty :grin:
Pierwszy odcinek - akcja dzieje się przed i w czasie Świąt Wielkanocnych.
Drugi odcinek - pełnia wiosny, sadzenie ziemniaków, sianie nasion, itp.
Trzeci odcinek - początek lata, okres przedżniwny.
Tymczasem sądząc po rozwoju roślinności widocznej w plenerach , wszystkie 3 odcinki kręcono w czerwcu :wink:

W 3 - cim odcinku, słyszałem śpiewy i inne głosy następujących gatunków:
-zięby, kosy, spiewaki, bogatki,wróble - kilka , lub więcej razy.
-przepiórka, pierwiosnek, dymówka, krzyżówka, trzciniak -pojedyncze.
 
     
Sikorka 

Posty: 262
Wysłany: 2012-03-04, 19:21   

Dziś w TVP HISTORIA nadawali film "Popiół i diament". Bohaterowie na początku tej ekranizacji leżeli na wiosennej łące. Wyraźnie w tle dał się słyszeć śpiew skowronka.
 
     
Mirek 


Posty: 5940
Wysłany: 2012-03-04, 19:35   

Sikorka napisał/a:
Wyraźnie w tle dał się słyszeć śpiew skowronka.

te skowronki śpiewały przez dłuższy czas w tle, akurat ich głosy pasowały do okoliczności akcji!
_________________
TP Bocian
 
     
Sikorka 

Posty: 262
Wysłany: 2012-03-04, 20:07   

Mirek napisał/a:
Sikorka napisał/a:
Wyraźnie w tle dał się słyszeć śpiew skowronka.

te skowronki śpiewały przez dłuższy czas w tle, akurat ich głosy pasowały do okoliczności akcji!


To prawda, pasowały do okoliczności.
 
     
Sławasz 

Posty: 228
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2012-03-04, 21:08   ptaki w serialach

Ranczo - przed chwilą - cudny puszczyk
 
     
Pliszek 


Posty: 398
Wysłany: 2012-03-05, 16:05   

Sławasz napisał/a:
Ranczo - przed chwilą - cudny puszczyk
tez chciałem to napisać ale mnie wyprzedziłaś ;) no na podwórku Lucy było ciągle słychać jakieś sowy po prostu cudnie aha i jeszcze na tarasie na plebani ciągle jakieś ptaki ćwierkały ;)
 
     
Pliszek 


Posty: 398
Wysłany: 2012-05-06, 19:46   

Ranczo -Jerzyki ;)
 
     
Beata 
Gorzów n/Wartą


Posty: 1799
Skąd: Gorzów n/Wartą
Wysłany: 2012-05-16, 19:25   

Dla mnie hitem jest wilga w "Potopie" w scenie jak Kmicic postanawia zostać Babiniczem ;) , akcja sądząc po wyglądzie lasu - przełom września i października;
w "Katyniu" Wajdy - jerzyki w jakoś tak marcu w Krakowie ( widać jeszcze kopki śniegu na chodnikach)
oraz w serialiku "Pierwsza miłóść" w podwrocławskiej wsi piegże są przez cały rok :lol:

i wiele, wiele innych wpadek ;)
_________________
PTASIE POGOTOWIE POMOC
 
 
     
Anton 

Posty: 578
Skąd: Pogórze Strzyżowskie
Wysłany: 2012-05-21, 19:57   

Serial "Czterej pancerni i pies" wyróżnia sie w tym temacie pozytywnie.
Nie wiem czy tak świadomie kręcono poszczególne odcinki, czy tylko przypadkowo tak wypadło ale rzeczywiscie - gdy akcja dzieje sie w lecie- w tle mamy lato, marcowe walki na Pomorzu - widzimy wczesnowiosenne pola i w słychać śpiewajace skowronki, kwietniowe walki pod Berlinem i oglądamy kwitnące sady, itp.
 
     
Sikorka 

Posty: 262
Wysłany: 2012-07-29, 15:50   

W serialu "Modrzejewska" 7 odcinek- spacer bohaterki, w przyrodzie wiosna, drzewa zaczynają pokrywać się zielenią - słychać wyraźny śpiew słowika.
Ostatnio zmieniony przez Sikorka 2012-07-29, 16:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Sikorka 

Posty: 262
Wysłany: 2012-07-29, 15:57   

Anton napisał/a:
Serial "Czterej pancerni i pies" wyróżnia sie w tym temacie pozytywnie.
Nie wiem czy tak świadomie kręcono poszczególne odcinki, czy tylko przypadkowo tak wypadło ale rzeczywiscie - gdy akcja dzieje sie w lecie- w tle mamy lato, marcowe walki na Pomorzu - widzimy wczesnowiosenne pola i w słychać śpiewajace skowronki, kwietniowe walki pod Berlinem i oglądamy kwitnące sady, itp.


To fakt, udało się realizatorom trafić w czas. Można sobie znowu ten serial przypomnieć w jedynce.
 
     
Sikorka 

Posty: 262
Wysłany: 2012-11-08, 21:50   

Dzisiejszy odcinek "Ojca Mateusza" był bardzo ornitologiczny. Ptasie motywy przewijały się często. Ojciec Mateusz czatował z pewnym ornitologiem na dudka. Nawet udało mu się ptaszka dostrzec. W niektórych scenach wyraźnie słychać było głos jerzyków.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo