Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Obserwacje ssaków 2012
Autor Wiadomość
Accipiter 
Dreptak bagienny


Posty: 2405
Skąd: Gierałcice(Opolskie)
Wysłany: 2012-12-23, 18:28   

Dzisiaj trafiłem na odpoczywającą pod młodymi świerkami watahę - ok. 20 dzików. Wymościłem sobie nieopodal legowsiko, z którego mogłem je doglądać, trochę przeszkadzały mi krzaki i niższe gałęzie. Bliżej nie chciałem podchodzić, wcześniej zresztą zauważyłem reakcję lochy. Widać było, że zwierzę się trochę zaniepokoiło. Na szczęście nie uciekły od razu. Po około 40 minutach wyszły gdzieś na żer.
_________________
Paweł Wójcik

* http://pawelwojcik-fotoprzyroda.flog.pl/
 
 
     
heninsyn 

Posty: 277
Skąd: biezprizornyj
Wysłany: 2012-12-30, 11:18   

... na koniec roku, mini album z ostatniego, bliskiego spotkania z bobrem:
https://picasaweb.google.com/111510655226980319158/Bobr?authuser=0&feat=directlink

Widuję go na nadbużańskiej wyspie często, ale nigdy tak daleko ( co najmniej 100 m. ) na suchym lądzie ! :wink:
 
     
titina 

Posty: 344
Skąd: Dolina Wisły
Wysłany: 2013-01-02, 12:32   

W związku z tym ,że zrobiłam to jeszcze w starym roku ,to wrzucam tutaj.
Niestety nie udało mi się zaobserwować sprawcy tych robót.


Nora jest stara, widać ,że po obniżeniu się lustra wody, które w zeszłym roku było znaczne na Wiśle, musiały sobie wykopać inne legowisko
 
     
Wojtassss 


Posty: 9
Skąd: Małopolskie
Wysłany: 2013-01-07, 10:50   



Ubiegło roczne dziczki , locha z trzema mlodymi. :)
 
     
snapi_007 

Posty: 161
Skąd: Warmia
Wysłany: 2013-03-03, 15:58   

Znalazłem jeszcze filmik z obserwacji wpisanej tu

Młode sarenki
_________________
http://fotoforum.gazeta.pl/u/anasacuta.html
 
     
Anton 

Posty: 578
Skąd: Pogórze Strzyżowskie
Wysłany: 2013-06-09, 15:05   

Zające - spotykałem od kwietnia młode , przypuszczam że wpuszczone przez myśliwych do środowiska. Przebywają one w pobliżu zabudowań, w sadach, ogrodach, na skraju pól. Jeden z nich zjadł mi doszczętnie młodą kapustę. Zastanawiam się dlaczego przebywają tak blisko ludzi, czy same lgną do człowieka?, czy zostały tu, tak blisko zabudowań wypuszczone. Uważam że mają tu małe szanse na przeżycie, widziałem jednego przejechanego na drodze, drugiego zagryzły psy. Już obecnie przestałem je widywać. Myślę że jeśli już to robić, to powinno się takie zające wpuszczać jak najdalej od szosy, na granicy pól i lasu. Zwłaszcza że i lisy, są ostatnio mniej liczne niż przed laty. Kilka lat temu też było podobnie, kilka młodych zajęcy przebywały w pobliżu ludzkich zabudowań i później spotykałem je ale pozabijane na drodze.
Liczne sarny spotykam blisko zabudowań , w wysokich niekoszonych trawach, na ugorach. Jeden rogacz przebywa bardzo blisko mojego domu, w zaniedbanym, sadzie sąsiada, z wysoka trawą.
Nietoperze, co najmniej kilka, latają wieczorami u mnie w sadzie i koło stodoły, nie umiem jednak rozpoznać gatunku.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo