Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czarna sikora
Autor Wiadomość
lelka 

Posty: 4
Wysłany: 2013-04-07, 10:54   

Był olbrzymi, nic porównywalnego z gołąbkiem, gawronem, po prostu olbrzym. Bardzo wyraźne gęste poziome linie - fale na brzuchu i nogach. Pierwsze co zrobiłam to poleciałam sprawdzać w necie. Oczywiście nie jestem znawcą w tym temacie, mogę się mylić.
Zamarłam kiedy przyleciał, on się rozglądał po moim balkonie., po paru sekundach, zrobiłam krok w stronę pokoju po aparat. W tym momencie mnie zauważył, przeszył wzrokiem, zamarłam po raz drugi i odleciał. Nie miałam najmniejszych szans na zdjęcie. Teraz wiem, że kiedy taką Cudną istotę spotkam, to będę zachwycać się i patrzeć, a nie kombinować głupio o zdjęciach.
 
     
Sławasz 

Posty: 228
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2013-04-14, 17:44   Czarna sikorka

[quote="niccolai] Nicolai, też udało mi się "ustrzelić" takiego mutanta. Czy te deformacje wpływają na ich zdolność do przeżycia, czy raczej kiepsko? SG

DSC_0116.JPG
Plik ściągnięto 49 raz(y) 130,73 KB

 
     
niccolai 


Posty: 984
Skąd: Ziemia Łukowska
Wysłany: 2013-04-14, 22:40   Re: Czarna sikorka

Sławasz napisał/a:
Nicolai, też udało mi się "ustrzelić" takiego mutanta. Czy te deformacje wpływają na ich zdolność do przeżycia, czy raczej kiepsko? SG
Gratuluję ciekawej obserwacji. Co do wpływu takich deformacji na przeżywalność ptaków, to zależy jak mocno zdeformowany jest dziób i jak utrudnia to zdobywanie pokarmu. W przypadku lekkich deformacji zazwyczaj w niewielkim stopniu utrudnia to funkcjonowanie, ale w skrajnych przypadkach może ona całkowicie uniemożliwiać odżywianie się i ptak po prostu ginie z głodu - o ile wcześniej nie padnie łupem drapieżnika, gdyż wycieńczony, jest łatwym celem ataku. Generalnie można powiedzieć, iz takie deformacje dziobów zawsze, w mniejszym lub większym stopniu, negatywnie wpływają na przeżywalność osobnika.
_________________
DM
 
     
Sławasz 

Posty: 228
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2013-04-16, 16:14   Re: Czarna sikorka

[quote="niccolai"]
Sławasz napisał/a:
Nicolai,


Dzieki wielkie, Niccolai. SG
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo