Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wycieczki ornitologiczne
Autor Wiadomość
arkona1 


Posty: 231
Skąd: Pelikani gród
Wysłany: 2007-09-30, 23:03   

Mam pytanie o organizowanie wycieczek orn. dla uczniów szkół podstawowych np klas V - VI. Czy podejmując się prowadzenia takiej wycieczki powinno się mieć jakiś z góry ustalony program, coś więcej niż przejście z trasy a do b i pokazywanie ptaków? Czy powinno się np w czasie jej trwania przewidzieć jakieś zadania i konkursy, by było ciekawiej?

Myślę, że Macie sporo doświadczeń w tym temacie więc podzielicie się kilkoma pomysłami. Mam za sobą jedną wycieczkę i brakowało mi czegoś takiego. Zastanawiam się cały czas ale nie mam pojęcia co tu wymyślić na drugą... :roll:
 
 
     
Mirek 


Posty: 5940
Wysłany: 2007-10-01, 16:18   

arkona1 napisał/a:
Czy powinno się np w czasie jej trwania przewidzieć jakieś zadania i konkursy, by było ciekawiej?

może po prostu niech wymieniają gatunki, które widzieli w czasie wycieczki. Kazdy uczeń, który wymieni gatunki powyżej jakiejś tam liczby dostaje mały upominek! Skomplikowanych bym nie wymyślał! To zależy od okoliczności pogody, czasu ect.
_________________
TP Bocian
 
     
arkona1 


Posty: 231
Skąd: Pelikani gród
Wysłany: 2007-10-01, 20:41   

ok. to tak na podsumowanie wyprawy.... myślałem nad tym. Dobre. Zastosuje!
Może jeszcze jakiś pomysł? :roll:
tak, żeby dać jakąś nagrodę - dostałem ostatnio sporo fajnych ptasiarskich gadżetów!
 
 
     
umweltplaner 


Posty: 10
Wysłany: 2008-05-06, 23:05   

Zapraszam na wycieczkę celem posłuchania piękna wieczornych ptasich śpiewów. Swoj udzial "zapowiadaja" następujący wirtuozi: śpiewak, kos, rudzik, pokrzewka czarnołbista, słowik szary. Oprocz tego liczymy na probe glosu ze strony bąka, wodnika oraz bączka:)

Czas i miejsce: niedziela 11.maja 2008, spotykamy się o 18.30 pod Wydziałem Biologii na Kampusie Morasko. Dojazd: szybki tramwaj, potem ok.10 min spacerem ścieżką przez tory kolejowe.
Wycieczka potrwa ok.2-3 godz., prosze wziac dobre buty i cieply ubior.

Zapraszam!

Tomek Knioła
tel. 509468846
_________________
Naturschutz und Landsachftsplanung
 
 
     
Batman 


Posty: 1735
Skąd: z dzikiej natury
Wysłany: 2008-05-06, 23:10   

Oczywiscie wiadomosc Tomka dotyczy wycieczki w Poznaniu :)
_________________
"Kiedy wytniemy ostatnie drzewo i kiedy zabijemy ostatnie zwierzę, to wtedy stwierdzimy, że nie możemy jeść pieniędzy".
 
     
Kosu1993 


Posty: 153
Skąd: BielskoBiała/G.Śląsk
Wysłany: 2009-06-06, 10:04   

Czesc. Wie moze ktos czy są organizowane jakieś wycieczki przyrodnicze , ornitologicz nad biebrze i w miejsca gdzie mozna podziwiac ptaki wodne , błotne i inne. itp. Oraz w okolicach na południu polski okolice Krakowa , , Kielc , Łodzi , Opola ? Jeszcze poszukam po stronach ale jak ktos cos wie to prosze aby dac mi znać :green:
 
     
Amaretto 

Posty: 50
Wysłany: 2009-07-11, 21:13   

ja do takiej wyprawy polecam Ptasi Raj - niedaleko Gdańska
jest oznakowany szlak - bezpieczne przejscia
są specjalne platformy - na których są specjalne tablice z fotkami wystepujacych tu ptaków
miejsca z których najlepiej widać są specjalnie przygotowane
mozna tu zaobserwowac bociana czarnego
dosyc rzadki okaz
a tymczasem polecam wirtualna wycieczkę na bociany
http://www.vattenfall.pl/...monit/index.jsp
przed spacerem w realu - to dobry poczatek
_________________
Sozologia vs. ekologia! :) ))
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo