Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Akwarium
Autor Wiadomość
Bocian 


Posty: 225
Wysłany: 2008-02-06, 08:34   ogólne

oto ogólne

IMG_2277.JPG
Plik ściągnięto 344 raz(y) 28,52 KB

IMG_2276.JPG
Plik ściągnięto 334 raz(y) 39,7 KB

IMG_2275.JPG
Plik ściągnięto 366 raz(y) 45,53 KB

IMG_2274.JPG
Plik ściągnięto 340 raz(y) 37,48 KB

IMG_2273.JPG
Plik ściągnięto 375 raz(y) 38,11 KB

 
     
arturro 


Posty: 108
Skąd: Długołęka/Wrocław
Wysłany: 2008-02-06, 10:08   

Brawo, brawo. Tylko pozazdrościć. :green: Akwarium ogólne także niczego sobie.
 
     
ptasiarz
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-07, 11:00   

Ja mam cale wyposażenie, ale problem pojawił sie z drogim żwirkiem w sklepie i postanowiłem iść nad rzekę i nazbierać trochę, ale nie mam czasu i tak prace stanęły w miejscu. :sad:
 
     
Zdun 


Posty: 14
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-02-07, 16:20   

ostatnio bylem w pewnym sklepie zoologicznym i az mi szczena opadla jak zobaczyłem ze male pudełeczko (wielkosci takiego w jaki kupuje sie biale robaki na ryby) z mchem jawajskim kosztuje...20 zł :shock: tyle ile tam bylo to ja wyrzucam przy kazdym zmienianiu wody, bo sie dziadostwo mnozy jak cholera w obu akwariach... :)
 
     
Bocian 


Posty: 225
Wysłany: 2008-02-07, 16:23   

Niestety ceny są zabójcze w sklepach akwarystycznych. Można kupić niemalże wszystko ale dużo kosztuje.
 
     
ptasiarz
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-08, 13:24   

Jeeeeeest!!! :green: :green: .Mam żwir do akwarium. Teraz muszę powybierać najładniejsze żwirki. :neutral:
 
     
Bocian 


Posty: 225
Wysłany: 2008-02-08, 13:29   

W moim ogólnym jest właśnie żwir z rzeki. Na jego tle ładnie komponują się rybki. Ten grubszy rzeczny żwir przykrywa warstwę drobnego kupionego ze sklepu. A jakie u Ciebie będą rybki ?
 
     
ptasiarz
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-08, 13:35   

Czytałem gdzieś, że gruboziarnisty jest lepszy więc wybieram te większe. To moje pierwsze akwarium, więc eksperymentuje.
 
     
Bocian 


Posty: 225
Wysłany: 2008-02-08, 13:46   

spokojnie można poprawiać uczyć się. To świetna zabawa jest. Ja właśnie podmieniam przed weekendem część wody u moich danio młodych.
 
     
ptasiarz
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-12, 19:20   

Mam problem. Urządziłem akwarium i kupiłem narzazie 1 bojownika. Wypuściłem go zgodnie z zaleceniami. Po pół godziny dałem mu jeść. Nie zawracał uwagi na pokarm, kilka razy połykał, ale później wypluwał. To naturalne, czy coś jest nie tak ? Może dałem mu jeść za wcześnie od wypuszczenia? .Pomóżcie!
 
     
Corvus 
Corvus corax


Posty: 1060
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2008-02-12, 20:08   

ptasiarz napisał/a:
Po pół godziny dałem mu jeść.
ptasiarz napisał/a:
Może dałem mu jeść za wcześnie od wypuszczenia?

oczywiście ze tak................
nie karmi sie ryb w tym samym dniu kiedy sie je do akwa przynosi.
muszą sie oswoić, przyzwyczaić do nowego otoczenia........



BTW, po co Ci bojownik????
chyba ze chcesz zeby inne ryby w przyszłości pozbawiły go płetw...wtedy ok........
_________________
waxwing fanatic

 
 
     
ptasiarz
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-28, 17:54   

Mam taki problemik - mianowicie moje akwarium już działa, ale zauważyłem coś dziwnego. Najpierw był 1 ślimak, potem 3. W końcu wyłowiłem je (było ich 6 )!!! Trzymam je w małym naczyńku i nie wiem co z nimi zrobić. Jak mogły tam się dostać?? Mam 2 opcje:
1. W zoologi, gdzie kupowałem rybki razem z nimi pracownik wyciągnął też ślimaki i sie rozmnożyły.
2.Jak już wcześniej wiecie mam żwir z rzeki. Może są z stamtąd? Jedyne ale to to, że żwir załatwiłem od kolegi, u którego leżał on ponad rok. Nie znam się na tym i nie wiem czy mogły ten okres przetrwać w siatce ze żwirem.

Jeśli żywią sie roślinami to będę je musiał wypuścić do stawu jeśli to opcja 1 to prawdopodobnie jest to gatunek obcy, który może zachwiać ekosystem jeziora i będę je musiał zabić :neutral: . Są jasnobrązowe w czarne kropki. Niedługo wrzucę zdjęcia.
 
     
vermilion 


Posty: 476
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2008-02-28, 18:39   

jesli sa ta slimaki z zoologa i sa to akwariowe tropikalne slimaki to zgina w twoim stawie czy tam jeziorze, nie przezyja niskich temperatur :grin:
trudno uwierzyc zeby jaja slimaka, czy tez drorosle okazy przetrwaly w zwirku ponad rok, moja teoria jest taka ..... sprzedawca wylawiajac rybki pociagnal po szybie akwarium lapka zbierajac w ten sposob malutkie slimaki ktorych nie zauwazyles i wpusciles je razem z rybkami no i zbiegiem czasu urosly ;)

wrzuc fotki sprawa sie wyjasni i razem podumamy
 
     
ptasiarz
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-28, 19:11   

Macie zdjęcia, może ktoś odgadnie gaunek :idea: :

PICT0494.JPG
Plik ściągnięto 22838 raz(y) 10,69 KB

PICT0495.JPG
Plik ściągnięto 22840 raz(y) 47,55 KB

PICT0494.JPG
Plik ściągnięto 22841 raz(y) 46,16 KB

 
     
vermilion 


Posty: 476
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2008-02-28, 21:08   

to jest na 100% zatoczek rogowy (Planorbarius corneus), nasz rodzimy slimaczek, pozniej muszla bedzie cala brunatna, teraz jest nakrapiana bo osobniki sa mlode
moja rada jest taka wywal wszystkie osobniki do jeziorka, w akwarium maja idealne warunki bytowania rozmnazaja sie w szybkim tempie, smakuja im rosliny, zyja dosyc dlugo, obumarle i czy tez zywe bardzo zanieczyszczaja zbiornik jak ich sie sporo namnozy

ja trzymam sie dalej tego ze przniosles je z zoologicznego sklepu, sprzedawca mogl nawet lapka przypadkowo zeskropac slimacze jaja (lub malutenkie osobniki jak juz wspomnialem) ale przedstaw bardziej szczegolowo jak trzymany byl ten zwirek i z jakiego zbiornika go brales moze jednak sie myle i ze zwirkiem je przyniosles wtedy by byly jaja jak berety

i jeszce male pytanie?? masz zywe rosliny?? jesli tak to skad je masz??
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo