Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zimowanie żab
Autor Wiadomość
Wadera 
życie jest piękne


Posty: 507
Wysłany: 2006-01-12, 23:37   Zimowanie żab

Mam 1 mały problem, otóż po lecie w miom podwórkowym oczku wodnym została nie przeobrażona kijanka. Hoduje ją teraz w akwarium. Kijanka ma sie nieźle, coraz lepiej - już wyrosły jej nóżki (1 para). Zajada karmę dla ryb i rośnie, rosnie. I co mam teraz robić? czy odciąć jej dopływ jedzenia? czy tez pozwolić zamienić sie w żabkę? Ale co ja zrobie z żabą w zimę, jak ją wyżywię? a czy jak przestane karmic kijankę to zahibernuje na etapie 1 pary nóżek? :roll:
Taki mam dylemat moralny! prosze o poradę!
 
 
     
Basior 

Posty: 2633
Wysłany: 2006-01-13, 09:26   

Co prawda troche z innej beczki ale też mam pytanie o zimowanie żab:
Czy znane są przypadki takie jaki mi sie przytrafił - otóż dnia 23 listopada 2003 roku nad Wisłą w okolicach Mniszewa w starym gnieździe kosa, na wysokosci ok 1,8m znalazłem zywą żabę. Zaba jeszcze sie ruszała, ale w nocy były przymrozki wiec ledwoledwo sie ruszała. Wsadziłem ja tam z powrotem, zastanawiając sie czy to nie jest jakas spiżarnia np. łasicy, choc nie widzialem zadnych uszkodzeń na ciele żaby. Drzewko (topola) na którym było gniazdo było pochyłe i rosochate co umozliwialo samodzielne dotacie żabki do gniazdka...
_________________
www.ussuri.pl
 
     
kubelec 

Posty: 124
Skąd: Wawa
Wysłany: 2006-01-13, 23:28   

U mnie w ogrodku zaba zimowala w wiadrze z blotem na dnie i chyba niezle przezyla zime. A moze to byla ropucha? Bo na wiosne siedzi duza ropucha w kepie przylaszczek. Moze czeka, zeby ja pocalowac?

Wadera, ja kiedys czytalem o hibernowaniu kijanek, ale juz szczegolow nie pamietam, a jak byc ja chciala zahibernowac? Bo one musza sie wychladzac stopniowo, zeby im krysztalki lodu nie powstaly w ciele, to co w lodowce? :?:
 
     
Wadera 
życie jest piękne


Posty: 507
Wysłany: 2006-01-13, 23:46   

kubelec napisał/a:
a jak byc ja chciala zahibernowac?


no tak jak bedzie dla niej najlepiej - zgodnie ze wskazówkami kogoś kto sie na tym zna. W poniedzialek pokaze zdjątka (zostały w biurze bocianowym)
_________________

 
 
     
Pawllo 

Posty: 3
Wysłany: 2006-01-14, 11:22   

Zostawcie płazy w spokoju, spokojnie przetrwają zimę bez waszej pomocy, która prędzej zaszkodzi niż pomoże. Poza tym łamiecie prawo!
Cytat:
Ale co ja zrobie z żabą w zimę, jak ją wyżywię?

Nad tym mogłaś zastanowić się przed wzieciem kijanki. Wrazie czego bez problemu dostaniesz różnego rodzaju bezkręgowce w dobrych sklepach zoologicznych skupiających się na hodowli terrarystycznej bądź od osób prywatnych.
 
     
Wadera 
życie jest piękne


Posty: 507
Wysłany: 2006-01-14, 14:22   

Chyba Pawllo nie zrozumiales sytuacji. Kijanka została po lecie w sztucznym oczku wodnym. Spuszczamy z niego co roku wodę na zimę i zabieramy roślinki (żeby nie zmarzły) Ta nieszczesna kijanka zaplątała sie razen z roślinami i ślimakami. Odkryliśmy ją w grudniu i przełozylismy do akwarium. Nie było wyjscia. Nie prosze o pomoć zeby dobrze sie bawić tylko żeby kijanka przeżyła :|
 
 
     
Pawllo 

Posty: 3
Wysłany: 2006-01-15, 12:24   

No to narazie postępują z nią tak jak do tej pory skoro ma się nieźle. A po kompletnej metamorfozie zaopatrz się w jakieś bezkręgowce wylęg siwierszcza czy nielotne muszki owocowe i jak przyjdzie odwilż poprostu ją wypuść.
 
     
Wadera 
życie jest piękne


Posty: 507
Wysłany: 2006-01-15, 12:32   

:D dzięki! Jutro moze sprobujemy ją oznaczyć ...? :roll:
_________________

 
 
     
Pawllo 

Posty: 3
Wysłany: 2006-01-15, 16:53   

Cytat:
Jutro moze sprobujemy ją oznaczyć ...?

czemu nie w wróżke możemy się pobawić :mrgreen:
 
     
Wadera 
życie jest piękne


Posty: 507
Wysłany: 2006-01-16, 17:04   

Poprosze. Moze ktoś zgadnie ..

z gory.jpg
Plik ściągnięto 426 raz(y) 23,99 KB

w_akwarium.jpg
Plik ściągnięto 384 raz(y) 24,76 KB

kijanka.jpg
Plik ściągnięto 590 raz(y) 21,69 KB

kijanka.1jpg.jpg
Plik ściągnięto 386 raz(y) 23,84 KB

 
 
     
kubelec 

Posty: 124
Skąd: Wawa
Wysłany: 2006-02-22, 21:27   

No i co z kijanka? zamrozona jak Walt Disney? Czy jest moze zaba? A moe opuscila ten padol lez? :sad:
_________________
Paweł T
=========
 
     
Mirek 


Posty: 5940
Wysłany: 2006-02-23, 05:48   

kubelec napisał/a:
No i co z kijanka?

Jak widziałem ją ostatnio, to miała już przednie odnóża...
_________________
TP Bocian
 
     
Jarek P 

Posty: 1580
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2006-02-23, 09:45   

Jakieś "świeże" zdjęcie by się przydało.
_________________
Jarosław Paciorek
 
     
Wadera 
życie jest piękne


Posty: 507
Wysłany: 2006-02-23, 13:57   

nie pytajcie :cry:
 
 
     
Batman 


Posty: 1735
Skąd: z dzikiej natury
Wysłany: 2006-02-23, 15:34   

Wadera napisał/a:
nie pytajcie

Co sie stalo??
Coś złego??
_________________
"Kiedy wytniemy ostatnie drzewo i kiedy zabijemy ostatnie zwierzę, to wtedy stwierdzimy, że nie możemy jeść pieniędzy".
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo